Terör kurbanları son yolculuğunda

KızılÖtesi

Aktif Üye
Üye
Terör kurbanları son yolculuğunda
Terör saldırısında hayatını kaybedenlerden 10'u Güngören Fetih Camii'ne düzenlenen cenaze töreni ile toprağa veriliyor... İşte ayrıntılar
Güngören'deki patlamalarda hayatını kaybeden 17 kişiden 10'unun cenaze namazı Fetih Camii'nde kılındı.
Adli Tıp Kurumu morgundan alınarak Güngören Fetih Camii'ne getirilen ve Türk Bayrağı'na sarılı Yunus Öztürk, Alim Mantarcı, Halit Öge, Furkan Şentürk, Macide Aydın, Mehmet Fikri Kuş, Sabahat Kuş, Aleyna Çelik, Filiz İkiz ve Şeyma Özkan'ın cenazeleri, caminin yanındaki boş alanda hazırlanan masaların üzerine konuldu.
Cenazelerin getirilişi sırasında bir grup, tekbir getirerek, terörü lanetleyen sloganlar attı.
Fetih Camii'nde ikindi vakti kılınmaya başlayan ve binlerce vatandaşın katıldığı cenaze namazında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcıları Nazım Ekren, Cemil Çiçek, Hayati Yazıcı, Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, DP Genel Başkanı Süleyman Soylu, İstanbul Valisi Muammer Güler, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş saf tuttu.
Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı cenaze namazı sırasında camiyi gören binaların üstünde keskin nişancılar ve çok sayıda polis görev aldı.
- İstanbul'un dört bir yanından onbinlerce insan cenazeye katılmak için Fetih Camii’ne akın etti.

- Ceneze törenlerine bugün olay yerinde incelemeler yapan Başbakan Erdoğan da katılacak.

- Namaz için gelenelr, camiye sığmadı.

- Onbinlerce vatandaşın katıldığı cenaze töreninde dev Türk bayrakları açılırken, bir çok vatandaşın ağladığı gözlemlendi..

- Cenaze namazında saf tutanlar arasında Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ile BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu da bulunuyor.

- Cenaze törenlerine Cumhurbaşkanı Abdullah Gül çelenk gönderdi...

- Hayatını kaybeden vatandaşlarımızın yakınlarının ayakta durmakta zorlandığı gözlemniyor...

- Başbakan Erdoğan da cenaze namazına katılmak için Güngören Fatih Camii'ne geldi. Erdoğan cenezeyi kıldıracak imamla tokalaştıktan sonra safa durdu.

- Cenazeye Erdoğan ile birlikte Bakanlar; Nazım Ekren, Cemil Çiçek, Recep Akdağ, Murat Başesgioğlu, Nehmet Ali Şahin, Hayati Yazıcı, Binali Yıldırım da katılıyor...


- DP Genel Başkanı Süleyman Soylu da cenaze namazında...

- Hayatını kaybeden 10 vatandaşımızın cenaze namazları teker teekr kılınmaya başladı...

- Cenaze namazından sonra dua eden imamın duası bir çok bakan gözyaşlarına boğuldu..
- Cenazeler İstanbul, Trabzon, Giresun ve Osmaniye'de toprağa verilecek.
Cenazelerin cenaze araçlarına konulmasının ardında törene katılan mahşeri kalabalık elerinde bayraklarla terörü lanetleyen sloganlar atıyor. Kalabalık, "Ya Allah bismillah Allahüekber, şehitler ölmez vatan bölünmez" şeklinde slogan atarken İstiklal Marşı okuyarak yürüyüşe geçti.

499120080728054433160.jpg


haber7.com
 
Üst