1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.444
  Beğenilen Mesajlar:
  2.301
  Ödül Puanları:
  113

  Televizyon Koltuğunu Kaptırıyor

  Konu, 'Bilim ve Teknik' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  Dünyaca ünlü bilgisayara firması IBM`in internet kullanıcıları arasında gerçekleştirdiği "tüketici dijital medya ve eğlence davranışları" anketi, televizyon eskisi kadar rağbet görmezken internet kullanımının her geçen gün arttığını gösterdi.
  IBM`in yaptığı ankete göre, araştırmaya katılanların yüzde19`u altı saat ya da daha fazla bir süreyi internet kullanarak geçiriyorlar. Yine katılanların sadece yüzde 9`u benzer sürelerde TV izlerken, yüzde 66, 1 ila 4 saat arası TV karşısında vakit geçiriyor. Buna karşın aynı sürelerde internet kullananlar ise yüzde 60.

  Tüm dünyadan yaklaşık 2 bin 500 kişinin katıldığı anketteki diğer bazı sonuçlar ise şöyle;

  - Katılımcıların yüzde 81`i yayınları kişisel bilgisayarlarından izliyor ya da izlemek istiyor. - Yüzde 42`si mobil cihazlardan videoları izliyor ya da izlemek istiyor. - Yüzde 23 iTunes ve benzeri müzik servislerini kullanıyor - Yüzde 18 online gazete aboneliğine sahip.

  Amerika, dijital video kayıt cihazı (DVR) pazarının çok büyük bir kısmını elinde bulunduruyor. Buna bağlı olarak TV izleyicilerinin yüzde 24`ü izledikleri programların yarısını canlı yayından değil, daha önceden yaptıkları kayıtlardan izliyorlar. Böylece TV izleyenlerin yüzde 33`ü DVR satın aldıktan sonra daha fazla TV izlediklerini de açıklıyorlar. Avrupa`da da DVR kullanımına bağlı olarak benzer sonuçlar açıklanıyor.

  IBM Medya ve Eğlence Strateji ve Değişim Uygulamaları Başkanı Saul Berman, İnternet`in TV izlemenin yerini almaya başladığını, bunun her ne kadar televizyon programlarının artık anlamsız olduğunu göstermese de TV`nin sonuna işaret ettiğini belirtti. TV`lerin yerini alan internette en çok vakit geçirilen sayfalar ise daha çok YouTube, MySpace, Facebook gibi sosyal iletişim ve oyun sitelerinden oluşuyor.
   
Televizyon Koltuğunu Kaptırıyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Televizyonun İcadı

  Televizyonun İcadı

  21. yüzyılın vazgeçilmez aletlerinden biri olan televizyonun tarihi, 75 yıl önce, İskoç mucit John Logie Baird ’in keşfiyle başladı. Baird, 21. yüzyılda insanları saatlerce karşısında oturtabilen televizyonun babasıydı. Keşif merakı çocuk yaşlarda başlayan Baird, 12 yaşında, evine bir elektik sistemi döşemiş ardından yoldayken arkadaşlarıyla konuşmasını mümkün kılacak ilk telefon santralini...
 2. Kleopatra koltuğu (bihter koltuğu)

  Kleopatra koltuğu (bihter koltuğu)

  bihter koltuğu bihter koltugu kleopatra koltuğu bihterin bihterin koltugu Bihterin de yatak odasında kullandığı kleopatra koltuğuna oturmaya melekleriminde hakkı var diye düşündüm ve bunları hediye ettim. :)
 3. Baba koltuğu:)

  Baba koltuğu:)

  Deri koltuk modelleri Ofis koltuk modeli Bu koltuk modeli bana otoriter bir insanın koltuğu gibi geldi o yüzden baba koltuğu modeli dedim:) Şöyle deri pufu alıp ayaklarımızı uzatabiliriz. Üçlü koltukta ofis aksesuarları ile birlikte süper ofis mobilyası olur.

Sayfayı Paylaş