Tanıdığım en muhteşem kadınlara

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Tanıdığım en muhteşem kadınlara
Akşam annemle babam televizyon seyrediyorlardı . Annem, 'Geç oldu,'dedi,

zaten yorgunum, ben yatıyorum.' Dedi. Annem kalktı, mutfağa gitti. Çerez-meyve tabaklarını çalkaladı kaldırdı. Sabaha hazır olsun diye çaydanlığı doldurdu, demliğe çay koydu. Şekerliğe baktı, dibinde az kalmış, üstüne ekledi. Kahvaltı için buzluktan ekmek çıkardı, akşam yemeğiiçin çözülsün diye de eti aşağıya koydu. Kahvaltı masasını hazırlamak için masanın üstündekileri topladı. Telefonu şarja koydu, telefon defterini kapatıp yerine koydu. Sonra çamaşır makinesinden ıslak çamaşırları çıkarıp astı ve makineyi tekrar doldurdu. Banyodaki çöp sepetini boşalttı. Islak bir havluyu kurusun diye duş perdesinin borusuna astı. Bir gömlek ütüledi, kopuk düğmesini dikti. Çiçekleri suladı. Esneyerek gerindi ve yatak odasının yolunu tuttu. Çalışma masasının yanından geçerken durdu,öğretmene tezkere yazdı, okul gezisi için para sayıp ayırdı, eğildi, sandalyenin altına girmiş ders Kitabını aldı, masanın üstüne koydu. Kek tarifleri defterini çıkardı, arkadaşına söz verdiği tarifi birkağıda yazdı, çantasına koydu. Bakkaldan alınacakları not etti, notu da çantasına koydu.Sonra gitti, 3'ü 1 arada temizleme losyonuyla yüzünü yıkadı, dişlerini fırçaladı. Gece kremini ve kırışık önleyici nemlendiricisini sürdü. Tırnaklarına baktı, törpüledi. İçeriden 'sen yatmaya gitmemişmiydın' diye seslenen babama 'şimdi gidiyorum' deyip köpeğin su kabını doldurdu. Kapıları pencereleri kontrol etti, holdeki lambayı yaktı. Kardeşimin odasına gitti, oğlan uyumuş,lambasını söndürdü, bilgisayarını kapattı, gömleğini astı, yerdeki kirli çorapları toplayıp sepete attı.Bana geldi,'haydi yat artık, biraz da yarın çalışırsın,' dedi.Kendi odasına gitti, saati kurdu, ertesi güngiyeceklerini hazırladı. 6 maddelik acil işler listesine 3 madde daha ekledi. Kendi kendine iyi geceler diledi, hayallerinin gerçekleştiğini gözünün önüne getirdi. İşte o sırada babam televizyonu kapattı, ortaya öylece bir 'ben yatıyorum' dedi ve gitti yattı. Sizce bu işte bir gariplik yok mu? Kadınların neden daha uzun yaşadığını merak etmiyor musunuz?ÇÜNKÜ BİZİM YAPIMIZ UZUN ÇEKİŞLİ (ve işimizi bitirmeden öyle çabuk çabuk ölemeyiz)!
 

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Ce: Tanıdığım en muhteşem kadınlara

cemocum..ne kadar doğru biz bayanlar hepimiz böyleyiz..asla yatıyorum deyip o an kendimizi yatakta bulmayız..emeğine sağlık canım..harikaydı..
 

*GüMüŞ*

Yeni Üye
Üye
Ce: Tanıdığım en muhteşem kadınlara

bencede harikaydı ama böyle sıralayınca makina mı bu kadın diyesi geliyor ama bizlerde öyleyiz yani öyle olmaya çalışıyoruz ama böyle anlatınca ne kadar zor ve yorucu olduğunu farkediyoruz paylaşımın için teşekkürler cemoş.
 
Üst