Stajiyerlere Barolarca Yapilacak Yardim:

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Stajiyerlere Barolarca Yapilacak Yardim:
Madde 27 - (Değişik madde: 02/05/2001 - 4667/16. md.) Staj süresince stajyerlere Türkiye Barolar Birliğince kredi verilir.
Ödenecek kredinin kaynağı; avukatların yetkili mercilere sunduğu vekaletnamelere avukatın yapıştıracağı pul bedelleri ile geri ödemeden gelen paralar ve bunların gelirleridir. Bu pullar, Türkiye Barolar Birliğince bastırılır. (Değişik cümle: 13/01/2004 - 5043/2.md.) Yapıştırılacak pulun değeri; 02/07/1964 tarihli ve 492 sayılı Harçlar Kanununun Yargı Harçları bölümünde yer alan vekaletname örnekleri için kullanılan harç tarifesinin yüzde elli fazlası kadarıdır. (Ek cümle: 13/01/2004 - 5043/2.md.) Bu şekilde toplanan tüm pul bedelleri mali yönden Sayıştay denetimine tabidir.

Avukatlarca vekaletname sunulan merciler, pul yapıştırılmamış veya pulu noksan olan vekaletname ve örneklerini kabul edemez. Gerektiğinde ilgiliye on günlük süre verilerek bu süre içinde pul tamamlanmadıkça vekaletname işleme konulamaz. Kredi ödemelerinden arta kalan miktar, meslektaşlara destek ve meslekte gelişmeyi sağlamakta kullanılır.
Bu kredinin ilke ve koşulları, kimlere verileceği, miktarı, geri ödeme şekli, geri ödemeden gelen paralar ile kredi ödemelerinden sonra arta kalan miktarın barolar ve Türkiye Barolar Birliği arasında dağıtım ve sarf esasları ve diğer hususlar Türkiye Barolar Birliği Yönetim Kurulunca hazırlanacak ve Adalet Bakanlığınca onaylanacak yönetmelikte gösterilir.
Pul bedelleri ile geri ödemeden gelen paralar ve bunların gelirleri, kredi ödemelerinden arta kalan miktarın dağıtımı ve sarfı, her yıl Adalet Bakanlığı tarafından ek 4 üncü maddedeki esas ve usullere göre denetlenir.

Işlerin Stajiyer Veya Sekreterle Takibi, Dava Dosyalarinin Incelenmesi Ve Dosyadan ör hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
Baron Otel Heliopolis Kahire Baron Otel Heliopolis Kahire
126 oda kapasiteli otelin, oda seçenekleri arasında 14 lüks süit ile hizmet vermektedir. Baron Otel, Kahire'nin merkezine kurulmuş olup, alış veriş merkezilerine, turistlik ve gezi alanlarına yakın konumdadır. Oda Özellikleri: Odalarda...
Avrupa Tatil Beldeleri 0
Türkiye Barolar Birliği Avukatlik Sinav Yönetmeliği Türkiye Barolar Birliği Avukatlik Sinav Yönetmeliği
BİRİNCİ BÖLÜM Genel Hükümler Amaç ve Kapsam Madde 1- Bu Yönetmelik; avukat adaylarının meslek kuralları bilgisi ile hukuk öğrenimi ve avukatlık stajı süresince öğrendikleri hukuk ilkelerini ve yürürlükteki hukuk kurallarını somut...
Avukatlık Hukuku 0
Türkiye Barolar Birliği Adli Yardim Yönetmeliği Türkiye Barolar Birliği Adli Yardim Yönetmeliği
BİRİNCİ BÖLÜM Amaç Kapsam ve Dayanak Amaç Bu Yönetmeliğin amacı, 19/3/1969 tarihli ve 1136 sayılı Avukatlık Kanununun 176-181 inci maddeleri uyarınca, adli yardımla ilgili usul ve esasları düzenlemektir. Adli yardımın amacı...
Avukatlık Hukuku 0
Stajin Yapilmasi Ve Stajiyerin ödevleri: Stajin Yapilmasi Ve Stajiyerin ödevleri:
Madde 23 - (Değişik madde: 02/05/2001 - 4667/13. md.) Staj kesintisiz olarak yapılır. Stajyerin haklı nedenlere dayanarak devam etmediği günler, engelin kalkmasından sonraki bir ay içinde başvurduğu takdirde, mahkeme stajı sırasında Adalet...
Avukatlık Hukuku 0
Işlerin Stajiyer Veya Sekreterle Takibi, Dava Dosyalarinin Incelenmesi Ve Dosyadan ör Işlerin Stajiyer Veya Sekreterle Takibi, Dava Dosyalarinin Incelenmesi Ve Dosyadan ör
Madde 46 - (Değişik madde: 02/05/2001 - 4667/32 md.) Avukat, işlerini kendi sorumluluğu altındaki stajyeri veya yanında çalışan sekreteri eliyle de takip ettirebilir, fotokopi veya benzeri yollarla örnek aldırabilir. Avukatın onanmasını...
Avukatlık Hukuku 0