Süt dişinden kök hücre

M

Misafir

Forum Okuru
Süt dişinden kök hücre
Süt dişinden kök hücre elde ettiler
BioEden isimli bir genetik firması, çocukların süt dişinden kök hücre elde etmek için, bir yöntem geliştirdi. Elde edilen kök hücrelerin saklanması için de bir 'diş bankası' kuruldu. Ailelerin, çocuklarının düşürdüğü ve İngiltere'deki BioEden laboratuvarlarına 900 sterlin karşılığında gönderdikleri süt dişleri, içlerine tuzlu su enjekte edilerek özel bir ayrıştırma işleminden geçiriliyor. Elde edilen kök hücreler dondurulmuş tüplerde saklanıyor.

VÜCUT, HÜCRELERİ REDDETMİYOR
Uzmanlar, özellikle kalp hastalıkları ve kanser türleri için sıvı nitrojen içinde dondurulan kök hücrelerin gen tedavisi ile binlerce kişinin hayatını kurtaracağını belirtiyor. ABD'li BioEden şirketinin İngiltere'deki şubeleri, bir dişten alınan iki tüp kök hücreden birini laboratuvarların ana merkezinde, diğerini de gizli laboratuvarda saklıyor. Kök hücre kişinin kendisinden alındığı için ilerleyen yaşlarda vücudun reddetmesi gibi bir durum söz konusu olmuyor.
 
L

LAemily

Yeni Üye
Üye
ayni sey 20lik disleri icinde gecerli, eger 20lik dislerinizi cektitseniz bunlari saklamak en iyisi ilerde kok hucre icin
 

Benzer İçerikler

*MeleK*
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
*MeleK*
*MeleK*
Bilge Gökçen
Cevaplar
0
Görüntüleme
975
Bilge Gökçen
Bilge Gökçen
Uzman SühaN
Cevaplar
0
Görüntüleme
2K
Uzman SühaN
Uzman SühaN
Üst