Terazi burcu 2009 Şubat ayı Yorumu

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Terazi burcu 2009 Şubat ayı Yorumu
şubat ayında doğan hangi burç olur şubat ayı terazi burcu
Aşk ve İlişkiler
Aşk hayatınızla ilgili konularda ele alacağımız ilk enerjiniz günlük yorumlarınızda kısaca söz ettiğim, Güneş gezegeninin Kova burcu seyridir. Yalnız bu enerjiyi açıklamadan önce son derece önemli bir başka nokta üzerinde durmak istiyorum. 20 Ocak tarihinde Güneş Kova burcunda ilerlediği sıralarda Merkür Oğlak burcunda geri hareketteydi. Yani siz gerek duygusal ve ruhsal anlamda, gerekse iş hayatınız ve yuvanızla ilgili konularda kendinizi gözden geçirmekte, eski bazı mevzularda içten içe kararlar almaktaydınız. Tam bu sırada aşk evinizde ilerlemeye başlayan Güneş gezegeninin özgürlük getirici ve en azından Merkürün ciddi havasını dağıtıcı olan enerjisi bana göre bir joker kartı gibiydi. Böylece kendinizi ifade gücünüz yükselmeye başladı. Güneş ısı ve ışık kaynağı olarak dünyamızı ısıtan büyük bir enerji kütlesi olduğu gibi, astrolojik anlamıyla da, kişinin odak merkezi yani yaşam canlılığı demektir. İşte Kova burcunda ilerlemeye başlayan Güneş de aynı bu tanımlamaya uygun şekilde aşk hayatınızı veya sizin için önemli olan her ne varsa o noktayı aydınlatmaya başlamış olmalı(örneğin anne Teraziler için bu yavruları olabilir).
Güneş Kova burcu seyri altında hızlı ve çarpıcı biçimde başlayan ilginç ve sürpriz aşklar gündeme gelebilir ve kendinizi bu sayede gayet özgür bir şekilde ifade edebilirsiniz. Bu enerji yükselene de olumlu bir görünüm yaptığı için, fiziksel anlamda da, karşı cins üzerinde etkili olacağınızı söylemek mümkündür. Yine bu etki altında her ne kadar iç dünyanızda zihinsel olarak(Merkür Oğlak) kafanızın içinde hala devam eden ciddi düşünceler olsa da, Güneş Kova burcu seyrinde sosyal hayatınız canlandığı için, yeni tanışmalara yeşil ışık yakacağınızı söylemek mümkündür. Bu etki devam ederken 26 Ocak tarihinde meydana gelen Halkalı Güneş Tutulması sizler için bana göre şans yağmuru gibiydi. Kendinizi yaratıcı bir biçimde ortaya koyabilmenizde ve ifade edebilmenizde, hayattan zevk ve keyif alabilmenizde son derece etkili olan bu kuvvet, aşk hayatınızla alakalı her konuda özgür kararlar verebilmenizi de sağlayacak önemli bir gelişmeydi. Bu oluşum sayesinde, gerek devam eden gerekse yeni başlayacak aşk ilişkinizin kökleri gayet sağlamlaşmış oldu. Hatta ben bu tutulmanın önümüzdeki aylar boyunca da ışıltısının devam edeceğini söyleyebilirim.
Bu enerji aşk hayatı sorunlu olanların bundan sonrası adına daha olumlu seçimlerde bulunmasını sağladığı gibi, kendinize özgü niteliklerinizi saptamak ve bunları etrafınızdaki dünyayla paylaşarak ilerlemeniz açısından da etkileyici bir enerjidir. Yeni bir aşk ilişkisinin işareti olan bu oluşum hayatınıza girecek bu kişi sayesinde kendi içinizdeki özü yakalamanızı ve birlikte uzun bir serüvene yol almanızı destekleyicidir. Sıradışı gelişmelerin işareti olan bu tutulma, gizli kalmış ve bugüne dek keşfedemediğiniz yönlerinizi de ortaya çıkarıcıdır. Dikkat edeceğiniz nokta egonuzun esiri olmadan bir başka insanla varolmanın tadına varmak ve başladığınız ilişki ne kadar güzel gelişirse gelişsin karşınızdaki kişiyi çok iyi tanımak baştan herşeyi detaylı bir şekilde konuşmaktır. Yani başınız hiç dönmesin. Bu kişiyi muhakkak iyi gözlemleyin. Bu oluşum kova burcunda meydana geldiği için doğal olarak sıradışılık ve hızlılık içermektedir. Bu hızlılıkta gözünüzden bir şey kaçabilir. Bunu da önemli bir not olarak eklemek isterim.
Bu etkiler devam ederken kısa süreli olmaktan ziyade, uzun ve ciddi ilişkileri, evlilikleri kapsayacak bir başka enerji devreye girecektir. 3 Şubat tarihinde başlayan Venüs gezegeninin Koç burcu etkisi hani kelimenin tam anlamıyla ne alaka diyebileceğimiz türden bir enerjidir. Çünkü hem karşıt evinizde meydana gelmekte hem de astrolojik açıdan zararlı olması nedeniyle kafa karıştırıcıdır. Belki aşk gibi gelir geçer ve tutkulu ilişkiler yaşayanlar için bu enerjinin pek zorlayıcı bir yanı yok gibi durabilir. Fakat evli Teraziler için bu seyir sıkıntı içerebilir. Tabi ki evlilik denilen kurum son derece farklı kıstaslar üzerine kuruludur. Kişiler birbirlerine zaman içinde alışkanlık kazandıkları için doğal olarak bu enerji kısa süreli ilişkiler yaşayanlardaki kadar olumlu gelişmeyebilir. Peki Venüs gibi paylaşımcı bir gezegeninin bencil doğaya sahip Koç burcundaki etkisinin evli ve ciddi ilişkisi olan Terazilere ne gibi yansıması olabilir. Öncelikle huzursuzluk ve uyumsuzluktan hiç hoşlanmayan bir terazi için bu durum, partnerinin kıskançlığı, huzursuzluğu, ilişkideki agresif tutumu veya aşırı özgür tavırlarının simgesi olarak dikkat çekicidir.
Bu durumda üst paragraflarda izah edilen kendini güçlü hissetme ve karşı cins tarafından dikkat çekmekte olan Terazilerin, evliliğinde yaşadığı sorunlar iki türlü yansıma yapabilir. Eğer sürekli sorun yaşadığınız bir evlilik veya uzun süreli ilişkiniz varsa, partnerinizin tuhaflıkları çekmektense kısa süreli ama oldukça etkili bir aşk yaşamak istemeniz olabileceği gibi, evliliğinize bağlı ise, eşinizle yaşadığınız sorunları unutmak için varsa çocuğunuzla veya hobi anlamında faaliyetlerde bulunarak problemlerinizi unutmaya çalışmanız olabilir. Hangisi olacağı tabi ki doğum haritanızda gizlidir. Fakat şunu söyleyebilirim ki, Venüs Koç burcu seyri, 6 Mart tarihindeki geri hareketini de düşünürsek ileri geri seyriyle Mayıs ayına kadar geçerlidir. Bu süreçte benim tavsiyem ne olursa olsun ılımlı yaklaşımlarda bulunmaya çalışmanız ve bu enerjiyi olumlu manada kullanmak için birbirinize tutkuyla sarılmanızdır. Tarihler 14 Şubatı gösterdiğinde ise, aşk hayatınızla ilgili konularda sizden yana etkili olması muhtemel Merkür gezegeninin Kova burcu seyri devreye girecektir. Bu seyir siz Teraziler için üst paragraflarda açıklamaya çalıştığım enerjileri destekleyecek güçlü bir yansımadır. Merkür Kova burcunda düşüncesel olarak özgür kararlar almanızı, zihinsel açıdan bağımsızlığınızı ortaya koymanızı, yaşadığınız ilişkiyi tarafsız ve gerçekçi bir şekilde gözden geçirmenizi sağlayıcıdır.
İş ve Kariyer
18 Şubat-20 Mart tarihleri arasında mesleki konularda etkili olacak Güneş gezegeninin Balık burcu seyri altında, kariyer anlamındaki gelişmelerden ziyade, çalışma hayatıyla ilgili konularda çok daha önem arzetmekte. Güneş astrolojik anlamıyla, kişisel isteklerimizin, kendimizi geliştirme ve yaratıcı özelliklerimizi ortaya çıkararak bunları dış dünyada ifade edebilme gücümüzü simgelemektedir. Bu tarihler arasında iş hayatınızın gündelik temposu içindeki uğraşılarınıza ağırlık vererek kendinizi geliştirmeniz mümkündür. Balık burcunda ilerleyen Güneş etkisi altında ise bencil duygular yani isteklilik biraz daha geri planda kalmaya müsaittir. Herşeyi kendi içinde kabul edici tarzda düşünmeniz mümkündür. Yani bu ortamda şartlarım şu anda böyle, en iyisi akışa göre ayak uydurayım tarzı bir haliniz vardır. Tabiki böyle bir bakış açısı güneşin doğasına terstir. Yapmanız gereken, ne olursa olsun kişisel hedeflerinizin bilincinde olarak çabalamayı sürdürmektir. Peki bu dönemde ne gibi yansımalar görülür. Bunları bilirsek önlem almamız da bir o kadar kolaydır. Şimdi gelin olabilecek durumları olasılıklar dahilinde inceleyelim.
Etrafınızdaki insanlarla olan ilişkinizde, özellikle gün boyu bulunduğunuz ortamdaki insanlarla birlik duygusu içinde hareket etmeniz anlamına gelebilir. Yani kimseyle dalaşmayayım, onlar da bana dokunmasınlar. Bu iş hayatı açısından akıllıca bir durum olabilir. Fakat hakkınızın yenmesi veya size yapılan bir yanlış tavır karşısında da bunu sürdürmeniz doğal olarak kendinizden taviz vermeniz anlamına gelebilir. Burada yapılması gereken yeri geldiğinde sınırlarınızı iyice belirlemek, bunu aşmalarına izin vermemek gerekir. Yine bu etki altında hayal gücü sınırsızlaşır, yaratıcılık yönünüz açığa çıkabilir. Bu gayet yararlı bir durumdur. İşinizde daha üst noktalara gelmenizi ve etrafınızdaki insanlardan farklı olan yanlarınızı ortaya koyarak ilerlemenizi sağlar. Çünkü başarmanın yarısı hayal etmektir derler. İşte bu noktada bu artan gücü kendinizi aşmak için kullanmak yerine farklı yollara sapmak ve farklı işler yapmaya karar vermek şeklinde değerlendirdiğiniz zaman, tercih edeceğiniz yoldaki aydınlık uzun süreli olmayabilir. Yani ne yaptığınızdan ne yöne gittiğinizden neyi uyguladığınızdan emin olmanız lazımdır. Bu enerji faydalı yanıyla kullanmak dururken neden hayallere kapılalım ki?
Bu etki altında düşünme, çalışma ve sağlık alışkanlıkları konusunda muhakkak dikkatli olmak ve kendinizi yeniden ayarlamak lazımdır. Her gezegen geçtiği yaşam evine kendi özelliklerini taşıyıcı ve içinde yer aldığı burca göre etkileyici bir hava getirir. Çalışma evinizde ilerleyen Güneş kendinizi ifade etme gücünüz ise, Balık burcunda ilerlemesini olumlu ve olumsuz anlamda kullanmak sizin elinizdedir. Öncelikle bu tarihlerde dikkat etmeniz gereken diğer noktalardan birisi de, içinde bulunduğunuz şartları iyi belirlemek, ihtiyaçlarınızın farkında olmak ve hayatınızı düzenlemektir. Uyuşup kalmak yerine çabalayarak, korkup sinmek yerine mücadele ederek, aynı noktada kalmak yerine sürekli ilerleyerek hedefinize giderseniz hem kendi gerçeğinizi yeniden yaratmış hem de kimliğinizi diğer insanlara kabul ettirmiş olursunuz. Tabi ki karşınıza engeller çıkabilir, bunlar doğaldır. Fakat kendinden ve amaçlarından emin bir kişiyi kim durdurabilir ki? Hiç kimse. Evet devam edelim. Bu süreçte işinizle ilgili konularda uygulamaya yönelik çalışmalarda bulunmanız yararlıdır. Yani kafanızın içindeki tasarımları, plan ve projeleri ortaya koymak ve bunları diğer kişilerle paylaşılır hale getirmek önemlidir. Verimlilik olgusu bu dönemde ön planda olmalıdır. Fakat bunun için disiplinli bir şekilde çalışmak, sistemli hareket etmek gerekir. Bir önemli husus ise, sağlıktır. Yani kendinize dikkat etmeniz, beslenmenize önem vermeniz, çalışma şartlarınıza göre önlemler almanız yararlı olabilir. ne kendinizden geçercesine çalışmak ne de tümüyle hareketsiz kalmak yanlıştır.
Bu tarihlerde belirlemeniz gereken bir önemli konu, gerekli ve gereksizlerin ayıklanması halidir. Yani, sizin için çalışma veya genel olarak hayatınızla ilgili neler önemli, nelerin artık geçerliliği kalmadığını iyice belirlemek, bunları düzene koyabilmek. Belki kimileriniz için bu yeni bir iş ortamı bazılarınız için iş ortamınızda yapılacak değişiklikler, bir kısmınız için ilk kez işe başlama şeklinde gelişebilir. Balık burcunda ilerleyen Güneş etkinliği altında herşey belirsizlik içeriyor gibi durduğundan, düzenlemeleri yapmakta gevşeklik hissedebilirsiniz. Fakat siz kesinlikle bu yönde bir havanın etkisi altında kalmadan kararlılığınızı sürdürmelisiniz. Şunu unutmayınız ki zodyakta dört burç öncü enerjiye sahiptir. Terazi, oğlak, yengeç ve Koç. Bu burç mensupları hayatın omurgasıdır. Diğer burçlar bu öncü güçlerin ışığı altında ilerler. O nedenle doğanın size verdiği bu gücü iyi kullanmalısınız.
Yapılması gerekenleri yapmaktan, başkalarının etkisi altında kalmaktan, birileri adına kendi isteklerinizden hedeflerinizden vazgeçmekten uzak durunuz. Son bir nokta olarak şunu belirteyim ki, Güneş Balık burcu seyrinde, hayallerinize uygun gelişmeler olmuyor diye, nasılsa böyle gelmiş böyle gider bir düşünce kalıbı içinde olup, boşver inceldiği yerden kopsun gibi herşeyi kendi haline bırakmaya çalışmayınız. Her doğan günün ne getireceğini kimse bilemez. Birileri tarafından izleniyor, bir yerler için düşünülüyor veya teklif getirilmek için bekleniyor olabilirsiniz. Onun için size tavsiyem bu süreçte aktif çalışmaktan, sistemli olmaktan ve azminizden bir şey kaybetmeyin. Yaptıklarınızın ilahi sonucunu görebilmek çoğu zaman Güneş Balık seyirlerinde gerçekleşmiş durumdur. Bu sizi niye bulmasın ki?
Parasal Durum
Finansal açıdan Şubat ayını iki tarih aralığında incelemek gerekiyor. Birincisi kendi kazanımlarınız evinin yöneticisi olan Mars gezegeninin Kova burcu seyri, ikincisi ise başkaları kaynaklı gelirler evinizin yönetici olan Venüs gezegeninin Koç burcu etkinliği.
Mars gezegeni 4 Şubat-15 Mart tarihleri arasında Kova burcunda ilerlemeye başladığında, burcunuzla olumlu bir görünüm oluşturması, mücadele gücünüzü kendi içinizde kolayca bulabilmenizi sağlayıcıdır. Bu durum iki türlü yansıma yapabilir. Ya para konusunda kayıtsız bir havanız olur veya gerçek bir özgürlük için paranın ne denli önemli olduğunun bilincindesinizdir. Tabi ki biz ikinci şekilde düşünmenizin çok daha yararlı olduğunu söyleyebiliriz. O zaman bu yönde hareket edebilmek için, öncelikle dikkat etmeniz gereken nokta, amacınızın farkında olmak. Bu enerji altında tabi ki amacınızın altını çizen en önemli olgu para olduğuna göre sizin de bu doğrultuda akıllıca hareket etmeniz lazım. Örneğin gruplarla temas etmek. Yani diğer insanlarla iyi ilişkiler sürdürmek. Bu yeri geldiğinde aşk bile olabilir. Güçlü biriyle olmak kendinizi maddi anlamda ifade etmenizin yolunu açabilir.
Kazanımlar açısından bu etki altında, liderlik gücünüz açığa çıkabilir. Yani siz diğer insanlarla birlikte hareket ederek bir amaç etrafında toplanır, harekete geçebilir, son derece sıradışı usullerle para kazanmaya çalışabilirsiniz. Yalnız burada paranın kazanılma yöntemleri orijinal olduğu kadar(düşünülmeyeni düşünmek) harcama biçiminizde bir o kadar hızlı olabilir. Burada dikkatli olmak gerekliliği vardır. Bir başka yansıma ise, zevk aldığınız yollarla para kazanılması halidir. Yani zorunluluk yoktur. Hoşunuza giden bir hobi veya önemli bir yeteneğiniz size para kazandırabilir. Hatta bunu bulunduğunuz bir grubun içinde sergileme yoluyla veya diğer insanlara bizzat kendiniz de sunarak gelir elde etmeniz mümkündür. Hayatta kalma mücadelesi veren biz insanoğlu isterse neler yaratmaz ki. İşte bu enerji altında önemli olan sizin kendini ortaya koyma biçiminizdir. Bu öyle akıllıca yapılmalı ki, size artı değerler kazandırabilsin. Projeler bu enerjinin altında yaratıcı bir biçimde hayata sunularak gelire dönüşebilir. Çocuklarınız da sizin ifade biçiminizdir. İşte bu dönem kimileriniz için onlar vasıtasıyla kazanç elde etmeniz anlamına gelebilir. Her Terazi çalışma hayatının içinde olmadığına göre tabi ki bazı kişilerin evlatlarından destek görmeleri mümkündür. Hatta bu etki altında bebek bakmak veya çocuklarla ilgili bir aktiviteden gelir elde etmek mümkündür.
İkinci enerjiniz Venüs gezegeninin 3 Şubatta başlayan seyri gösteriyor ki, 6 Marttaki geri harekete kadar eşiniz, ciddi ilişkiniz yoluyla elde edilecek gelirler konusunda bencil tavırlar içinde olmamak lazım. Bu enerjinin türlü yansımaları olabilir. Fakat ben bu tarihlerde eşiniz veya bir başka insanın desteğine ihtiyaç duyabileceğinizi düşünüyorum. Yani yukarıdaki paragrafta sözünü ettiğimiz, bir yandan kendi kazanımlarınızla bir şey üretmeye çalışırken, mücadele ederken, artı bir destek görmek tabi ki gayet yararlıdır. Yalnız dikkat edeceğiniz nokta, bencil ihtiraslarınızın rüzgarına kapılmamak, aynı amaç birliğinde hareket etmeye özen göstermek. Yani bir başka insandan destek görmek arzunuzu, o kişinin kimliği üzerinde baskı kullanarak elde etmeye çalışmamaktır. Kimilerinizde bu enerjinin etkisi daha farklı olabilir. Eşiniz sizin üzerinizde baskı kurabilir ve istekleriyle sizi bunaltabilir. Bu nedenle dışarıdan parasal destek aramak zorunda kalabilirsiniz. Özetlersek Şubat ayı bir yandan kendi yeteneklerinizi ifade ederek, buluşçu ve keşifçi davranarak para kazanmak, diğer taraftan ortaklık veya ilişkide bulunduğunuz insanlardan destek görmek, yardımcı olmalarını dilemek yönünde geçeceğe benziyor. Yalnız ortaklık ilişkilerinde, yeni yapılacak sözleşmelerde sabırlı olmanız gerekiyor. Ayrıca nafaka gelirleri, mahkemeler, alacak davalarınız veya borçlarınız konusunda ılımlı davranışlar sergilemeniz menfaatinizedir.
Pozitif Enerjili Günler : 4-5-8-9-12-13-17-18-22-23
Zayıf Enerjili Günler : 1-6-7-19-20-21-27-28-
Aşkta En Şanslı Günler :22-23
Yeniay :12-13
(Ay gezegeninin Terazi burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay :1-27-28
(Ay gezegeninin Koç burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz)
Mutlu ve başarılı bir Şubat ayı geçirmeniz dileğimle,

iremSU
Mynet Astroloji Danışmanı
 
Üst