Tatar Ramazan Tatar Ahmet Karakteri Ahmet Mekin Kimdir?

TİTAN

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Tatar Ramazan Tatar Ahmet Karakteri Ahmet Mekin Kimdir?
Bu sayfa; Tatar Ramazan Tatar Ahmet Karakteri Ahmet Mekin Kimdir konusu hakkında bilgiler vermektedir.

Sevgili melekler, Türk sinemasının en önemli isimlerinden birisi olan Ahmet Mekin, Tatar Ramazan dizisinde Ramazan'ın babası Tatar Ahmet rolünü üstleniyor. Başarılı oyuncuyu şöyle bir hatırlayalım isterseniz...

Aslen Kars’lı olan Ahmet Mekin, 1932 yılı İstanbul doğumludur. 71 yaşındaki deneyimli oyuncu, kendisi gibi oyuncu olan Şükran Sabuncu ile evlidir. Ahmet Mekin, Tatar Ramazan Dizisinden önce, geçen günlerde final yapan Kayıp Şehir dizisindeki İsmail Dede karakterini canlandırmıştı. Ahmet Mekin, Türk sienamasının çınarlarından birisidir. Özellikle, Atıf Yılmaz’ın yönettiği Selvi Boylum Al Yazmalım adlı filmiyle unutulmazlar arasına girmiştir. Yeşilçam’da, Türkan Şoray, Kadir İnanır, Cüneyt Arkın gibi usta sinama oyuncusuyla birlikte pek çok filmde rol almıştır. çok projede yer alan Ahmet Mekin, şuanda da tüm profesyonelliğiyle oyunculuk hayatına devam etmektedir.

Ahmet Mekin’in Rol Aldığı Yapımlar

Selvi Boylum Al Yazmalım (Atıf Yılmaz),
Kanun Kanundur (Aykut Düz)
Kuruluş (Yücel Çakmaklı)
Aşktan da Üstün (Osman F. Seden),
Kelebekler Çift Uçar (Tarık Dursun K.),
Bir Türk’e Gönül Verdim (Halit Refiğ),
Düğün (Lütfi Ö. Akad),
Urfa İstanbul & Beşikteki Miras
Kavanozdaki Adam
Çaresizler (Cüneyt Arkın, Perihan Savaş)
Bir Adam Yaratmak
Ben
72. koğuş (2011)
Ateş Dağlı
Kadın Asla Unutmaz – Orhan Aksoy
Kayıp Şehir (2012)
Tatar Ramazan 2013

A

aysen*

Aktif Üye
Üye
ahmet mekin deyince ilk aklima gelen cemsittir.kendinden olmayani evlat bilen koca yurek ,sevgi emektir sozunun bana hatirlattigi sahsiyet,usta oyuncu gercek sanatci...............

Benzer İçerikler