Tasarım ve teknoloji bir arada

M

Misafir

Forum Okuru
Tasarım ve teknoloji bir arada
Tasarım ve teknoloji bir arada
elebey0122.jpg
Avrupa’nın öncü beyaz eşya üreticilerinden Indesit Company, Ariston markasından sonra şimdi grubun Avrupa’da ana markası olan Indesit ile atağa geçmeye hazırlanıyor. Son yıllarda Türkiye’de Ariston markasıyla ön planda olan Indesit Company artık, farklı hedef kitlelerine hitap eden Indesit markası ve iddialı Indesit ürünleriyle de adından söz ettirmeye başlıyor.

Tasarım ve teknoloji birlikte hayal edilebilir mi?
Ünlü İtalyan tasarımcı Giugiaro bu sorudan hareketle, sadelik ve fonksiyonelliği birleştiren bir çamaşır makinesi tasarladı. Özel tasarım, renkli kapak ve farklı kontrol paneli geleceğin teknolojisi ile birleştirildi. Sonuçta; farklı, sade çizgilere sahip, modern ve her mekana yakışan bir çamaşır makinesi ortaya çıktı: Indesit Moon.

elebey0122a.jpg
Dünya’ya Gözlerini Ödülle Açtı
Indesit Company, Indesit Moon çamaşır makinesiyle ürün lansmanının hemen ardından Fransa’da dördüncüsü düzenlenen “Grand Prix de l’Innovation 2007” (en başarılı tasarım) dalında ödül aldı.

Her iki yılda bir Paris Ticaret Fuarı’nda düzenlenen organizasyonda uzmanlar tarafından yapılan incelemeler sonucunda, Indesit Moon özellikle farklı tasarımı ile ödüle layık görüldü. Farklı tasarımın kendine has teknolojisi ile buluşmasının yanı sıra, tüketiciye kullanım anlamında farklı bir bakış açısı vermesi ve çevre dostu oluşu da Indesit Moon’un ödül almasında etkili olan diğer ayrıcalıkları.

Neden Indesit Moon?
Indesit hedef kitlesiyle yapılan araştırmalara göre kullanıcılar, çok programlı ve pek çok tuşu olan çamaşır makinelerinin vakit aldığı ve karmaşık olduğu yönünde tespitlerde bulundu. Genç hisseden, spor yapmayı, kendine ve hobilerine vakit ayırmayı tercih eden, evde ev işleriyle uğraşmayı sevmeyen kullanıcıların çamaşır yıkamaya daha az zaman harcamak istedikleri ve daha pratik kullanabilecekleri bir makine arayışları olduğu ortaya çıktı. Tabi ki maksimum performanstan ödün vermeden.

Buradan hareketle, gerek tasarım gerekse teknolojik açıdan eşdeğerlerinden sıyrılan Indesit Moon, “Çamaşıra az, kendinize daha çok zaman ayırın” sloganını benimsedi.

elebey0122b.jpg
Indesit Moon’un getirdiği yenilikler
Kendi kendini temizleyen deterjan haznesi
Makinenin kapağının iç kısmında tasarlanan deterjan haznesi sayesinde artık deterjan haznesinin sürekli temizlenmesine gerek kalmıyor. Her çamaşır yıkama işlemi sırasında deterjan haznesi de yıkanmış oluyor. Ayrıca, deterjan haznesi çamaşırlara daha yakın olduğu için deterjan çamaşırla en uygun zamanda buluşuyor ve deterjan israfı önleniyor. Böylece %50 daha iyi performans garanti ediliyor.

Renkli özel kapak
Uzaktan bakıldığında bile dikkat çeken özel renkli kapağı sayesinde, Indesit Moon artık tüm evlerin bir parçası olacak. Hatta, Indesit Moon çamaşır makinesi dekor amaçlı bile kullanılabiliyor.

Sadece tek dokunuşla programlama
Indesit Moon, kullanıcının hayatını kolaylaştırmak için tasarlandı. Tek tuşla istenilen program seçilebiliyor. Çamaşırın cinsine göre suyun derecesini, yıkama şiddetini ve dönme hızını kendisi ayarlıyor. Indesit Moon, çamaşırın miktarına göre su ve enerji tüketimini optimize ediyor ve yıkama zamanını belirliyor. Durulama sensörleri sayesinde, çamaşır deterjandan tamamen arınıncaya kadar durulama yapıyor.

4 özel tuş ile her çeşit çamaşır için mükemmel yıkama
Indesit Moon sayesinde sadece 4 tuş kullanarak pamuklulardan, sentetiklere, yünlü çamaşırlardan hassas sıkma gerektiren ipeklilere ve hatta elde yıkama gerektiren tüm özel çamaşırlara kadar her çeşit çamaşırın yıkanması mümkün oluyor.

elebey0122c.jpg
Akıllı çözümler
Indesit Moon, çalışmaya başladıktan sonra, gerisini en iyi performans için geliştirilmiş olan “Akıllı Çözümler” hallediyor. Tüm programlar, en iyi sonuç için çamaşırın cinsine göre yıkama ısısını, şiddetini ve dönme hızını ayarlıyor.

Yük algılama sensörleri, çamaşırın miktarına göre su, zaman ve enerji kullanımını optimize ediyor ve böylece tasarruf sağlanıyor. Yük denge sistemi çamaşırların makinenin içinde dengeli olarak dağılmasını sağlayarak titreşimi minimize ediyor.

Durulama sensörleri, çamaşırda kalan deterjan artıklarını algılıyor ve çamaşırlar tamamen deterjandan arınıncaya kadar durulama yapılıyor.

Indesit Moon’un teknik özellikleri
Sadece tek tuşla programlama yapabilecek kadar basit, her çeşit çamaşırı maksimum performansla yıkayabilecek kadar güçlü.

60° Beyaz pamuklular programı
"Beyaz Pamuklu" programında 60° A sınıf yıkamayla, nevresim takımlarından havlulara kadar tüm pamuklu çamaşırlar için en iyi performansla yıkama sağlanıyor.

40° Renkli sentetikler programı
"Renkli/Sentetikler/Kolay ütü" programı günlük beyaz ve renkli çamaşırları, pamuklu veya sentetik giysileri renklerini soldurmadan 40°’de derinlemesine yıkıyor. "Kolay ütü" özelliği çamaşırların kırışmasını önlemek için tasarlandı.

30° Yünlü hassas programı
Yünlüler "Hassas/Yünlü" programında 30°’de özenle yıkanıyor. İpek ve diğer çok daha hassas çamaşırlar için "sıkma iptal" seçeneği de tercih edilebiliyor.

Hızlı yıkama
"Hızlı Yıkama" programı pamuklu ve sentetik çamaşırları 30°’de yaklaşık 30 dakikada zamandan ve enerjiden tasarruf ederek yıkanabilmesi için tasarlandı. Eğer makinede, elde yıkanmış olan çamaşırlar varsa, özel sensörler deterjanı algılıyor ve "Sadece durula" programı devreye giriyor.
 

Benzer İçerikler

M
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
M
M
Cevaplar
0
Görüntüleme
7K
Misafir
M
M
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
Misafir
M
Üst