1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  117
  Ödül Puanları:
  0

  TBL Statüsü

  Konu, 'basketbol' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  1. Normal Lig Müsabakalari :
  a. Normal lig müsabakalari, On alti (16) takim arasinda, her takimin biri kendi sahasinda digeri rakip takimin sahasinda olmak üzere deplasmanli, iki devreli ve lig usulü oynanir.
  b. Bu müsabakalar sonrasi yapilan puan siralamasina göre;
  (1) Birinciden sekizinciye (1.-8.) kadar, ilk sekiz ( sirayi alan takimlar “PLAY-OFF” maçlarini oynamaya hak kazanirlar.
  (2) Dokuzuncu (9.), Onuncu (10.), On birinci (11.) , On ikinci (12.) , On üçüncü (13.) ve On dördüncü (14.) sirayi alan takimlar sezonu tamamlamis olurlar.
  (3) TBL’de On besinci (15.) ve On altinci (16.) olarak son iki sirayi alan takimlar 2006-2007 sezonunda Basketbol 2. liginde yer alirlar.

  2. Play-Off Çeyrek ve Yari Final Müsabakalari :

  “PLAY-OFF” un tüm turlarinda takimlarin ligde oynamis olduklari maç sonuçlari asagidaki gibi dikkate alinir.
  a. Eslesen takimlarin normal ligde oynamis olduklari maçlarin ikisi de ayni takim tarafindan kazanilmissa iki maçi kazanan takim o turun maçlarina 1-0 üstün baslar.
  b. Eslesen takimlarin normal ligde oynamis olduklari maçlarda takimlar bir kez kazanmis, bir kez kaybetmis ise, o turun maçlari 0-0 baslar.
  c. Çeyrek ve yari final müsabakalari kazanilmis üç (3) maç üzerinden oynanir ve bu turlarda;
  (1) Sayet maçlar 0-0 baslar ise, ilk iki maç, Normal Ligi üst sirada bitiren takimin sahasinda 3. ve 4. maçlar rakip sahada ve 5. maçin gerekmesi halinde Ligi üst sirada bitiren takimin sahasinda olmak üzere sira ile oynanir.
  (2) Sayet “PLAY-OFF” serisine 1-0 üstün baslanir ise 1. maç seriye ligi üst sirada bitiren takimin sahasinda 2. ve 3. maçlar ise rakip sahada oynanir 4. maçin gerekmesi halinde ise son maç ligi üst sirada takimin sahasinda oynanir.

  Çeyrek Final Eslesmeleri :

  Normal Ligi ilk 8 sirada bitiren takimlar;
  Birinci (1.) ile sekizinci (8.) (Turun galibi “A” olarak isimlendirilir.)
  Ikinci (2.) ile yedinci (7.) (Turun galibi “B” olarak isimlendirilir.)
  Üçüncü (3.) ile altinci, (6.) (Turun galibi “C” olarak isimlendirilir.)
  Dördüncü (4.) ile besinci (5.) (Turun galibi “D” olarak isimlendirilir.)
  seklinde eslesirler.

  Yari Final Eslesmeleri :

  Çeyrek Final müsabakalari sonucunda tur atlayan (A – D) ve (B - C) takimlari arasinda oynanir. Turu geçen iki takim finalde eslesirler.

  3. Play-Off Final Müsabakalari :

  Final müsabakalari kazanilmis dört (4) maç üzerinden oynanir. Sayet maçlar 0-0 baslar ise, ilk iki maç, Normal Ligi üst sirada bitiren takimin sahasinda, 3. ve 4.maçlar rakip sahada, gerekmesi halinde 5.maç ligi üst sirada bitiren 6. maç rakip sahada ve 7. maç ligi üst sirada bitiren takimin sahasinda olmak üzere sira ile oynanir. Sayet “PLAY-OFF” serisine 1-0 üstün baslanir ise 1.maç normal ligi üst sirada bitiren takimin sahasinda 2. ve 3. maçlar ise rakip sahada oynanir 4. maçin gerekmesi halinde normal ligi üst sirada bitiren takimin sahasinda, 5.maç rakip sahada ve 6. ligi üst sirada bitiren takimin sahasinda oynanir.

  Final müsabakalari sonunda rakibi karsisinda 4. galibiyetini alan takim 2005-2006 sezonu TBL Sampiyonu olur.

  ---alintidir---
   
TBL Statüsü konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. TBMM Üyelerinin Hukuki Statüsü

  TBMM Üyelerinin Hukuki Statüsü

  milletvekili statüsü yasama uyumsuzluğu tbmm üyeleri I-Milletin Temsili:AY 80 maddeye göre TBMM üyeleri seçildikleri bölgeyi veya kendilerini seçenleri değil bütün milleti temsil eder.Bununla milletvekillerinin kendilerini seçenlerin istek ve direktifleriyle bağlı birer delege değil kendi serbest iradeleriyle tüm milletin menfaatinin neyi gerektirdiğini takdir edebilecek bağımsız birer...
 2. Private Serverlar KO Knight Online 1299 seri heal nova tbl

  Private Serverlar KO Knight Online 1299 seri heal nova tbl

  seri nova tbl 1299 tbl 1299 seri nova heal heal 1299 seri heal, 1299 seni nova tbl 1299 seri bilinding herşeyi aşağıdaki adresten bulabilirsiniz. Knight online oynayan arkadaşlarımızın mutlaka ziyaret etmesi gereken bir site. 1299 Seri heal tbl Priest Skilleri Yürüyerek Heal Yapmak 1299 Seri Archer Skilleri 1299 Seri Nova tbl ( Seri nova atmak ) 1299 Seri Blinding 1299 Seri critical...
 3. annenin statüsü sevgiyi etkiler mi?

  annenin statüsü sevgiyi etkiler mi?

  anne sevgisi ile ilgili tiyatro metni anne sevgisi tiyatro metni ile ilgili oyunu Ona her duygunun en safını, en içten olanını verdiniz. Karşılıksız sevdiniz ve hep emek verdiniz. En temel duygu olan sevgiyi ve güveni de sizden öğrendi. Peki, çocuğunuz sizi neden sever? Size olan sevgisini nasıl gösterir? Onun hayatındaki yeriniz nedir? İşte bu yazımız tüm bu sorulara yanıt niteliğinde......

Sayfayı Paylaş