Etiketler:
 1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.467
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113

  Tatil Rehberi / Paskalya Adası / Şili

  Konu, 'Avrupa Tatil Beldeleri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  < Konu Resmi..>


  Pasifik Okyanusu'nun tam ortasında bulunan Paskalya Adası’nda kökeni ve gelişimi hala bir sır olarak kalmış bir kültürü, içinde "Moai" denilen dev heykelleri barındıran "ahus" ları, yok oluşun ve sonsuzluğun gizemini keşfedecek, harika bir restorasyondan geçmiş ve her tür konforu sunan yerel evlerde kalacak ve bu gizemli uygarlığın son izlerine dokunacaksınız.

  Paskalya Adası, Şili'nin orta kıyısından yaklaşık 3,800 km batıda yer alıyor. Çok izole bir konumda olan adanın (Pitcarin Adası kuzeydoğuda yaklaşık 1900 km uzaklıkta en yakın yerleşim yeri) yüzölçümü 170 km² dir. Baştanbaşa en uzun yeri 24 km ve en geniş yeri de 12 km.
  Moai denen heykelleri kim, ne zaman ve neden yapmıştı ? Bu gizem halen çözülebilmiş değil. Bilim adamlarının varsayımlarına göre Paskalya Adası yüzyıllar öncesinden beri insanların yaşadığı bir yer ve "Moai" ler de yüzlerce yıllık dev heykeller. Ama dediğimiz gibi bunlar sadece tahmin !
  Ada hakkında başka bir gerçek ise buranın birçok kavime ev sahipliği yapmış olması ve "Moai" lerin bu kavimlerin kendi aralarında yaptıkları savaşlar sırasında yok olması. Bilinmeyen ise bu dev heykellerin neden ve kimler tarafından bir kısmının yok edilmiş olmasıdır. Bu da hala gizemini koruyor.
  Seyahatiniz sırasında bu antik kültürün soyundan gelen yerlilerden gelenek ve göreneklerini ilk ağızdan dinlerken değişen yaşam koşullarına nasıl direndiklerine de bizzat şahit olacaksınız.

  Paskalya Adası'nda konaklama için; lüks ve sadeliğe özen gösterilerek harika bir restorasyondan geçmiş olan ve "Casas Rapa Nui" adıyla bilinen 2 yerel evi kullanılıyor. Birbirine yakın konumda olan evlerde içinde kendi banyosu olan toplam 9 oda bulunuyor. Her biri 27m² olan odaların önünde açık hava jakuzisi ve etrafını çevreleyen mükemmel bir doğası var. Bazılarının biraz daha büyük olmasının yanı sıra hepsinde açık havada yemek yemek için bir veranda, bar, yaşam alanı ve uluslararası telefon ile internet bağlantısı var. Seyahatiniz uluslararası uçuşla varacağınız Santiago, Şili den 5 saatlik bir uçuşla geleceğiniz Paskalya Adası'nda başlıyor. Havaalanında karşılandıktan sonra "Casas Rapa Nui" Oteli'ne transferiniz yapılıyor.
  Adanın güzelliklerini ve gizemini bizzat yaşayacağınız kolaydan zor etaplara yürüyüşler boyunca bazen deniz kıyısında, bazen kayaların tepesinde bazen de mıknatıs gibi sizi çektiğini hissedeceğiniz bölgelerde size özel piknik ve yemekler organize edilerek, program süresince nefis balık ve deniz ürünleri tattırarak seyahatinizin keyfine doyasıya varmanız sağlanıyor.
  Güney Amerika dünyanın en az bilinen ve çok azı keşfedilmiş bölgelerinin başında gelir. Antropolojik ve arkeolojik bulguları, köylerin bugün hala geçmişin vasiyetini yerine getirirken geleneklerin de bekçiliğini yaptklarını görmek herkesi zaman içinde bir yolculuğa davet eder. Burada özgürlüğü, az sayıda sakiniyle benzersiz yerleri keşfetme imkanı bulacaksınız.


   
Tatil Rehberi / Paskalya Adası / Şili konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Şili

  Şili

  Şili Coğrafi Verileri Konum: Güney Amerika'nın güney kısmında, Güney Atlas Okyanusu ve Güney Pasifik Okyanusu kıyısında, Arjantin ile Peru arasında yer almaktadır. Coğrafi konumu: 30 00 Güney enlemi, 71 00 Batı boylamı Harita konumu: Güney Amerika Yüzölçümü: toplam: 756,950 km² kara: 748,800 km² su: 8,150 km² Sınır komşuları: toplam: 6,171 km sınır komşuları: Arjantin 5,150 km, Bolivya...
 2. Tatil Rehberi / Antartika Yarımadası

  Tatil Rehberi / Antartika Yarımadası

  Penguen yuvaları, Minke balinaları, leopar ayı balıkları, eşsiz bir vahşi yaşam, tarihi araştırma merkezleri, uzman bir ekip, beyaz kıtada yürüyüşler, muazzam bir teknik donanım, buzullar, kristal mavilikteki deniz ve hayatta bir kez yaşanacak bir deneyim. Seyahat Arjantin’in Ushuia Liman kentinde başlıyor. Gemiye binmeden önce Martial dağlarının tepeden baktığı bu ön liman kentinde keşif...
 3. Paskalya Adası

  Paskalya Adası

  Şili'nin batısında Büyük Okyanus'ta ada. Yüzölçümü 179 km2. Bu volkanik ada adını, Hollandalı Jacob Roggeveen tarafından 1772 yılının Paskalya günü keşfedilmiş olmasına borçludur. 1888'den beri Şili'ye aittir. Polinezya Adaları'nın en doğusunda bulunan Paskalya Adası, dünyanın en ıssız, aynı zamanda en esrarlı beldelerinden bindir. Bilginler, bu adanın ilk halkının Güney Amerika'dan mı,...
 4. Burcunuza Göre Tatil Rehberi

  Burcunuza Göre Tatil Rehberi

  Astrologlar, yaz mevsiminin başlamasıyla birlikte nereye gideceğine karar veremeyenler için "burçlara göre tatil" listesi hazırladı. Burçların seyahat tercihlerini de etkilediğini belirten astrologlar, burçlara göre tatil özelliklerini şöyle sıralıyor: Koç: Koç insanı için tatil demek, heyecanlı yeni olaylarla gücünü ve dayanıklılığını ölçmek ya da daha önce hiç yapmadığı şeyleri...
 5. Çatuk Tatil Köyü Marmara adası

  Çatuk Tatil Köyü Marmara adası

  çatuk tatil köyü marmara adası çınarlı köyü marmara adası köyleri çatuk tatil Benim tek tatil köyüm eşimin köyü oda tatil köyü değil de çalışma köyü:DElimde olsa tatile çıkma şansım olsa :)Tatil köyü olsunda neresi olursa olsun:D Çatuk Tatil Köyü Marmara adası Eşsiz Marmara adasının manzarasını,mükemmel hizmet standardı ile birleştiren Çatuk Tatil Köyü tatilcilerin Çınarlıdaki...

Sayfayı Paylaş