Etiketler:
 1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.443
  Beğenilen Mesajlar:
  2.301
  Ödül Puanları:
  113

  SSK’lılara tüp bebek tedavisi

  Konu, 'Tüp Bebek Özel Bölüm' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  tüp bebek icin gerekli evraklar tüp bebek masrafı yapan devlet hastaneleri tedavisi yapan devlet hastaneleri için gerekli belgeler Devlet memurları, Bağkur’lular ve yeşil kart sahiplerinden sonra, sigortalılar da, tüp bebek tedavisinde sosyal güvenceden yararlanabilecek.

  Türkiye’de, tüp bebek tedavisine ihtiyaç duyan en az 150 bin çift bulunuyor. Bunların da en az 70 binini sigortalı hastaların oluşturduğu tahmin ediliyor.

  SSK'dan tüp bebek müjdesi

  Artık sigortalı hastalar da tüp bebek tedavisinden sosyal güvence kapsamında yararlanabilecek. Türkiye’de tüp bebek tedavisine ihtiyaç duyan 150 bin kişinin tahmini olarak 70 binini sigortalılar oluşturuyor.

  2004 yılında 23 bin tüp bebek uygulaması yapıldığını belirten Türk Jinekoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Bülent Tıraş’a göre sigortalı hastaların da tedavi kapsamına alınmasıyla bu sayı en az yüzde 25 oranında artacak.

  Türkiye’de şu an 26’sı devlet, 40’ı özel olmak üzere 66 tüp bebek merkezi bulunuyor.

  Kamu kurumlarında 2 bin 500 YTL özel sağlık kurumlarında 3 bin 500 YTL’ye uygulanan tüp bebek yönteminde, devlet memurları, bağ-kur ve yeşil kartlılar, ilaçlar için yüzde 20 katkı payı ödüyorlar. Tedavi masrafları için de devletin 1 milyar lira civarında bir katkısı oluyor. SSK’lıların da aynı koşullara tabi olması bekleniyor.

  Ancak sigortalı hastalar için bir kısıtlama söz konusu. Sigortalılar şimdilik Sağlık Bakanlığı’na bağlı hastanelerle, üniversite hastanelerinde yapılacak tüp bebek tedavisinden yararlanabilecek.

  Türk Jinekoloji Derneği’ne Başkanı Prof Dr Bülent Tıraş’a göre bu kısıtlama “adil” değil. Sigortalı hastalara da devlet memuru, bağ-kur ve yeşil kartlılar gibi özel sağlık kuruluşlarına başvurma hakkının tanınması gerekiyor.

   
 2. Hiliciks

  Hiliciks Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  6 Mayıs 2016
  Mesajlar:
  8
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  1
  Yani diyelim ki ssk liyiz toplamda ne kadar ödüyoruz devlet hastanelerinde tup bebek tedavisi icin
   
 3. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.280
  Beğenilen Mesajlar:
  2.403
  Ödül Puanları:
  113
  SGK tarafından tüp bebek fiyatlarının bir bölümü karşılanmaktadır. Tüp bebek yöntemi, bazı koşulların sağlanması durumunda SGK tarafından karşılanmaktadır.
  2016 TÜP BEBEK FİYATLARI BU LİNKTE
   
 4. Hiliciks

  Hiliciks Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  6 Mayıs 2016
  Mesajlar:
  8
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  1
  Beyza çok tesekur ederim ne sorsam yardımcı oluyorsun
   
 5. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.280
  Beğenilen Mesajlar:
  2.403
  Ödül Puanları:
  113
  Rica ederim.Yardımcı olabiliyorsak ne mutlu.Sevgiler.
   
SSK’lılara tüp bebek tedavisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Başarısız tüp bebek tedavisi

  Başarısız tüp bebek tedavisi

  Daha önce başarısızlıkla sonuçlanan tüp bebek uygulamalarında çift tekrar tedaviye alınırken detaylı olarak incelenir ve hangi nedenlerle gebe kalamadığı araştırılır. Tüp bebek yöntemi ile bir kez gebe kalamamış olan çiftlerde çok endişelenmiyoruz. Ancak iki kez veya daha çok tüp bebek uygulamasında iyi embriyolar verilmesine rağmen gebelik elde edilemiyorsa çok çeşitli testler yapıyoruz....
 2. Tüp Bebek Tedavisi - 2

  Tüp Bebek Tedavisi - 2

  Yumurtalıklarda fazla sayıda yumurta geliştirildiğinde fazla sayıda embryo elde edilebilir. Oluşan embryoların içinden en iyi kalitede olanlarının seçilerek anne adayına transfer edilmesi ile gebelik şansı artırılabilir. Fazla sayıda embryo elde edildiğinde ardışık blastosist transferi yapılabilir. Yumurtalıklardan fazla sayıda yumurta elde edilebilmesi için çeşitli hormon prepatları...
 3. Tüp Bebek Tedavisi - 3

  Tüp Bebek Tedavisi - 3

  Yumurtaların toplama işlemi Tüp bebek uygulamaları ilk başladığı dönemlerde yumurta toplama işlemi laparoskopik olarak gerçekleştirilirdi. Günümüzde yumurtalar çok daha basit bir işlem ile vajinal ulrtrasonografi eşliğinde toplanır. Ultrasonografi eşliğinde yapılan yumurta toplama işleminde genel yada lokal anestezi uygulanır. Lokal anestezi ile işlem sırasında hastalar hafif bir rahatsızlık...
 4. Başarısız Tüp Bebek Tedavisi

  Başarısız Tüp Bebek Tedavisi

  tüp bebek tutunma belirtileri embriyo tutunma belirtileri embriyonun tüp bebekte embriyonun rahime tutunduğu nasıl anlaşılır Daha önce başarısızlıkla sonuçlanan tüp bebek uygulamalarında çift tekrar tedaviye alınırken detaylı olarak incelenir ve hangi nedenlerle gebe kalamadığı araştırılır Tüp bebek yöntemi ile bir kez gebe kalamamış olan çiftlerde çok endişelenmiyoruz Ancak iki kez veya daha...
 5. Mikro çipli tüp bebek tedavisi

  Mikro çipli tüp bebek tedavisi

  tüp bebek tedavisinde mikto çip uygulaması,tüp bebek tedavisinde mikro çip kimlere uygulanır,tüp bebek tedavisinde mikro çip kimler için uygundur,tüp bebek tedavisinde mikrop çip uygulaması başarı oranı hakkında bilgiler Amerika’da geliştirilmiş olan bu yöntem ülkemizde de uygulanmaya başlanmıştır. Bu teknolojinin kullanılmasıyla birlikte, elde edilen gebelik oranlarında belirgin bir...

Sayfayı Paylaş