1. TİTAN

  TİTAN *Melekler Mekanı*

  Kayıt:
  21 Eylül 2012
  Mesajlar:
  14.147
  Beğenilen Mesajlar:
  1.646
  Ödül Puanları:
  113

  Star Tv "Kaderimin Yazıldığı Gün" Dizisi Özcan Deniz Kimdir?

  Konu, 'Reytingli Diziler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  star tv yeni dizileri, kaderimin yazıldığı gün dizisi, star tv kaderimin yazıldığı gün

  Sevgili melekler, yeni sezonda Star Tv'nin reyting beklediği iddialı dizileri arasında "Kaderimin Yazıldığı Gün" geliyor. Başrol erkek oyuncusunun Özcan Deniz olduğu dizi ekim ayında ekranlara gelecek. Dizide iki kadın arasında kalan bir adamı canlandıracak olan Özcan Deniz hayatı hakkında bilgiler veriyoruz sizlere...  < Konu Resmi..>  Özcan Deniz, 19 Mayıs 1972 tarihinde Ankara'da Elmadağ Yenidoğan Mahallesinde doğmuştur. Annesinin adı Kadriye, Babasının adı Sadık Deniz’dir. Anne ve babası asıl memleketleri Ağrı’dan yeni evlilerken Ankara’ya göç etmişlerdir. Özcan Deniz, beş yaşına kadar Ankara'da yaşadıktan sonra 1977 yılında ailesinin Aydın'a göç etmesiyle çocukluğu ve gençliğinin ilk yılları Aydın'da geçmiştir. 4 kardeşi vardır.

  Okula Aydın'da başladı, ilkokulu Aydın Halide Hatun ilkokulunda okudu ve eğitimine son verene kadar burada devam etti. Okul çağlarında, müziğe olan tutkusunu fark etmek hiç de zor değildi. Öğrenimi süresi boyunca okuldaki aktivitelerde solist olarak yer alıyordu.

  Müzikle uğraşmaya karar verip 1985 yılında Ortaokul birinci sınıfta eğitimine son vermesinin ardından,pazarda simit, limon, pide satmaktan inşaat işçiliğine, kaportacılığa kadar yapmadıkları iş kalmaz. İzmir'de şarkı söylemeye başladığında henüz onüç yaşındaydı. İzmir'den sonra Antalya'da da sahne alan Özcan, Antalya'dan sonra Aydın’ın Sultanhisar kasabasında düzenlenen ve sunuculuğunu Cenk Koray’ın yaptığı Geleneksel Ses Festivaline katılıp birincilik ödülünü alınca, Cenk Koray’ın tavsiyesi ile 1988 yılında İstanbul'a geldi ve bir sene burada kaldı. Her gün yürüyerek gittiği İMÇ'de kimse dinlemez kasedini. 18 yaşına geldiğinde İstanbul'dan ayrıldı ve 1989 yılında Almanya'ya München’e gitti.

  Paralar bir haftada suyunu çektiği için rehin kaldığı otel odasında, elini hiç atmadığı arka cebinde buluverdiği kartviziti. Aydın'da bir düğünde onu dinleyip, ‘‘beni mutlaka ara’’ diyen Almancı organizatörün kartıdır bu. Resepsiyondan gizlice Almanya numarasını çevirir. Karşıdaki ses heyecanlanır: ‘‘Neredesin sen?’’ Bir hafta içinde Almanya için vize işlemlerine başlayacak, ama bu işsiz, sigortasız, parasız gence vize vermeyen Almanya, onu iki yıl süründürecektir. Bu süre içinde zaman zaman gazinolarda sahneye çıkar, Sonunda şeytanın bacağını kırar. Emrah'lı, Öztürk Serengil'li bir turnenin elemanı olarak gidebilir Almanya’ya.

  Almanya'da ilk albümü olan "Yine Ağlattın Beni"yi 1992 yılında çıkardı. Özcan Deniz, bu arada Prestij Müzik sanatçılarından Yaşar Yağmur aracılığı ile İstanbul'a gelerek firmanın ortaklarından Hilmi Topaloğlu ile tanıştı.

  Yapımcıların Özcan'ın sesini beğenmesi ve albüm yapılmasına karar vermesinin ardından kısa bir süre sonra Prestij Müzik imzalı ilk albüm müzik marketlerde yerini aldı:"Meleğim". Albüm beklenileninde üstünde satış rakamları yakaladı.

  Art arda çıktığı televizyon programlarında sinema camiasının da dikkatini çekmiştir. 1994 yılında Türk Sinemasının duayenlerinden Memduh Ün’ün “Ona Sevdiğimi Söyle” adlı filminde oynayarak, sinema ile ilk buluşmasını gerçekleştirmiştir.

  "Meleğim"in ardından "Beyaz Kelebeğim" ve "Yalan" adlı albümleri birbirini takip etti. "Beyaz Kelebeğim" albümünden sonra askerliği nedeniyle çalışmalarına ara verdi.

  1995 yılında vatani görevini yapan Özcan Deniz, 1997 yılında “Yalan mı” albümü ile müthiş bir dönüş yapmış ve aynı yıl “Yalan mı” adlı dizi ile televizyon izleyicileriyle buluşmuştur.

  1999 yılında öyküsünü kendisinin yazdığı “Aşkın Dağlarda Gezer” adlı dizi ile tekrar televizyon izleyicileri ile buluşmuştur.

  Özcan Deniz, 2002 – 2003 yılları arasında, senaristliğini Mahinur Ergun ve Meral Okay’ın yaptığı yönetmenliğini Çağan Irmak’ın yaptığı “Asmalı Konak” dizisinde Selda Alkor, Nurgül Yeşilçay, Menderes Samancılar gibi sanatçılarla birlikte oynadı. “Asmalı Konak” adlı dizideki “Seymen Karadağ” rolüyle ismini duyurdu.

  2004 yılında “Haziran Gecesi, 2007 yılında “Kader”, 2008 yılında “Aşk Yakar”, 2009 “Samanyolu”, 2012 “Bir Zamanlar Osmanlı”, 2013 yılında “Karagül” adlı dizide oynamıştır. 2013 yılında senaryosunu, başrolünü ve yönetmenliğini üstlendiği 3. Sinema filmi “Su Ve Ateş”i yaptı.

  Özcan Deniz, 1992 yılında Almanya’da Handan Deniz ile evlendi. 2002 yılında boşandı. 2008 yılından 2012 yılının ağustos ayına kadar dizi oyuncusu Fahriye Evcen ile birlikte oldu.

  Ödülleri :
  1997 - Yılın Müzik Yıldız Ödülü (Magazin Gazetecileri Derneği)
  1997 - Arabesk-Fantazi Müzik En İyi Erkek Sanatçısı (Kral TV Video Müzik Ödülleri)
  1999 - Türk Halk Müziği En İyi Erkek Sanatçısı (Kral TV Video Müzik Ödülleri)
  2001 - Avrupa’nın En Başarılı Sanatçısı
  2002 - Yılın En İyi Tv Erkek Yıldızı Ödülü (Magazin Gazetecileri Derneği)
  2002 - Tv Yıldızı Ödülü (Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği)
  2002 - Arabesk-Fantazi Müzik En İyi Erkek Sanatçısı (Kral TV Video Müzik Ödülleri)
  2002-2003 - En Çok Satan Albüm Ödülü (Leyla) (MÜ-YAP)
  2003 - Üç Altın Plak Ödülü (Leyla) (Prestij Grup Popüler Yapım)
  2003 - En İyi Solist Ödülü (Altın Kelebek)
  2003 - Yılın Dizisi (Asmalı Konak) (İstanbul Üniversitesi İktisat Kulübü)
  2003-2004 - En Başarılı Sanatçı Ödülü (Avrupa Türklerinin Seçimi)
  2004-2005 - En Çok Satan Albüm Ödülü (Ses Ve Ayrılık) (MÜ-YAP)
  2004-2005 - En İyi Erkek Oyuncu Ödülü (Altın Kelebek)
  2005 - Teşekkür Ödülü (Çağdaş Sinema Oyunları Derneği)
  2005 - Yılın En İyi Tv Dizi Oyuncusu Ödülü (Magazin Gazetecileri Derneği)
  2011 - Manheim İzleyici ödülü En İyi Film Ödülü(Ya Sonra) (Manheim Türk Film Festivali)
  2012 - Yılın En İyi Film ödülü (Evim Sensin) (19.Siyaset Dergisi Ödülleri )

  Albümleri :
  1992 - Yine Ağlattın Beni
  1993 - Hadi Hadi Meleğim
  1994 - Beyaz Kelebeğim
  1997 - Yalan mı?
  1998 - Çoban Yıldızı
  1999 - Aslan Gibi
  2002 - Leyla
  2004 - Ses Ve Ayrılık
  2007 - Hediye
  2009 - Sevdazede
  2013 - Bi Düşün

  Filmleri :
  1994 - Ona Sevdiğimi Söyle (sinema)
  1997 - Yalan (dizi)
  1999 - Aşkın Dağlarda Gezer (dizi)
  2001 - Kolay Para (sinema)
  2002 - Asmalı Konak (dizi)
  2003 - O Şimdi Asker (sinema)
  2003 - Asmalı Konak-Hayat (sinema)
  2003 - Neredesin Firuze (sinema)
  2004 - Haziran Gecesi(dizi)
  2006 - Keloğlan Karaprens'e Karşı (sinema)
  2007 - Kader(dizi)
  2008 - Aşk Yakar(dizi)
  2008 - Mevlana Celaleddin-i Rumi: Aşkın Dansı (sinema)
  2009 - Samanyolu(dizi)
  2012 - Bir Zamanlar Osmanlı(dizi)
  2011 - Ya Sonra (Oyuncu - Senarist - Yönetmen – Müzik) (sinema)
  2012 - Araf (sinema)
  2012 - Evim Sensin (Oyuncu - Uyarlama Senarist - Yönetmen – Müzik) (sinema)
  2013 - Karagül (dizi)
  2013 - Su ve Ateş (Oyuncu - Senarist - Yönetmen – Müzik) (sinema)
   
Star Tv "Kaderimin Yazıldığı Gün" Dizisi Özcan Deniz Kimdir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. "Kaderimin Yazıldığı Gün" Dizisi Konusu Hakkında Bilgiler Star Tv

  "Kaderimin Yazıldığı Gün" Dizisi Konusu Hakkında Bilgiler Star Tv

  kaderimin yazıldığı gün, star tv yeni dizileri, star tv kaderimin yazıldığı gün Sevgili melekler, Star Tv'nin yeni sezonda ilk kez ekranlara gelecek olan dizilerinden biri "Kaderimin Yazıldığı Gün". Başrollerinde Özcan Deniz, Hatice Şendil ve Ceyda Düvenci'nin rol aldıkları dizide Düvenci Deniz'in eşi rolünde yer alacak ve Deniz eşiyle Hatice Şendil arasında kalan bir erkeği...
 2. "Kaderimin Yazıldığı Gün" Dizisi Oyuncuları Hakkında Bilgiler

  "Kaderimin Yazıldığı Gün" Dizisi Oyuncuları Hakkında Bilgiler

  kaderimin yazıldığı gün dizisi, star tv kadermin yazıldığı gün, star tv yeni dizileri Sevgili melekler, kanallar harıl harıl yeni sezona hazırlanıyorlar. Bir önceki sezon reyting rekorları kıran dizilerin yeni bölümlerinin çalışmaları sürerken yeni sezonda yayına girecek olan iddialı diziler için geri sayım başladı. İşte o dizilerden biri de Star Tv'nin yeni dizilerinden "Kaderimin...
 3. Star Tv "Kaderimin Yazıldığı Gün" Dizisi Hatice Şendil Kimdir?

  Star Tv "Kaderimin Yazıldığı Gün" Dizisi Hatice Şendil Kimdir?

  hatice şendil hayatı, kaderimin yazıldığı gün hatice şendil, hatice şendil Sevgili melekler, Star TV'nin yeni dizisi "Kaderimin Yazıldığı Gün"de başrol kadın oyuncusu Hatice Şendil. Bu yazımızda Şendil'in hayatı hakkında bilgiler veriyoruz sizlere... Annesi Arnavut kökenli İstanbullu, babası Selanik kökenli Antalyalı.Antalya’da büyüdü. Kendisinden küçük iki kız kardeşi daha...
 4. Star Tv "Kaderimin Yazıldığı Gün" Dizisi Ceyda Düvenci Kimdir?

  Star Tv "Kaderimin Yazıldığı Gün" Dizisi Ceyda Düvenci Kimdir?

  ceyda düvenci, kaderimin yazıldığı gün dizisi, star tv yeni dizileri Sevgili melekler, Star tv'nin yepyeni dizisi Kaderimin Yazıldığı Gün, ekim ayında Star Tv ekranlarında olacak. Reytingleri zorlaması beklenen dizinin başrol oyuncularından birisi ünlü oyuncu Ceyda Düvenci. Kendisi gibi oyuncu olan İsmail Düvenci'nin kızı olan Ceyda Düvenci hayatı hakkında bilgiler veriyoruz sizlere......
 5. Kaderimin Yazıldığı Gün Kerem-Gürbey İleri Kimdir ?

  Kaderimin Yazıldığı Gün Kerem-Gürbey İleri Kimdir ?

  Gürbey İleri, 13 Şubat 1988 İstanbul doğumludur. Beykent Üniversitesi Oyunculuk Bölümü mezunu olan Gürbey İleri oyunculuk hayatına ilk olarak Arka Sıradakiler dizisi ile başlamıştır. 2008 yılında “Ayakta Kal” filminde Berkin’in arkadaşı rolünü canlandırmıştır. Kalbim Seni Seçti isimli dizide de rol alan Gürbey İleri 2012-2013 sezonunda Muhteşem Yüzyıl dizisinde Şehzade Mehmet rolünü...

Sayfayı Paylaş