TEB Sigorta Zurich Sigorta Oluyor

Bilge Gökçen

Yeni Üye
Üye
TEB Sigorta Zurich Sigorta Oluyor
zürih sigorta teb zurich sigorta zurich sorgulama zürih poliçe sorgulama poliçe
İsviçreli Zurich Finansal Hizmetler'e satılan TEB Sigorta'nın adı Zurich Sigorta olarak değiştirilecek. TEB Genel Müdürü Varol Civil, TEB Sigorta Genel Müdürü Ertuğrul Bul ve Zurich Insurance Merkez ve Doğu Avrupa CEO'su Lutz Christian Bauer, TEB Sigorta'nın satışıyla ilgili gelişmeleri anlattı.
Lutz Christian Bauer, grubun orta vadede Türkiye'de hayat ve emeklilik branşlarında da faaliyet göstermeyi planladığını ve bu alanda bir şirket satın alabileceklerini kaydetti. Bauer şunları söyledi: "Türkiye ekonomisinde bir atılım görüyoruz. Geleneksel sanayi yerini hizmet sektörüne bırakıyor. Aynı zamanda Türkiye'nin nüfusu da büyüyor. Türkiye'nin büyüme hızı ve genç nüfus nedeniyle yatırım yaptık."


Yeni projeler yolda

TEB Genel Müdürü Varol Civil, TEB Sigorta ürünlerinin banka dağıtım kanalları aracılığıyla pazarlamasına devam edeceklerini ifade etti. Bankadan yapılan satışlarda hem Zurich hem de TEB logosu kullanılacak.
TEB Sigorta Genel Müdürü Ertuğrul Bul da, şirketin son 2 yılda pazar payı ve kârlılığını artırdığını söyledi. Yeni projelerini de anlatan Bul, "Türkiye'deki bankacılık sistemindeki internet sistemine benzer müşterilerin şifreleriyle poliçelerin durumunu, ödenip ödenmediğini, varsa hasarlarının hangi durumda olduğunu öğrenebileceği bir internet sitesi açtıklarını anlattı.

Milliyet
 
Geri
Üst