Tarçınlı süt nasıl yapılır faydaları nelerdir?

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Tarçınlı süt nasıl yapılır faydaları nelerdir?
Sütlü tatlı ve pastalar da kullanılan tarçın, bunun yanın da içeceklere de oldukça çok iyi yakışan bir baharattır. Tarçın sadece baharat değil sağlığa olan faydalarını da unutmamak gerekiyor.

Tarçın, toz ve çubuk tarçın halin de kullanılabilir. Kokusu ve aromasının güzelliği ile hemen hemen herkesin sevdiği bir baharat olan tarçın, süt ile buluştuğun da ise bakın ne gibi faydaları oluyor;

Uykusuzluğa iyi gelen ılık süt, size rahat bir uyku olanağı sunarken süte karıştırılan tarçın ise ayrıca süte lezzet katarken daha rahat bir şekil de uyumanızı sağlar.

Tarçınlı sütün nasıl hazırlanmasını merak edenler için gereken bilgileri ve malzemeleri paylaşıyoruz;

Bir fincan süt ve bir çubuk tarçın eğer çubuk tarçın yoksa bunun yerine toz tarçını da kullanabilirsiniz. Toz tarçın süte karıştırıldığın da erimesi biraz zor olabildiğinden dolayı çubuk tarçın işinizi kolaylaştıracaktır.

Eğer tarçınlı sütünüze biraz tat olsun isterseniz tatlandırmak için biraz bal yada saf vanilyadan faydalanabilirsiniz.

5731b31618c7732ed05dbc7f.JPG

Sütü dilinizin yanmıyacağı sıcaklıkta ısıttıktan sonra bardağa yada fincana boşalttığın sütün içine çubuk tarçını ekleyin ve 10 dakika kadar bu şekil de demlenmeye bırakın ki tarçının tadı ve aroması süte iyice geçsin...

Daha sonra tarçın çubuğunu çıkarın ve isteğe bağlı olarak bal yada vanilyayı ekleyerek bir güzel afiyetle için;)

Tarçınlı sütün faydaları nelerdir?

Tarçınlı süt kemikleri güçlendirir. Bal ve tarçın da bulunan antioksidan maddeler kansere karşı koruyucu içerik bulundurur. Bağışıklık sistemini güçlendirir ve çocuklara içirildiğin de onların da bağışıklık sistemini güçlendirir ve özellikle kış aylarının korkulu rüyası gribal hastalıklara karşı koruma sağlar.

Tarçın ve bal karışımı sindirim sistemini rahatlatır. Kabızlık problemi yaşayanların bu karışımı içtiğin de rahatlamasına olanak sağlar.

Sadece kabızlık çekenlerin değil bunun tersi ishal durumunda da dengeleyici bir özelliğe sahiptir.Tarçınlı süt karışımı boğaz ağrılarına iyi gelir ve boğazı yumuşatır.

Tarçına bayılıyorum hele sütlü tatlılara gerçekten çok yakışıyor ben hatta bazen şeker krizim geldiğinde elma tarçın ve ceviz üçlemesini yiyorum elma rendesine de tarçın muhteşem yakışıyor daha doğrusu tarçın başlıbaşına harika bir baharat kokusuyla tadıyla tabi sağlığa olan faydalarıyla hayatımızdan eksik etmemek gerekiyor tarçınlı süt karışımını bende yapıyorum özellikle kış aylarında gerçekten çok güzel oluyor içinizi ısıtıyor keyifle içiyorum boğaz ağrısına iyi geliyor

Geri