Diyabet Hastaları Tatile Gidebiliyor mu artık evet

hyt26

Yeni Üye
Üye

Merhaba Melekler :hede:

Şu günlerde tatile çıkmak herkesin hayali... Hatta birçoğu hayalin de ötesine geçip tatil planını, programını yapmış gideceği günü bekliyor. Taile çıkmadan önce bir program yapmak ve o programa göre hareket etmek emin olun sizin için daha faydalı olacaktır.

• Öncelikle ihtiyaçlarınıza göre bir liste hazırlayın. listeye konu başlıkları ekleyin; kıyafetler, bakım ürünleri, ilaçlar, pasaport-cüzdan vs., ihtiyacınıza göre çeşitlendirebilirsiniz.
  • Valizinize koyduğunuz her şey için bir tik atın. Böylece ne koyup ne koymadığınızı açıkça görebilirsiniz.
  • Valiz hazırlarken özellikle kıyafetlerde olur olmaz her şeyi almayın. Gün gün kombinlerinizi yaparak vazlizinizi hazırlarsanız gereksiz kıyafet almaktan kurutulabilirsiniz.
Benim gibi diyabet hastaları için listeleyeceğim şeyler daha fazla önem taşıyor. Öncelikle tatil planınızadan doktorunuza mutlaka bahsedin.
  • Seyehat için bir engeliniz olup olmadığı konusunda onayını alın.
  • Yurt dışına gidiyordanız ilaç veya insülin konusunda problem yaşamak için fazladan iğne ve iğne ucu bulundurun.
  • Doktorunuzdan diyabethastalığınızı ve kullandığınız ilaçlarla ilgili bir mektup hazırlamasını isteyin ve tatil boyunca bu mektubu çantanızda taşıyın. gümrük geçişlerinde ve tıbbi problem yaşadığınızda bu mektup işinize yarayacaktır.
  • Saat farkına göre ilaç ve öğün programınızı ayarlayın.
  • Birlikte seyehat ettiğiniz kişileri hastalığınız hakkında bilgilendirin ve acil durumlarda ne yapması gerektiğini anlatın.
  • Diyabetikyasam hakkında bilmek istediğiniz her konuda yardımcı olmak isterim:melek:

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yararlı konu için teşekkür ediyorum. Şimdi siz diyabetik ile ilgili yazı yazmışsınız benimde tatile gidesim geldi. :) Ama en azından kendi eşim MAWİ 'nin giysi haricinde ve kendi giyeceklerinin haricinde plan yaptığını düşünmüyorum :D:D Yoksa yapıyor mu ?

Her kadın gibi diyabet hastalığımdan önece benim de önceliklerim farklıydı :) Hastalıktan sonra her şeyi iki kere düşünmek zorunda kalıyorsunuz. Bu yüzden her konuda benim gibi olanlar için hem bir farkındalık yaratmaya hem de onlar için faydalı olmaya çalışıyorum :)

Çok yararlı bir paylaşım hyt26 tatil zamanı artık geçti seneye bu tatil hissiyatını değerlendireceğim :D:D Rabbim tüm hastalara da şifa nasif etsin inşAllah.

Geri