Etiketler:
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Stresli çocuklar daha çok ateşleniyor

  Konu, 'Bebek & Çocuk Hastalıkları' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  çocuklar neden ateşlenir bebekler neden ateşlenir çocuk Evdeki stres, çocukların hastalandıklarında ateşlenme risklerini artırıyor.
  Rochester Üniversitesi'nde pediatri profesörü Dr. Mary Caserta açıklıyor: "Elde ettiğimiz veriler, benim için hem sürpriz hem de şaşırtıcı oldu, çünkü bize çocukların sağlık durumlarının gelişimiyle ilgili muhtemel yeni yollar sunuyor."

  Archives of Pediatric and Adolescent Medicine'nın 5 Mart sayısında bu çalışmaya yer verilmiştir.

  Caserta, ateşin genellikle bir enfeksiyon semptomu olduğunu belirtiyor. Caserta, ayrıca stresin çocukların bağışıklık sistemi üzerindeki etkilerinin incelendiği bir araştırmada, ailesel stresle enfeksiyon hastalıkları arasında bir bağlantı olduğunun ortaya konduğunu ekliyor.

  Yaşları 5 ile 10 arasındaki 169 çocuğun katıldığı ve 3 yıl süren bu çalışmada, stres altındaki çocukların, bağışıklık sisteminin bir parçası olan doğal katil hücrelerinin arttığı belirlendi. Bu sürpriz bir sonuçtu, çünkü yetişkinlerde bunun tam tersi görülüyor, yani stresle doğal katil hücreler azalıyor.

  Caserta belirtiyor: "Bu durum, çocuklardaki bağışıklık sisteminin hala gelişiyor olmasından kaynaklanıyor olabilir. Veya vücutlarındaki bir aksaklık sonucu ortaya çıkabilir. Bunun nedenini öğrenmek için daha fazla araştırmaya ihtiyacımız var."

  Caserta ve çalışma ekibi, şimdi, çocuklarda hastalığa ve ateşe neden olan ebeveynsel ve ailesel stresin çeşitlerine daha yakından bakmak istiyorlar.

  Caserta ekliyor: "Bu bağlantıları çözersek, ailesel stresi azaltmanın yollarını belirleyebilir, veya ailelere ilişkilerinde stresi daha iyi kontrol etmelerine ve sağlıklı çocuklar yetiştirmelerine yardımcı olabiliriz."

   
Stresli çocuklar daha çok ateşleniyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Stresli Çocuklar

  Stresli Çocuklar

  Şehir hayatının olumsuzluklarından en çok çocuklar etkileniyor. Çalışan anne-babalar, küçük apartman dairelerinde sıkışan hayatlar, sanal oyunlar ve arkadaşlar… Kendini ifade etmekte zorlanan çocuklar, bunu aşırı yaramazlık ve saldırganlıkla dışa vuruyor. Bir başka ifadeyle çocuklarımız stres kurbanı. Huzursuzluk çıkaran, hırçınlık yapan, her istediğini ağlayarak yaptırmaya çalışan, kimi...
 2. Stresli gebelik çocukta şizofreni olma riskini artırıyor

  Stresli gebelik çocukta şizofreni olma riskini artırıyor

  Gebeliğin ilk dönemlerinde ağır stres altında bulunan kadınların çocuklarının şizofreni olma riskinin daha yüksek olduğu belirlendi. Manchester Üniversitesi'nden bilim adamları, 1973 ile 1995 arasında Hollanda'da yapılan 1,38 milyon doğumun verilerini inceledi. Araştırma sonucunda, hamileliğin ilk üç ayında yakın bir akrabanın ölümüyle karşılaşan kadınların çocuklarında şizofreni ve...
 3. Stresli hamilelik çocuğu şizofren yapıyor

  Stresli hamilelik çocuğu şizofren yapıyor

  Gebeliğin ilk dönemlerinde ağır stres altında bulunan kadınların çocuklarının şizofreni olma riskinin daha yüksek olduğu ortaya çıktı. Manchester Üniversitesi’ndeki araştırma sonucunda, hamileliğin ilk üç ayında yakın bir akrabanın ölümüyle karşılaşan kadınların çocuklarında şizofreni ve bağlantılı rahatsızlıklar riskinin yüzde 67 daha fazla olduğu ortaya çıktı. Araştırmacılar, stresli...
 4. Daha çok çocuk daha az diş

  Daha çok çocuk daha az diş

  Yale Üniversitesi'nin araştırmacılarının yaptığı bir çalışma, çok çocuk doğuran kadınların, diğer kadınlara göre daha fazla diş kaybettiklerini gösterdi. Yaşları 18 ile 64 yaşları arasında değişen 2 bin 536 kadını inceyen araştırmacılar, hiç anne olmamış kadınların ömürleri boyunca ortalama sadece bir diş kaybettiklerini belirledi. Tek çocuk doğurmuş kadınlarda kayıp diş sayısı 2. 4 tane...

Sayfayı Paylaş