gebe
 1. SadmiN

  SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  29 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  15.517
  Beğenilen Mesajlar:
  1.024
  Ödül Puanları:
  113

  Tarot Nedir ?

  Konu, 'Çöplük' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

  tarot nedir melek tarotu nedir
  [​IMG]Tarot kartları iki bölümden oluşur. Biri Arcana Majör denilen Büyük Sırlar , diğeri ise Küçük Sırlar bölümü denen Arcana Minör'dür. Arkana Majör 22 karttan oluşur. Hayatin gizemli, mistik ve derin yönlerini anlatır.
  '0' numaralı kartla ile başlayan Arkana Majör hayat yolculuğuna başlayan bir kişiyi simgeler. Ve ilk karttan son karta doğru gidildikçe, artan sayılarla birlikte evrensel bilince ulaşmanın evreleri görülür.Ve son kart artık olgunlaşıp bilinçlenmiş ruhu gösterir.
  Arkana Minör hayatimizin her gün yaşanan, gündelik bölümlerini içerir. 4 adet takımdan oluşmuştur. değnek, kupa, kılıç ve tılsım takımlarından her biri gündelik yasamın bir yönünü simgeler.
  Değnekler arzularımız ve mücadelelerimizi, kupalar duyguları ve ilişkilerimizi, kılıçlar düşünce ve atılımcılığımızı, tılsımlar ise parayı ve maddi yönümüzü simgeler. Bu takımlar ayrıca astrolojideki elementlerle ve burçlarla da ilgilidir.
  Tarot kartları eğlence amaçlı kullanıldığında kehanet değeri olan hiçbir şey vermez. Bu yüzden anlamları derinlemesine araştırmanıza ve öğrenmenize gerek yoktur. Ama eğer ciddi bir biçimde kartlarla ilgilenmeyi düşünüyorsanız bu konuda çeşitli çalışmalar yapmalısınız.
  Tarot oldukça çeşitli olduğu için (Klasik Tarot, Aşıklar Tarot'u, İtalyan Tarot'u, Rönesans Tarot'u ...vs.) kartlar ve açılımlar farklılık gösterir. Tarot kartlarınızı seçerken değişik şekilde resimlendirilmiş bir çok desteyle karsılaşabilirsiniz. Bunlardan beğendiğinizi seçip alabilirsiniz. Kartların biri tarafından hediye edilmesi daha iyi sayılsa da siz de alabilirsiniz.
  Öncelikle bilinmesi gereken Tarot kartlarının enerji depoladığıdır. Kartları kullanmaya başladığınızdan itibaren enerji yüklenmeye başlarlar. Bu yüzden ilk zamanlarda sürekli yakınınızda taşımanız gereklidir. Ayrıca kartların ipek bir kumaş veya özel bir kutuda saklanması tercih edilir. Ama aslında gerekli olan kendi kartlarınızı sizin resmetmenizdir. Bunun için bos Tarot kartları bulup çizeceğiniz kart sizin için ne ifade ediyorsa onu bos karta aktarmanız gerekir. Bu kartlar size özel olacak ve çok daha fazla enerji depolayacaktır. Bu da algılamanızı kolaylaştırır.
  Tarot’u tarif eden en kısa söz, bence, Tarot’un bir “kehanet anahtarı” olduğunu söylemektir. Yani Tarot, 6. Hislerin çalışmasına yardımcı olan bir araçtır. Uygun felsefelerle beslendiğinde, geçmişi okur, gelecekteki ihtimalleri haber verebilir ve bu güne ait olan sorunları çözmekte, verdiği işaretlerle yardımcı olur. Bir kişi kendini ne kadar iyi tanıyorsa, Tarot’tan o kadar iyi sonuç alır. Tarot’ta pek çok zaman bu günden bilinmesi mümkün görünmeyen olayların bile sezilebildiğini olaylarla ispatladım. Pek çok Tarot okuyucusu ve amatör olarak Tarot’u sezgilerini yönlendirmekte kullanan kişiler de bu deneyimleri tarih boyunca yaşadılar ve yaşamaktalar. Bununla beraber Tarot bize bizde olmayan bir şeyi asla veremez. Örneğin ders çalışmayan bir kişinin sınav geçmesini sağlayamaz. Ancak, içsel konularda, Psikolojik konularda bizi yönlendirebilir ve bazı sonuçlara sebep olunmasını sağlayabilir. Fiziki konularda ise ihtimalleri görür ve bunlara karşı yada bunları destekleyecek önlemler alabilmemiz için bize vakit kazandırabilir. [​IMG]
  Ne kadar sıklıkla Tarot bakılır? Herkes Tarot bakabilir mi? Tarot, kişinin hayatında değişimler ve yeni sorular ortaya çıktıkça, ki genellikle çok sık olan bir şeydir bu, cevap arayana cevaplarla gelecektir. İdeal olarak bir, bir buçuk ayda bir Tarot iyi cevaplar verebilmektedir. Eğitildiği takdirde herkes Tarot bakabilir. Ancak bu eğitim sadece kart bilgisiyle kısıtlı kalmamalı, enerji yönlendirmeleri ve felsefe yönü özellikle öğrenilmelidir. Tüm gizli ilimlerde, kişisel fikrim, doğru sonuçlara ulaşabilmek için kişinin egosunu aşabilmesi gereklidir. Kişi kendine ve karşısındakine dürüst olabilmelidir. Aksi takdirde sanal sonuçlar, yanlış çıkarımlar ulaşılması çok kolay yanılgılardır.

  Hayatınıza hala bir yön veremediğinizden mi şikayetçisiniz?
  Para konusu sizi fazla mı düşündürüyor?
  Mutlu olmanız gerekirken karamsarlığa mı kapılıyorsunuz?
  Aşık mısınız? Sevgilinizin bazı söz ve hareketlerine bir anlam veremiyor musunuz?
  Geleceğiniz konusunda endişeleriniz mi var?
  Bütün bunlara kaderin sebep olduğuna mı inanıyorsunuz?

  Bu soruların bir veya birkaçına “Evet” diye cevap veriyorsanız, yardıma ihtiyacınız olduğu iddiamızın saçma olduğunu zannetmeyin. Evet, var. Size yardım etmeye hazırız. Tabi ki adresinize gelip düzeltecek değiliz, ancak bunları halletmeniz için gerekli şeyleri anlatacağız. Böylece hayatta istediklerinizi elde etmeniz de kolay olacak. Boşuna uğraşıp hayata küsmektense, Tarot'un da yardımı ile kendinize ışıklı bir yol çizmeniz çok daha akla yatkın değil mi? ​
   
 2. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Ce: Tarot Nedir ?

  eee artık bi tarot falımıza bakarsın dimi meleklerin azraili:D:D
  emeğine sağlık ;)
   
 3. gulsah84

  gulsah84 Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  21 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  31
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  paylasım ıcın saolun
   
 4. nilkay

  nilkay Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  22 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  76
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  paylaşım için tşk emeğinize sağlık
   
 5. orkidemkarmen

  orkidemkarmen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  9 Eylül 2009
  Mesajlar:
  2
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
 6. orkidemkarmen

  orkidemkarmen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  9 Eylül 2009
  Mesajlar:
  2
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  evet hayatım da bir çok şeyi merak ediyorum ve ona göre adım atmak istiyorum
   
 7. sahtedüşler

  sahtedüşler Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  8 Eylül 2009
  Mesajlar:
  258
  Beğenilen Mesajlar:
  3
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  kütahya
  bana da bakarmısın aşk hayatıma işime falan yorumunu bekliyorum
   
 8. seerose

  seerose Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  21 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  1.881
  Beğenilen Mesajlar:
  61
  Ödül Puanları:
  48
  Şehir:
  yurt disi
  Ben de tarot istiyorum....
   
 9. sinemebru

  sinemebru Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  2 Ekim 2009
  Mesajlar:
  1
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  tarot falıma baktrmak istiyorum.eşimin adı savaş benim sinem ebru
  tşk.ler
   
 10. mumisigi

  mumisigi Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  29 Eylül 2009
  Mesajlar:
  36
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  istanbul
  paylaşımlar ve site çok güzel emeğinize sağlık
   
 11. ilkimefsa

  ilkimefsa Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  25 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  409
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  kars
  emeğine sağlık tşk ler
   
Tarot Nedir ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. tarotun tarihi

  tarotun tarihi

  tarotun saraylı kartları Tarot’un gerçek tarihçesi, tıpkı kartların anlamları gibi hemen hemen gizlidir. Bu konuda pek çok açıklama getirilmeye çalışılsa da, kesin bir bilgi yoktur. Kartların çizimine M.S. 618 tarihinde Çin’de egemen olan Tang hanedanı zamanındaki paraların örnek alındığı zannedilmektedir. Kartlar yüzyıllar boyu değişik kültürlerde pek çok...
 2. Melekler Tarotu

  Melekler Tarotu

  melek tarotu melek tarotu bak melekler kartları anlamları kartları nedir Melekler Tarot'dan Kartlar İşte size farklı farklı Melek Tarot kartları.. Melekler Tarotu hangi deste olursa olsun 22 arcana karttan oluşuyor. Anlamları 78 Lik deste içindeki kartlardaki arcana kartları ile aynı..
 3. Tarot yorumu ne zaman gerçekleşir?

  Tarot yorumu ne zaman gerçekleşir?

  tarotta zaman Sevgili Melekler Tarot açılımda merak edilen şeylerden biriside yapılan yorumların ne zaman gerçekleşeceğidir. Bir okumanın gerçekleşme zamanı genellikle sizin yaşam ritminize bağlıdır. Tarot seansına başlarken, okumanızın gerçekleşme zamanı hakkında birkaç fikriniz ve alternatifiniz oluşur. Ya zamanı siz belirlersiniz; belli bir süreç içinde gerçekleşecek olayları,...
 4. Tarot

  Tarot

  Merhaba handanca, kova burcuyum, 3 yildir bir beyle konusuyorum, Bu bey basak burcu, yazin ciddi bir sorun yasadik ve benim ozverimle baristik, nasil bir gelecege dogru illerliyorum.? Sevgiler Saygilar ve essen kaliniz...
 5. tarot

  tarot

  handanca gibi tarot bakan biri varmı tarot bölümü nü bulamadım.

Sayfayı Paylaş