Etiketler:
 1. handanca

  handanca Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  1 Nisan 2008
  Mesajlar:
  4.464
  Beğenilen Mesajlar:
  102
  Ödül Puanları:
  63

  tey tey deyip havaya sıkana hapis

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında handanca tarafından paylaşıldı.

  < Konu Resmi..>

  Umarım caydırıcı olur bu yasalar.. Maçlarda, düğünlerde maganda tabir edilen bu insanlar umarım artık akıllanırlar....

  ‘Tey tey’ deyip düğünde sıkana 3 yıl hapis geliyor...

  TBMM İçişleri alt komisyonunda kabul edilen yeni Silah Kanun Tasarısı’nın aynen yasalaşması halinde, sarhoşken silah taşıdığı tespit edilenlere 600 TL para cezası verilecek. Düğünde havaya ateş açan 6 aydan 3 yıla kadar hapisle cezalandırılabilecek. Alt komisyondan geçen haliyle, tasarıyla getirilen önemli diğer bazı düzenlemeler de özetle şöyle:
  YASAK YERE SİLAHLA GİRMENİN BEDELİ BİN TL’DEN BAŞLAYACAK: Tasarının “silahla girilmesi yasak yerler”i düzenleyen maddesinin kapsamı, alt komisyonca genişletildi. Bar, pavyon, gazino gibi alkollü içki tüketiminin yapıldığı eğlence yerleri ile düğünlerin yapıldığı kapalı mekanlar, yasak kapsamına alındı. Yasak yerlere silahla giren kişi, bin TL ila 5 bin TL arasında para cezası ödeyecek.

  DÜĞÜN MAGANDALARINA 3 YILA KADAR CEZA: Silahla girilmesi yasak yerler ile açık alanda olsa bile düğün ve diğer eğlence toplulukları ortamında ateş eden kişiye TCK’nın “Genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması” 170. maddesi çerçevesinde 6 aydan 3 yıla kadar hapis cezası verilecek.

  RUHSAT İÇİN HEYET RAPORU İSTENECEK: Tasarıda, silah ruhsatı almak isteyen kişinin sağlık şartlarının elverişli olup olmadığına bir tek hekimin karar verebilmesi öngörülüyordu. Alt komisyon, bu hükmünü değiştirdi. Silah ruhsatı almak isteyenlerin heyet raporu alması esası getirildi.

  1 YIL ÜSTÜ BELLİ SUÇLARDAN CEZA ALANLARA KOMİSYON ARACILIĞIYLA RUHSAT VERİLECEK: “Tecavüz, adam öldürme, kaçakçılık, fuhuş, kumar” gibi yüz kızartıcı ve toplum vicdanında affedilmeyen suçlardan hüküm giyenler haricinde bir yıllık hapis cezası olanlar illerdeki bir komisyon kararıyla silah alabilecek.

  HAVAİ FİŞEĞİ SALDIRI AMAÇLI KULLANANA 3 AYA KADAR HAPİS: Üretilmesi veya bulundurulması suç olmayan yaralayıcı aletleri, yanıcı ve parlayıcı maddeleri, saldırıda kullanmak amacıyla bulunduran kişi 3 aya kadar hapis veya adli para cezası ile cezalandırılacak.

  RUHSATSIZ AV TÜFEKLERİNE AF: Tasarıya alt komisyonda eklenen geçici madde ile izinsiz olarak elinde av tüfeği bulunduranlara, kanunun yürürlüğe girdiği tarihten itibaren 1 yıl içinde müracaat etmeleri halinde, bu silahların menşelerine bakılmaksızın ruhsat verilecek.

  SİLAH EDİNME YAŞI: Silah edinme yaşı; av tüfeklerinde 18, normal silahlarda ise 21 olacak.


   
 2. PeLiNiM

  PeLiNiM Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  16 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  5.401
  Beğenilen Mesajlar:
  58
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  ANTALYA
  hahaha tey tey demek için illa da silah gerekmiyor...
   
 3. AuSSie-AnGeL

  AuSSie-AnGeL Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  15 Şubat 2009
  Mesajlar:
  6.761
  Beğenilen Mesajlar:
  783
  Ödül Puanları:
  113
  Şehir:
  aNKaRa
  .... Kendi şahsi görüşüm türkiyedeki yasalar caydırıcı olmuyor cunku yasalar olsada kayde alan yok.... ....Ben haziran ayının gelmesini sabırsızlıkla bekliyorum.. Nedenine gelincede arabalarda 6 yas altı cocuklarda araba koltugu sartı geliyor... Bakalım yasa uygulatılabilecekmi.... Şuan magazalar harıl harıl araba kooltugu satmakta...
   
 4. PeLiNiM

  PeLiNiM Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  16 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  5.401
  Beğenilen Mesajlar:
  58
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  ANTALYA
  araba koltuğu gerçekten şart...bilgilendirme için sağol güll
  biz de kıza alıcaz mecburen :D
   
tey tey deyip havaya sıkana hapis konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. sıkan ayakkabılar

  sıkan ayakkabılar

  ayakkabı sıkıyorsa sıkan ayakkabılar ayakkabı sıkıyorsa ne yapılır sıkan nasıl açılır ne yapmalı  Ayakkabılarınız ayağınızı sıkıyorsa: Bir bardak saf alkolü ayakkabınızın içine dökün. İyice derisine yedirin ve giyin. Derisi ayağınıza göre açılacaktır.
 2. havan

  havan

  Ev havanı karı- kocanın dayanışma ve yardımlaşmasına, Kimyagerlerin ve kuyumsuların kullandığı havan ele meği ve göz nuru ile elde edilen kazanca, Havan bazen şeref ve yüceliğe, okuyan çocuğa ya da çok konuşan kimseye delalet eder.Havan rüyada üzüntüye isarettir. Tunç havanla bir sey dövmek, bazi hususlarda ne yapacaginizi düsündügünüze ve bir karar veremediginize isarettir. Havanda kuru bir...
 3. havana

  havana

  Şehir Hakkında Bilgi Havana (İspanyolca La Habana, tam olarak San Cristóbal de La Habana), Küba'nın başkenti. 2,2 milyon nüfusuyla hem Küba'nın hem de Karayipler'in en büyük şehridir. Geçim kaynağı başta puro, şeker kamışı ve mısırdır. Havana ayrıca bir turizm kentidir. Kentte ilkbahar aylarında hızı 200 km hıza ulaşan kasırgalar görülür. Havana uzun yıllar ispanyolların sömürgesi altında...
 4. Hapis Oyunu2

  Hapis Oyunu2

  Zeka Oyunları--www.e-oyunlar.com Bu oyunda birden fazla oda bulunuyor ve odalardaki ipuçlarını ve nesneleri toplayıp gerekli yerlerde kullanarak oyunu bitirmeğe çalışıyoruz. Odalar arasında hareket etmek için kapılara tıklamanız gerekiyor veya merdivenleri kullanmanız gerekiyor. Çok zevkli bi oyun arkadaslar ayrıca da grafik olarak cok kaliteli ii eğlenceler.. :amigo:
 5. yuppiiiiiiii şoppiiiiiiiiiiii tey teyyyy :))

  yuppiiiiiiii şoppiiiiiiiiiiii tey teyyyy :))

  selamlar melekler yeni geldim aranıza hoş sohbetler musmutlu paylaşımlar diliyorum :)) izmirden fadime benn

Sayfayı Paylaş