1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  117
  Ödül Puanları:
  0

  Temsa'ya, 2008'in en iyi otobüs üreticisi ödülü

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  Sabancı grubu şirketlerinden Temsa, Avrupa'nın en büyük otobüs fuarı Busworld'de 2008'in 'en iyi otobüs üreticisi' seçildi. Türkiye ve yurtdışı operasyonlarıyla birlikte yaklaşık 30 kişilik bir ekiple fuarın açılışına katılan Temsa'nın ödülünü Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Lastik Takviye Malzemeleri Otomotiv Grup Başkanı Turgut Bozer ile Temsa Genel Müdürü Mehmet Buldurgan birlikte aldı. Şirketin yönetim kurulu da toplantısını, ödülün alındığı Belçika'da yaptı.
  Busworld 2007'de, yeni model otobüslerini sergileyen Temsa'nın hedefi, otobüs kategorisinde Avrupa'da kısa sürede yakaladığı yüzde 7'lik pazar payını kısa vadede yüzde 10'a çıkarmak olarak açıklandı.
  Güler Sabancı, Temsa'yı, Sabancı Holding'in otomotiv alanındaki 'amiral gemisi' olarak tanımladı.


  Temsa otomotivin amirali

  Sabancı şöyle dedi:
  "Bizim odaklanacağımız alanlar şunlar. Bankacılık ve finans, perakende, çimento, enerji, lastik-takviye malzemeleri-otomotiv. Temsa'nın da içinde bulunduğu lastik-takviye malzemeleri-otomotiv grubuna bakarsanız burada Brisa var.
  Oldukça kuvvetli bölgesel bir güç. Tek yerde ürerim yapıyor ama iki markayla, iki markayı da sadece Türkiye'de değil Avrupa'da ve civar ülkelerde ciddi şekilde koşturuyor ve Brisa tek çatı altında Avrupa'nın en büyük fabrikalarından biri.
  Kordsa, zaten gerçek bir global şirket oldu. Kendi teknolojimiz var. Dolayısıyla sürdürülebilir bir yaşamı ve kârlılığı bize sağlıyor. Dünyada bir numarayız.
  Temsa bizim otomotiv sektöründeki amiral gemimiz. Toyota işimiz, orada ortaklığımız var ancak distribütörüz biz orada. Temsa'da ise kalıcı ve sürdürülebilir kârlılık açısından kendi tasarımlarımızı, kendi birikimimizi oluşturduğumuz, 100 mühendisle, kendi markamızla bölgesel bir oyuncuyuz. Hedefimiz global bir oyuncu olmak. Bu yapısıyla stratejik gördüğümüz bu alan geleceğimiz için önem verdiğimiz 5 iş kolundan biri."
   
Temsa'ya, 2008'in en iyi otobüs üreticisi ödülü konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. 2008'in en iyi arazi aracı adayları

  2008'in en iyi arazi aracı adayları

  Otomotiv sektöründe faaliyet gösteren Motor Trend dergisi, 2008 yılını en iyi 11 arazi aracı adayını belirledi. Kazanan adayın 6 Kasım tarihinde ilan edileceği belirtilirken, Mazda’nın arazi aracı CX-9’un da güçlü adaylar arasında olduğu kaydedildi. 2008 yılının en iyi arazi araçlarının ortak karakteri olarak, spor otomobillerinde bulunan hemen tüm özellikleri taşıması...
 2. En iyi animasyon ödülü Kurdi'ye verildi

  En iyi animasyon ödülü Kurdi'ye verildi

  Gold Bilgisayarın sponsorluğunda Fatih Koleji tarafından düzenlenen 4. e-dream Animasyon Web Tasarım ve Programcılık Yarışması, ilköğretim ve lise öğrencilerinin hayallerini yarıştırdı ve ödül alanları açıkladı. Ulusal düzeyde gerçekleşen yarışma ; İlköğretim öğrencileri arasında; Web ve Animasyon tasarımı, Lise öğrencileri arasında; Web sayfası tasarımı, Animasyon tasarımı ,...
 3. *2008'in en iyi fotoğrafları!*

  *2008'in en iyi fotoğrafları!*

  Cannes Fransa'da yapılan Palais Festivalinde 2008'in en iyi fotoğrafları seçildi. Ödüller moda, manzara, müzik, haberfotosu şeklinde verildi.
 4. 2008'in en iyi modelleri

  2008'in en iyi modelleri

  EN İYİ MANKENLER SEÇİLDİ! 'BEST MODEL OF TURKEY 2008'İN FİNALİ ÖNCEKİ AKŞAM YAPILDI. Türkiye'nin en iyi mankenlerini belirlemek amacıyla düzenlenen yarışmada, en iyiler zorlu geçen bir elemenin sonunda belirlendi. Yelda Kara ile Armağan Uzun'un birinciliğe layık görüldüğü finalde, Beril Ferdiğ ve Uğur Ergöneç ikinci, Sevtap Ergenç ile Ender Ataç ise üçüncü oldu. gecce.com
 5. 2008' in Enleri: Arkeoloji

  2008' in Enleri: Arkeoloji

  2009' a girdik artık bir müddet 2008' in enleri diye yazılar, haberler, fotoğraflar ve videolar göreceğiz. Bende ilerleyen günlerde 2008' in enleri adı altında yeni yazılar yazarmıyım bilemiyorum ama şimdi bitane yazacağım. Evet ilk en' imiz Arkeoloji alalında. ABD' de yayınlanan dünyaca ünlü Archaeology dergisi, 2008' in en önemli 10 arkeolojik keşfini açıklamış. İşin güzel tarafı ise listeye...

Sayfayı Paylaş