Soruşturmaya Yetkili Cumhuriyet Savcisi:

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Soruşturmaya Yetkili Cumhuriyet Savcisi:
Madde 58 - (Değişik fıkra: 02/05/2001 - 4667/37. md.) Avukatların avukatlık veya Türkiye Barolar Birliği ya da baroların organlarındaki görevlerinden doğan veya görev sırasında işledikleri suçlardan dolayı haklarında soruşturma, Adalet Bakanlığının vereceği izin üzerine, suçun işlendiği yer Cumhuriyet savcısı tarafından yapılır. Avukat yazıhaneleri ve konutları ancak mahkeme kararı ile ve kararda belirtilen olayla ilgili olarak Cumhuriyet savcısı denetiminde ve baro temsilcisinin katılımı ile aranabilir. Ağır cezayı gerektiren suçüstü halleri dışında avukatın üzeri aranamaz. Hukuk Usulü Muhakemeleri Kanunu ile Ceza Muhakemeleri Usulü Kanununun duruşmanın inzibatına ilişkin hükümleri sakıdır. Şu kadar ki, bu hükümlere göre avukatlar tutuklanamıyacağı gibi, haklarında hafif hapis veya hafif para cezası da verilemez.

41 otomotiv bayisine soruşturma açıldı hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
"Şeker Portakalı" Kitabı Hakkında Soruşturma Açıldı ! "Şeker Portakalı" Kitabı Hakkında Soruşturma Açıldı !
Bu konu; şeker portakalı kitabı hakkında soruşturma açıldı haberi ile ilgili bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, bugün yapılan bir açıklamaya göre "Şeker...
Kitap Kurdu 1
Özel Hastanelere Sezaryenle İlgili Soruşturma Açılacak ! Özel Hastanelere Sezaryenle İlgili Soruşturma Açılacak !
özel hastaneler sağlık bakanlığı Sevgili melekler, özel hastanelerde hızla yükselen sezaryen ameliyat sayısı sebebiyle soruşturma...
Güncel Haberler 0
KPSS'de soruşturma KPSS'de soruşturma
28.11.2010 tarihinde gerçekleşen önlisans KPSS sınavının tekrardan ertelenmesi çok istedim.Sonuçta bir ilde elektrik kesilmiş ve sınav mum ışığında yapılmıştı.Ne kadar tedbirli olunabilirdi bilmiyorum .bu yüzden...
Güncel Haberler 0
Havva ve Gizem’in öğretmenine soruşturma açılacak Havva ve Gizem’in öğretmenine soruşturma açılacak
Görüntüleri izledim.Gerçekten öğretmenin yaptıkları hiç hoş değil.O minicik kızların üzerine çok ağır yük yüklenmiş görünüyor.Bu küçücük bedenler bu kadar ağır yükü...
Okul ve Öğretmenler 0
41 otomotiv bayisine soruşturma açıldı 41 otomotiv bayisine soruşturma açıldı
Rekabet Kurulu Rekabet Kanununu ihlal edip etmediğini tespit etmek amacıyla 41 otomotiv bayisine soruşturma açılmasına karar verdi. Kurumun internet sitesinde yayımlanan duyuruya göre, Rekabet Kurulu 25 Şubat 2009...
Ekonomi-Finans-Borsa 0