Etiketler:
 1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.467
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113

  Süt dişinizi atmayın!Felç tedavisinde kullanılabilir

  Konu, 'Diş Sağlığı ve Diş bakımı' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  Süt dişinizi atmayın. Felç tedavisinde kullanılabilir Dişler bizi ve yakınlarımızın hayatını nasıl kurtaracak

  Felç başta olmak üzere, kalp hastalıkları, çene hastalıkları, kıkırdak, yağ ve kas gibi birleştirici organlarının oluşumunda diş kök hücrelerinden yararlanılacağını dile getiren Dr. Çağdaş Kışlaoğlu, "Dökülen süt dişlerinden aldığımız kök hücreleri, kişinin kaybettiği dişlerin yerine ekeceğiz.Kısa bir süre sonra da diş çıkmasını sağlayacağız. Diş kök hücrelerinden sadece diş elde edilmeyecek, felç gibi önemli hastalıkların da tedavisinde kullanılacak" dedi.

  Kök hücrelerin dondurularak diş bankalarına gönderildiğini dile getiren Kışlaoğlu, dişlerin özel solüsyonlu kit içerisinde 20 yıl saklanabileceğini anlattı. Kişinin kök hücrelerinin kardeşlerine, anne ve babasına uyum sağladığı gibi yakın akrabalarına da uyum sağladığına dikkat çeken Kışlaoğlu, "Süt ve yirmilik dişlerinizi çektirdikten sonra dişlerinizi diş bankalarına ulaştırınız. Dişleriniz ileride sizin ve yakınlarınızın hayatını kurtaracak" dedi.

  Kışlaoğlu merkezi ABD'de olan, diş bankacılığının Türkiye temsilciliğini yürütüyor. Kışlaoğlu, dişlerin çekimden sonra canlılığını yitirmemesi için özel solüsyonlu kit içerisinde saklanması gerektiğini, çekim bittikten sonra solüsyon içindeki kitin, kendisine imza karşılığında ulaştırılması gerektiğini söyledi.


  Kışlaoğlu, "Gelen dişlerin, evraklarını hazırlayarak ABD'deki merkeze göndereceğiz. Olumlu yanıt gelince diş bankası, diş sahibine özel kullanıcı numarasının (ID number) bulunduğu sertifika ve sözleşme gönderecek. Böylelikle kişi, Amerika ile doğrudan gerektiği her an kullanıcı kimliğiyle iletişim kurabilecek" dedi.

   
 2. esena

  esena Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  14 Ocak 2008
  Mesajlar:
  3.498
  Beğenilen Mesajlar:
  4
  Ödül Puanları:
  38
  Şehir:
  TRABZON
  Ce: Süt dişinizi atmayın!Felç tedavisinde kullanılabilir
  paylaşımıniçin saol canım
   
 3. gediz&şanmeriç

  gediz&şanmeriç Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Şubat 2008
  Mesajlar:
  50
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  izmir
  Ce: Süt dişinizi atmayın!Felç tedavisinde kullanılabilir
  emeğine sağlık
   
 4. zuzus:)

  zuzus:) Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  21 Ocak 2008
  Mesajlar:
  198
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  ANTALYA
  Ce: Süt dişinizi atmayın!Felç tedavisinde kullanılabilir

  emeğine sağlık cnm. haberlerde dinlemiştim ingilterede kör bir adama oğlunun dişinin kök hücresinden göz yapmışardı ve görebiliyordu artık.
   
 5. HİDOŞ

  HİDOŞ Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  1 Kasım 2007
  Mesajlar:
  1.014
  Beğenilen Mesajlar:
  4
  Ödül Puanları:
  38
  Şehir:
  istanbul
  Ce: Süt dişinizi atmayın!Felç tedavisinde kullanılabilir
  çok ilginç gelçektende bunu ilkkez duydum emeğine sağlık arkadaşım
   
 6. *GüMüŞ*

  *GüMüŞ* Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  19 Şubat 2008
  Mesajlar:
  3.094
  Beğenilen Mesajlar:
  2
  Ödül Puanları:
  0
  Ce: Süt dişinizi atmayın!Felç tedavisinde kullanılabilir

  paylaşımın için teşekkürler eline sağlık canım.
   
Süt dişinizi atmayın!Felç tedavisinde kullanılabilir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. diş ağrılarında, diş hastalıklarında, diş tedavisinde

  diş ağrılarında, diş hastalıklarında, diş tedavisinde

  diş iltihabı kana karışırsa iltihap kana karışırsa ne olur iltihap Diş ağrısı Diş ağrıları genellikle diş çürümesinden kaynaklanır. Şekerli besinlerin kalıntıları dişlere yapışır ve bakteriler için bulunmaz bir beslenme alanı oluşturur. Bu ortamda oluşan asitler dişin mineral yapısını eritir. Bakteriler bir tür görünmez katman oluştururlar. Diş plağı adı verilen bu katman, diş minesine...
 2. Süt dişinizi saklayın

  Süt dişinizi saklayın

  İleriki yaşlarda çıkabilecek hastalıklara karşı saklanması için İngiltere'de bir süt dişi bankası kuruldu. BioEden isimli bir genetik firması, çocukların süt dişinden kök hücre elde etmek için, bir yöntem geliştirdi. Elde edilen kök hücrelerin saklanması için de bir 'diş bankası' kuruldu. Ailelerin, çocuklarının düşürdüğü ve İngiltere'deki BioEden laboratuvarlarına 900 sterlin karşılığında...
 3. Bebeklerde süt dişleri

  Bebeklerde süt dişleri

  Kızlar bebeklerdeki süt dişleri tam olarak ne zaman kaç aylıkken çıkıyor nelere dikkat etmem gerekiyor benim bebeğimin bi dişi öbüründen geç çıktı ve sanki eyri gibi hatta sankisi yok eğri :) Biraz şeker bir görüntü vermeye başladı bu eğri diş ama bunun bir sakıncası varmı kızlar tşk.
 4. Süt izni toplu olarak kullanılabilir mi?

  Süt izni toplu olarak kullanılabilir mi?

  süt izni toplu kullanımı,kadın işçi süt iznini toplu olarak kullanabilir mi,süt izni toplu olarak kaç gün,süt izni torba yasa,süt iznini toplu kullanma torba yasa 2014,torba yasa 2014 ile süt izni ve doğum izni değişti,yeni süt izni torba yasada kaç gün Torba Yasayla Doğum ve Süt İzni konusunda bir takım değişiklikler getirilmiştir. buna göre hamilelerin doğum izni ne kadardır , ne...

Sayfayı Paylaş