1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  117
  Ödül Puanları:
  0

  Tezkere Resmi Gazete'de

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  Kıbrıs Barış Harekatı'ndan sonra TBMM'de en yüksek oyla kabul edilen ve Kuzey Irak'a sınır ötesi harekat için Hükümet'e bir yıl süreyle yetki veren tezkere Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

  Türk Silahlı Kuvvetlerinin, Irak’ın kuzeyinden Türkiye'ye yönelik terör tehdidinin ve saldırıların bertaraf edilmesi amacıyla, sınır ötesi harekat ve müdahalede bulunmak üzere görevlendirilmesine ilişkin TBMM Kararı Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. TSK'nın Kuzey Irak'a gönderilmesi için hükümete bir yıl süreyle izin veren kararın tam metni şöyle:

  "Türkiye, Irak’ın kuzey bölgesinde yuvalanmış bulunan PKK terör unsurlarından kaynaklanan ve halkının huzur ve güvenliğiyle ülkesinin milli birliğine, güvenliğine ve toprak bütünlüğüne yöneltilmiş ciddi bir terörist saldırı ve açık bir tehditle karşı karşıyadır.

  Dost ve kardeş Irak’ın toprak bütünlüğünün, milli birliğinin ve istikrarının korunmasına büyük önem atfeden Türkiye, PKK teröristlerinin Irak’ın kuzeyindeki mevcudiyetine ve faaliyetlerine son verilmesini sağlamak amacıyla uzunca bir süredir yoğun siyasi ve diplomatik girişimlerde ve uyarılarda bulunmuştur. Bu çabalarımızdan istenilen sonuçların alınması bugüne kadar mümkün olmamıştır.


  Türkiye’ye yönelik terörist saldırılar ve tehdide karşı, terörizmle mücadelenin bir parçası olarak uluslararası hukuk çerçevesinde gerekli tedbirleri almak üzere, hudut, şümul, miktar ve zamanı Hükümetçe belirlenecek şekilde, Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarının, Irak’ın kuzeyinden ülkemize yönelik terör tehdidinin ve saldırıların bertaraf edilmesi amacıyla, sınır ötesi harekat ve müdahalede bulunmak üzere, Irak’ın PKK teröristlerinin yuvalandıkları kuzey bölgesi ile mücavir alanlara gönderilmesi ve görevlendirilmesi için Anayasanın 92'nci maddesi uyarınca Hükümete bir yıl süreyle izin verilmesi, Genel Kurulun 17 Ekim 2007 tarihli 8'inci Birleşiminde kabul edilmiştir."
  ANKA


   
Tezkere Resmi Gazete'de konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Erdoğan: Tezkere hazırlıkları devam ediyor

  Erdoğan: Tezkere hazırlıkları devam ediyor

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan "tezkereyle ilgili çalışmalar başladı, devam ediyor" dedi. devamı
 2. Piyasalarda "tezkere" gerilimi

  Piyasalarda "tezkere" gerilimi

  İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) Ulusal 100 Endeksi, bayram tatili öncesindeki son seansı 58 bin puandan kapatırken, yatırımcılar gözlerini Merkez Bankası’nın faiz indirimi kararı alması beklenen 16 Ekim’deki toplantısına ve Kuzey Irak’a sınır ötesi operasyona ilişkin Meclis’ten çıkarılması beklenen tezkereye çevirdi. Önümüzdeki hafta piyasaların nasıl bir seyir izleyeceğini ANKA’ya...
 3. Tezkere

  Tezkere

  Azkerden tezkere almak rahatlık ve genişliğe, Tezkere iş akdine, karşılıklı münasebetlerin dayandığı belgelere delalet eder.Rüyada bir yerden bir tezkere almak, yolculukla yorumlanir. Bir baska rivayete görede: Rüyada tezkere görmek, çetinlik ve mesakkatla mal elde eden bir kimseye isarettir. Tezkere ve ona isaret eden seyi görmekde, hayir yoktur.
 4. özgürlüğün resmi

  özgürlüğün resmi

  Özgürlüğün Resmi Babası İspanya`nın en ağır siyasi cezalarının verildiği bir hapishanede mahkumdu küçük kızın. Fırsat bulduğu her hafta sonu babasını ziyaret için annesiyle birlikte hapishaneye giderdi. Yine bir ziyarete giderken babası için çizdiği resmi yanında götürdü ancak hapishane kurallarına göre özgürlüğü çağrıştıran her türlü şeyin mahkumlara verilmesi yasaktı. Bu sebeple...
 5. Alişan askerliğini bitirdi tezkere aldı

  Alişan askerliğini bitirdi tezkere aldı

  alişan teskere aldı alişan askerliği ne zaman bitiyor alişan askerliğini bitirdi, tezkere aldı, ünlü şarkıcının haberi burda arkadaşlar. Uzun süredir ekranlarda görmediğimiz Alişan, vatani görevi için askere gitmişti. Nihayetinde askerliğini bitirdi ve tezkeresini aldı Melek'ler. Alişan vatani görevini tamamlayarak tezkerisini aldı. Askerliğini erteletmek için Tepecikspor’dan...

Sayfayı Paylaş