1. SadmiN

  SadmiN ♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  29 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  15.109
  Beğenilen Mesajlar:
  1.153
  Ödül Puanları:
  113

  Teomanın Açıklaması ( müziği bırakan teomanın basın açıklaması ve yazısı )

  Konu, 'Magazin' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

  teoman ın açıklaması teomanin aciklamasi teoman basın açıklaması teomanın ''Sevgili arkadaşlar; müziği bırakıyorum. ya çok çok uzun bir süre. ya da büyük ihtimalle, hiç dönmemek üzere. 3 eylül berlin son konserimdir.

  anlatayım nedenini;

  önce küçük bir açıklama; sanatçı denilen yaratık, dünyayla çözemediği bir sorununu başkalarına saçma gelecek bir işi çok önemseyerek halletme yoluna giden kişidir. benim durumumda gitar çalmak, şarkı söylemek vs. oluyor bu saçma iş. ama ben şarkı yazma işini hep çok önemsedim, onu hep kolladım. hayallerimdeki kahramanlarımla yarıştım, bu dünyaya inmedim bile. çok sevdiğim şarkılarımı yazdım.

  hep olduğum kişi kalayım diye de çok uğraştım, çok çalıştım. bir kaç prensibim oldu, onları da kollamaya çalıştım. her zaman istediğim kadar iyi bir insan olamadım. ama çalıştım.

  küçücükken bu ülkede rock müziğe dair bir hayal kurdum, nerede ne varsa takip ettim, ardına düştüm, her şeyini gözledim, inandım. hayal olduğunu bile bile.

  neyse, işte bu hayal artık beni tatmin etmiyor. kendimi, arkadaşlarımı hayalkırıklığı içinde görüyorum. bir özgürlük ve gerçeklik duygusu peşine düşmüştüm, pozisyonum meğer onu temsil etmiyormuş. sadece sahnede yaşayabildiğim bir hayal bu çünkü. bir çok arkadaşımdaki hayal kırıklığı bende de var.

  bu hayal beni tatmin etmeyince, önemli olmadığını bildiğim diğer bazı hayallerimi sembolik olarak şu önümüzdeki 1,5 senede gerçekleştirip müziği bırakayım bari dedim, daha da çok çalışmaya karar verdim. gizli tuttum kararımı, kimseye de söylemedim. hatta yalan bile söyledim çalışanlarıma.

  ama bir süredir kendime bakıyorum ve çok yorgunum. o yüzden pes diyorum. böylece düzelmesi aslında çok uzun yıllar sürecek problemleri 1,5 senelik bir intihar saldırısına dönüştürmeyeceğim. gerçekte bir önemleri yoktu, hayatın gerçekleriyle uğraşmamak için hayal edilmiş şeylerdi. inanması her zaman kolay olmuyor.

  böylece, boşu boşuna kendimi de, çalışan dostlarımı da yormamaya karar verdim. kendimi yorarken, onları da çok yordum, üzdüm. çok teşekkür ederim hepsine.

  sizlere de.

  bu bir hüzün yazısı değil, bir rahatlama yazısıdır.

  -teoman ''

   
Teomanın Açıklaması ( müziği bırakan teomanın basın açıklaması ve yazısı ) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Teoman - Söz Müzik Teoman - 2008

  Teoman - Söz Müzik Teoman - 2008

  Albümdeki Parcalar: 01. Paramparça - Sezen Aksu 02. Gönül Çelen - Yalın 03. Kim? - Candan Erçetin 04. Rüzgar Gülü - Yaşar 05. İstanbul'da Sonbahar - Nil Karaibrahimgil 06. Sürpriz - Emre Aydın 07. Senden Önce Senden Sonra - İzel 08. Güzel Bir Gün - Mirkelam 09. Duş - İrem Candar 10. İki Çocuk - Yavuz Bingöl 11. Bugün - Kreş 12. İstasyon İnsanları - Harun Tekin 13. Kişisel Bir Şey -...
 2. Teoman “SÖZ MÜZİK TEOMAN” 1. Bölüm

  Teoman “SÖZ MÜZİK TEOMAN” 1. Bölüm

  Teoman “SÖZ MÜZİK TEOMAN” 1. Bölüm PROJE YAPIM AŞAMASINDA SIK SIK ŞEKİL DEĞİŞTİRDİ VE SON OLARAK, TEOMAN ŞARKILARININ, BAŞKA SANATÇILAR TARAFINDAN YORUMLANDIĞI BİR ALBÜM OLDU ÇIKTI.. BİZE BU FARKLILAŞMANIN ANA HATLARINDAN BAHSEDEBİLİR MİSİNİZ ? Projenin başlangıç noktası aslında şimdiki halinden oldukça farklı. Plak şirketi bana şöyle bir öneri ile geldi, bir düet albümü...
 3. Teoman “SÖZ MÜZİK TEOMAN” 2. Bölüm

  Teoman “SÖZ MÜZİK TEOMAN” 2. Bölüm

  söz müzik teoman 2 teoman söz müzik 2 Teoman “SÖZ MÜZİK TEOMAN” 2. Bölüm ALBÜMDE BİR ARAYA GELDİĞİNİZ İSİMLER İLE ORTAK BİR KONSERDE YER ALMAK HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ PEKİ ? O söylediğiniz harika bir şey olurdu gerçekten de. Ben çok isterdim böyle bir şeyi. Ama herkesin o kadar çok projesi var ki üzerinde çalıştığı.. Ne kadar isteseniz de kendimden biliyorum, çok isteyip...
 4. Genelkurmay'dan basın açıklaması

  Genelkurmay'dan basın açıklaması

  Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nca sürdürülen soruşturma ile Ergenekon bağlantısıyla ilglili yer alan haberlere Genelkurmay internet sitesinden cevap verdi. Genelkurmay'ın internet sitesinde yer açılama şöyle: 18 Temmuz 2008 tarihinde bir günlük gazetede, Hava Kuvvetleri Komutanlığında uzun süredir devam eden bir soruşturma, yeni bir olay gibi kamuoyuna yansıtılmıştır. Bu soruşturmanın,...
 5. Teoman Müziği Bıraktı mı?

  Teoman Müziği Bıraktı mı?

  teoman, müzik hayatı, müziği bıraktı mı, doğru mu, açıklaması, ile ilgili bilgiler burada melekler Teoman az önce resmi sitesinden müziği bıraktığını açıkladı melekler..Açıklamayı aynen yayınlıyoruz; ''Sevgili arkadaşlar; müziği bırakıyorum. ya çok çok uzun bir süre. ya da büyük ihtimalle, hiç dönmemek üzere. 3 eylül berlin son konserimdir. anlatayım nedenini; önce küçük bir...

Sayfayı Paylaş