Söylemeye utandığınız bakım problemleri

melisanur

melisanur

Yeni Üye
Üye
Söylemeye utandığınız bakım problemleri
Sabahları kalktığınızda yüzünüz çok yağlı mı görünüyor? Göğsünüzde sizi "kıl" eden kıllar mı çıkmaya başladı? Dudaklarınız hep kuru ve çatlak mı? Bu ve bunun gibi bir sürü bakım problemi günlük hayatımızı sürekli meşgul ediyor. Dert etmeyin, her şeyin bir çaresi var. 1. Bazen dilim paslanıyor ve nefesim kötü kokuyor...Sindirim bozukluğundan kaynaklanan bir sorun olabilir. Ya da karaciğerin yorulması, dişlerdeki sorunlar da bunlara sebeb olabilir. Ne yapılabilir?Baharatsız ve çok karışık olmayan yiyecekler yiyin. Sindirimi düzenleyici bitki çayları, ilaç ya da bol lifli yiyecekler tüketebilirsiniz. Ayrıca bir diş hekimine görünmenizde fayda var. 2. Karma cilt tipine sahibim, ama sabahları yüzüm parlıyor. Eğer geceleri yatarken makyajınızı temizlemezseniz, uyurken cildin yağ salgısı daha da artar.

Ne yapılabilir?
Yatmadan önce cildinizi her zamanki temizleme sütünüzle değil, yumuşak bir temizlik ürünüyle silin. Bu ürünün yağ salgısını kontrol altına alıcı bir etkisi olmasına da dikkat edin. Örneğin Clarins'in Gel Nuit Normalisant temizleme jeli gece boyu cildin dengesini koruyor.

3. O kadar çok terliyorum ki, giysilerimin koltukaltında hep lekeler oluşuyor.
Aşırı derecede terlemek heyecanın, ısı değişimlerinin veya hormonal dengesizliğin göstergesidir.

Ne yapılabilir?
Bluzlarda ve tişörtlerde leke oluşumunu önlemek için giysilerin tene değen koltukaltı kısımlarına talk pudrası sürün. Koltukaltınızı gün içinde hassas formüllü bir vücut temizleme ürünüyle yıkayın. Ardından da giyside leke bırakmayan bir deodorant sürün.

4. Ağdadan sonra kasıklarımda kırmızı sivilceler oluşuyor.
İşini çok iyi bilen bir kuaförle geçiş dönemini kolay atlatabilirsiniz. Çeşitli ışık oyunlarıyla gölgelerle geçiş dönemini iyi bir saç modeliyle geçiştirebilirsiniz.

Ne Yapılabilir?
Ağdadan birkaç gün önce meyve asidi içeren bir jel kullanın. Bu jel, ölü hücreleri temizleyici ve batık tüyleri çıkarıcı bir etki yapacaktır. Tüyleri aldıktan birkaç saat sonra da o bölgeye antibiyotikli bir pomat sürün. Yıkanırken parfümlü duş jeli kullanmayın.

5. Dişlerim niçin lekeli?
Sigaranın gözle görülen en önemli etkilerinden biri. Ama yanlış beslenme alışkanlıkları, çok fazla çay ve kahve tüketiminin de etkisi var.

Ne yapılabilir?
En az yılda bir dişçinizden dişlerinizi temizlemek için randevu alın. Dişinizdeki tartarları temizletin, gülüşünüz değişsin.

6. Dudaklarım hep kuru ve çatlak
Vitamin eksikliği, soğuk ve güneş, dudaklarda kurumaya ve çatlamaya sebeb olur.

Ne yapılabilir?
Günde birkaç defa dudaklarınıza bol miktarda dudak koruyucusu sürün. Ruj sürüyorsanız, UVA filtreli ve E vitaminli olanlarını tercih edin. Ayrıca dudaklarınızı yalamayın ve ısırmayın.

7. Göğsümde aniden sert tüyler oluştu. Alabilir miyim?
Göğüs çevresindeki tüylenmenin sebebi hormonal dengesizliklerdir.

Ne yapılabilir?
Cildinizi gergin tutarak cımbızla tüyleri alabilirsiniz.

8. Biraz bronzlaşmanın bacaklarımdaki varisleri kapatacağını düşünüyordum. Ama tersi oldu .
Aslında güneş, damarları genişlettiği için varislerin en büyük düşmanıdır.

Ne yapılabilir?
Güneş ışınlarından bacaklarınızı koruyun. Bu konuda uzman bir hekime başvurun. Ayrıca çok yüksek topuklu ayakkabı giymekten kaçının
 

Benzer İçerikler

Üst