Sosyal Yardim Ve Dayanişma Fonu

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Sosyal Yardim Ve Dayanişma Fonu
Madde 27/A - (Ek madde: 13/01/2004 - 5043/3. md.) Türkiye Barolar Birliği nezdinde sosyal güvenlik, sosyal yardım ve dayanışma hizmetlerinde kullanılmak üzere kaynağı bu Kanunun 27 nci maddesinin ikinci fıkrasında gösterilen gelirlerin yarısı olan "Sosyal Yardım ve Dayanışma Fonu" kurulmuştur.
Bu fondan yapılacak harcamaların esas ve usulleri ile diğer hususlar Türkiye Barolar Birliği Yönetim Kurulunca hazırlanacak ve Adalet Bakanlığınca onaylanacak yönetmelikte gösterilir.

Fon gelirleri ile harcamaları her yıl Adalet Bakanlığı tarafından ek 4 üncü maddedeki esas ve usullere göre denetlenir.

sosyal yardım! hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
Orucun sosyal ve manevi faydaları. Orucun sosyal ve manevi faydaları.
Oruç sayesinde (özellikle, ramazanda) aynı anda oruca başlamak, akşam iftarı birlikte beklemek, sahura durmak, teravihi cemaatle kılmak, Kadir gecesini ihya etmek, bayramı bir arada karşılamak vb. insanlar arasında kardeşlik ve sevgi bağlarını...
Tüm İslami Bilgiler 9
sosyal bilgiler Dünya üzerinde kaç meridyen vardır? sosyal bilgiler Dünya üzerinde kaç meridyen vardır?
Dünya üzerinde kaç meridyen vardır?
Bilmedikleriniz 1
Sosyal hizmetler okuyan ya da mezunu var mı ? Sosyal hizmetler okuyan ya da mezunu var mı ?
Ben sosyal hizmetler okumak istiyorum.Fakat ataması yok denecek kadar az.Ve o kadar meslek içinde benim çok istediğim meslek tek bu.Baska hicbir meslege sempati duymuyorum,istemiyorum.Ama bu atama konusu canımı sıkıyor.Mezun olup boş boş da...
Bilmedikleriniz 2
Ramazanda sosyal yardımlaşma Ramazanda sosyal yardımlaşma
ramazanda yardımlaşma Abdullah b. Abbas -radiyallahü anh-den rivayet edildigine göre Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem söyle buyurmustur: “Yani basindaki komsusu aç iken tok olarak geceleyen kisi (olgun) Mü’min degildir.” (1) Hadis-i...
Ramazan özel bölüm 1
sosyal yardım! sosyal yardım!
fakirlik maaşı yardıma muhtaç insanlara yardım eden kuruluşlar fakirlik maaşı nasıl alınır yardıma muhtaçlara hangi kurumlar yardım eder belediye muhtaç insanlara nasıl eder GİRİŞ. 3 § 1- SOSYAL YARDIMLARIN TARİHİ GELİŞİMİ. 3 § 2 - KORUMA...
Hukuk Tartışma Köşesi 1