1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  117
  Ödül Puanları:
  0

  Süper Lider

  Konu, 'İş ve Kariyer' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  süper liderlik Peki, bir dizi ana işletmeye bakan bir süperliderin temel görevi nedir? Welch şöyle diyor: “Benim işim, en büyük fırsatlara en iyi kişileri yerleştirmek ve paraları doğru yerlere en iyi biçimde dağıtmak. Hepsi bu. Fikirleri aktar, kaynakları dağıt, yoldan çekil.”

  Welch, bir buzdolabının tipine karar verilirken işin içinde değil. Bunu uzmanlara bırakmış:

  “İyi bir televizyon programının nasıl üretileceği konusunda hiçbir fikrim yok, bir makinenin nasıl yapılacağı konusunda ise pek az...Ama NBC’de patronun kim olduğunu bilirim. Önemli olanda budur. En iyi insanları seçmek ve onlara para sağlamak benim işimdir. Oyun böyle oynanır.”

  Welch’e göre, yerine uygun, doğru yöneticilere sahip olmak bir işletmenin başarısı için temeldir. Başarılı bir lider bir organizasyonu, bir şokla sarsıp iyileştirebilir. Başarısız bir lider, organizasyonu şokla sarsacak ve felç edecektir. Zayıf yöneticiler işletmeleri öldürür:

  “Onlar iş katilleridir...Böylece, organizasyonlar sürekli olarak yenilenme gereksinimi içindedir. Sürekli bir fikir, heyecan ve enerji akımı vardır ve bunun bir örgütlenme içine sokulması gerekir.

  Ve buda hep daha iyiye gitmeyi sürdürmelidir. Çıta hep yukarı kalkmayı sürdürmelidir...Benim işim büyük fikirleri bulmak, daha da büyütmek ve hemen ışık hızıyla işletmenin her yerine yaymaktır...Bir de bunları destekleyecek kaynakları sunmak. Fikir bulmayı sürdürün. Bu, CEO’larımızın hemen hemen tümünü görevidir.”

  Kaynak : Literatür Yayınları

   
Süper Lider konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Lider

  Lider

  Bakınız; Sultan, Yönetici.İyi bir fırsat olarak yorumlanır.Rüyada bir partinin veya bir kurulusun liderini, öncüsünü görmek, yapacaginiz islerde, alacaginiz kararlarda mutlaka baska birinin fikrini almak ihtiyacini duydugunuza, kendi inisiyatifiniz ile hiç bir is yapamadiginiza ve bundan dolayi herkesin tenkidine ugradiginiza delalet eder
 2. Lider şefkati

  Lider şefkati

  İzmir kurtulmuş, çok tatlı bir yorgunlukla, Atatürk ve arkadaşları Ankara�ya hareket ederler. Yandaki kompartımanın kapısını çalar yaveri: yorgun ve bitkin, kravatını yıkamaktadır Atatürk. Yaveri: Paşam, hiç mi uyumadınız, niye böylesiniz, der. Atatürk: Ya Çocuk, kompartımanıma yastıkla battaniye koymayı unutmuşsunuz. Kolumu yastık yaptım; ağrıdı. Setremi yastık yaptım, üşüdüm... Ben de...
 3. süper

  süper

  arkadaşlar paylaşmak istedim şimdiye kadar avonun güzellik kremlerini kullanıyorum yüzümdeki izler oldugu gibi duruyor bir arkadaşım bana www.simetritr.com bu siteyi önerdi kullandıgım ürünlerden yüzde yüz sonuç aldım mildivan diye ürün markaları sizlerde girin kontrol edin hatta telefonunu vere bilirim 05423202242
 4. Süper....

  Süper....

  çok güzel...

Sayfayı Paylaş