1. fırtına

  fırtına Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  13 Ekim 2008
  Mesajlar:
  2.735
  Beğenilen Mesajlar:
  28
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  istanbul

  Tatiana Tsikeviç çok mutlu

  Konu, 'Magazin' kısmında fırtına tarafından paylaşıldı.

  tatiana tsikevic tatyana tsikevic bir süre önce Türk Vatandaşı olan ve daha sonra islam dinini seçen Tatiana Tsikeviç kendisi ile gurur duyuyor......


  23 OCAK 2009'DA YENİDEN DOĞDUM
  [​IMG]
  KÜÇÜK BİR KIZKEN RÜYASINDA HEP CAMİLERİ GÖRDÜĞÜNÜ SÖYLEYEN GÜZEL MANKEN TATİANA TSİKEVİÇ, İSLAMİYET SAYESİNDE HUZURU BULDUĞUNU SÖYLEDİ. '23 OCAK'TA DOLMABAHÇE CAMİSİ'NDE YENİDEN DOĞDUM. ELHAMDÜLİLLAH MÜSLÜMAN'IM' DEDİ...

  Polonya'dan 11 yıl önce Türkiye'ye gelerek mankenliğe başlayan ve birçok sinema ve dizi filmde rol alan Tatiana Tsikeviç'in hayatı Diyarbakır'da duyduğu ezan sesiyle değişti. Tsikeviç, İslamiyet'i neden seçtiğini, nasıl Müslüman olduğunu ve kamera karşısındaki kırmızı çizgilerini BUGÜN'e anlattı...

  Siz Polonyalısınız. Neden Türkiye'ye geldiniz?

  19 yaşındaydım Türkiye'ye geldiğimde. Polonya'da düzenlenen güzellik yarışmasında birinci olmuştum. Türkiye'ye davet edildim. Beni bırakmak istemediler. 11 senedir buradayım. 7 sene önce de Türkiye vatandaşı oldum. Sevdim bu ülkeyi, ötesi yok.

  Türkiye'ye gelmek istemenize aileniz nasıl bakmıştı?

  Türkiye'ye gelmemi annem başlarda istemedi. Annemle küs ayrılmadık, benim için bir macera olacağını düşünüyordu. Ancak öyle olmadı.

  Sizi buraya neler bağladı?

  Küçük bir kızken rüyamda hep camiler görürdüm. Ezan sesleri duyardım. İstanbul'a ayak bastığımda rüyalarımda gördüğüm şehrin burası olduğunu anladım. İstanbul ve İslamiyet, beni çağırmıştı.

  ARKADAŞLARIMIN TAVSİYESİ

  İslam dinine geçmeye nasıl karar verdiniz?

  3 senedir Müslüman olmayı düşünüyordum. Arkadaşlarım hep bana, 'Sen bizden daha çok Türk ve Müslümansın. Haydi artık Hristiyanlığı bırak' diyorlardı.

  Sonra ne oldu ilk adımı atmanızı ne sağladı?

  Nihat Hatipoğlu’nu izleye izleye Müslüman olmaya karar verdim. O televizyona çıkardı, ben ekran karşısında kımıldayamaz hale gelirdim. Ramazan programlarında tavsiyelerini tatbik ederdim.

  Ne zaman Müslüman oldunuz?

  Bu yıl, 23 Ocak sabah saat 10'da Sedef olarak dünyaya geldim. Benim doğum tarihim budur. Müslüman olunca Nihat Hoca aradı, 'Bizim dinimizde, Müslüman olduğun gün yeniden doğmuşsun demektir. Geçmişteki bütün günahlar temizlenir' dedi. 'Ooohh' dedim, içim rahatladı.

  Artık bir Müslümansınız?

  Elhamdülillah Müslümanım.

  Dolmabahçe’de şahadet getirdi

  Nerede ve nasıl Müslüman oldunuz, anlatır mısınız?

  Beşiktaş'taki Dolmabahçe Camii'ne gittim. Müftü karşımda oturdu. 3 defa Kelime-i Şahadet getirmemi istedi. O söyledi ben tekrar ettim. Sonra öbür hoca dua etti. Ben de el açıp dua ettim ve Müslüman oldum.

  Neden Sedef ismi?

  İsmimi çok araştırdım. Benim karakterimi ve beni anlatan bir ismim olsun istedim, Sedef beni anlatıyordu, şeffaf, saydam demek.

  İslamiyet’te seni en fazla etkileyen neydi?

  Ezanı ilk duyduğumda şaşırmıştım. İbadet etmemiz için Allah çağırıyor demişlerdi. Daha dikkatli dinledim. En güzel ezan Diyarbakır'da okunuyor. Orada duyduğum ezan sesi beni mest etti.

  Türkan Şoray kanunları

  Bir sinema filmi için soyunur musunuz, müstehcen sahnelerde oynar mısınız?

  Asla bir filmde öpüşmem, soyunmam, sevişmem. Türkiye bunu anlayamaz kaldıramaz da, zaten bunu da beklemiyorum. Benim bir çizgim var, bunu asla aşmam. İç çamaşırlı görünmek bile istemedim. Biliyorum ki o sahneler benim karşıma yıllar sonra da olsa çıkacaktı.

  Teklif edilip de oynamayı kabul etmediğiniz bir rol oldu mu peki?

  'Ajan K9' diye bir sinema filminden teklif aldım, senaryo çok ilginç gelmişti. Oyuncular da çok kuvvetliydi. Oyuncular okuma provasına başlayınca yönetmen ekstra sahneler ekledi. İç çamaşırıyla oynamamı istediler. Ben de dedim ki; 'Bu sahneler olacaksa, ben yokum. Siz başka bir oyuncu alın.”
   
Tatiana Tsikeviç çok mutlu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. En çok mutlu eden yiyecekler

  En çok mutlu eden yiyecekler

  Bu yiyecekler mutlu ya da mutsuzluğumuzu belirliyor. ABD'nin Chicago eyaletinde American Dietetic Association toplantısında insanı mutlu eden yiyecekler ele alındı. Çalışmaları hakkında bilgi veren Dr. David Vanata, 240 yetişkine 62 yiyecek vererek hangisinin onları daha mutlu ettiğini sorduklarını belirtti. Genel olarak bakıldığında mutlu ve memnun eden, rahatlatan üç yiyeceğin öne...
 2. Çalışan kadın çok daha mutlu

  Çalışan kadın çok daha mutlu

  Atatürk Üniversitesi Hemşirelik Yüksek Okulu Halk Sağlığı Hemşireliği Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Behice Erci, ev kadınlarının, çalışan kadınlara oranla evliliklerinden daha az memnun olduklarını söyledi. Doç. Dr. Erci, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kız çocuklarının eğitiminin önemine dikkati çekerek, ebeveynlerin, özellikle kız çocuklarının geleceğini düşünerek en iyi...
 3. Peyker Çok Mutlu

  Peyker Çok Mutlu

  peykerin gelinliği belda aysan peykerin kıyafetleri hamile kıyafetleri kocasının adı Aşk-ı Memnu dizisinin Peyker'i evliliğinde mutluluğu yakaladığını söyledi .... ESKİYE İNAT MUTLULUK POZU! 'AŞK-I MEMNU' DİZİSİNİN PEYKER'İ NUR AYSAN, BİR YILDIR EVLİ OLDUĞU MURAT AYSAN VE KOCASININ İLK EŞİNDEN OLAN ÇOCUKLARIYLA ESKİDE YAŞADIĞI KÖTÜ GÜNLERE İNAT MUTLULUK POZLARI VERDİ... Aysan çiftinin...
 4. çok mutluyum :)

  çok mutluyum :)

  çok mutluyum...hayatta olduguma sevdıklerımle vakıt gecırmekten,dünyanın bütün güzellıklerını görebıldıgıme şükürler olsun :nazar:
 5. Yaşasınn ÇOK MUTLUYUM..

  Yaşasınn ÇOK MUTLUYUM..

  Arkadaşlar çantalarımı satamadığım için kendi çapımda sorunum vardı hatırlarsanız. sonunda düşündük taşındık veeee site yaptırmaya karar verdik.İlk sizlerle paylaşmayı istedim.Yaşasın benimde sitem olcak.tabi çok kapsamlı bişey olmıycak ama şeker bişey olacağı kesinn...çok mutluyum.:dp8::dp8::dp8::dp8::dp8::dp8::dp8::dp8::dp8::dp8::dp8:YAŞASIN YAŞASIN YAŞASIN

Sayfayı Paylaş