1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Termik Santral İnsan Sağlığını Tehdit Ediyor

  Konu, 'Bilim ve Teknik' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Afşin-Elbistan Termik Santrali çevre kirliliğine yol açıyor, insan sağlığını tehdit ediyor. Santralin çevresindeki beldelerde yaşayanlar, yetkilileri göreve çağırıyor.
  Santralin bacalarından yayılan külün her yanı kapladığına dikkat çeken yerel yöneticiler, önlem alınmazsa bölgede protesto gösterileri düzenleyeceklerini söylüyor.

  Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesine bağlı Çoğulhan Beldesi Belediye Başkanı Adem Yılmaz, santralin neden olduğu çevre kirliliğinin tehlikeli boyutlara ulaştığını söylüyor.

  "Her gün fotoğraflıyoruz"

  Yıldız, Afşin-Elbistan Termik Santrali'nin A ünitesinin baca gazı tesisinin çalıştırılmadığını ileri sürüyor: "Biz her gün bunu fotoğraflıyoruz, kanıtlıyoruz. Küller işte..."

  Şikayetlerini ilgililere bildirdikleri halde hiçbir önlem alınmadığını ileri süren Belediye Başkanı, A ünitesinin faaliyetinin bir an önce durdurulmasını istedi. Adem Yıldız, "önlem alınmazsa bölge halkıyla birlikte eylem yapacağız" diyor.

  İşletme Müdürü: "Arıza nedeniyle"

  Afşin-Elbistan Termik Santrali İşletme Müdürü Temel Ayten ise bacalardaki arıtma tesisinde meydana gelen arıza nedeniyle çevreye kısa süreli kül yayıldığını belirtiyor.   
Termik Santral İnsan Sağlığını Tehdit Ediyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Bakımsız su depoları sağlığı tehdit ediyor

  Bakımsız su depoları sağlığı tehdit ediyor

  Standart dışı yapılan veya bakımı ihmal edilen depoların, su ile bulaşan tifo, dizanteri, akut bağırsak ve bulaşıcı sarılık gibi hastalıklara zemin hazırladığı bildirildi. Adana Hıfzıssıhha Enstitü Müdürü Yılmaz Çanga, su kirliliğinin karşılaşılan en önemli çevre sorunlarından biri olduğunu söyledi. Çanga, kirliliğin en bariz şekilde görüldüğü yerlerin başında ise her konut ve iş yerinde...
 2. Hava kirliliği sağlığı tehdit ediyor

  Hava kirliliği sağlığı tehdit ediyor

  Türkiye'de, ısınma amaçlı, düşük kalorili ve kükürt oranı yüksek kömürlerin yaygın kullanımı nedeniyle oluşan hava kirliliği akciğer fonksiyonlarında azalmaya yol açıyor. Artan enerji talebinin genellikle petrol ve kömür gibi fosil yakıtlarla karşılanması atmosferdeki karbondioksit miktarını artırıyor, hava kirliliği ise solunum yolu hastalıklarının yaygınlaşmasına neden oluyor. Zonguldak...
 3. ekmekteki katkı maddeleri sağlığı tehdit ediyor

  ekmekteki katkı maddeleri sağlığı tehdit ediyor

  e300 katkı maddesi ekmeğin içindeki maddeler ekmek katkı maddeleri nelerdir e300 nedir maddesi nedir Soframızdan eksik etmediğimiz ekmeğin içinde o kadar çok katkı maddesi varmış ki....Hepside birçok hastalığa sebep olacak türden... Ne yapmalıyız?Ekmek yerken sağlığımızdan olmamak için buyrun bilgilenin:) Bugünkü Katkılı Ekmek Ürünlerinde Kullanılabilen Katkı Maddeleri: Enzimler, E 300...
 4. Kirli su, sağlığı tehdit ediyor

  Kirli su, sağlığı tehdit ediyor

  kirli sudan bulaşan hastalıklar kirli su hastalıkları sulardan bulaşan hastalıklar Sudan geçen birçok hastalıklar vardır iyice yıkanmayan sebze ve meyveler sağlığı tehdit etmektedir Kirli ve iyice yıkanmamış besinler sonucunda bazı hastalıklarla karşı karşıya kalırız Bunun için nelere dikkat etmeli ve bu hastalıklara karşı ne gibi önlemler almalıyız? Uzmanlara göre bunun için alınacak...
 5. Hangi kırtasiye ürünleri sağlığımızı tehdit ediyor ?

  Hangi kırtasiye ürünleri sağlığımızı tehdit ediyor ?

  Hangi kırtasiye ürünleri sağlığımızı tehdit ediyor ? Bu konuda hayli rahatsızım...

Sayfayı Paylaş