1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Tıkanmış bir klozet nasıl açılır

  Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  klozet tıkanması klozet tıkandı tıkanırsa kanalizasyon nasıl açılır tıkanıklığı nasıl açılır Tıkanmış bir klozet nasıl açılır
  < Konu Resmi..>
  Acil olarak bir tesisatçı bulamadığınız durumlarda "kendin yap" işleri arasında muhtemelen dünyanın en az sevilen bu işini bitmek hayatınızı kurtarabilir.

  Tıkanıklığın yerini bulmak için sifonu çekin. Klozet çabuk dolarsa yakın bir yerden, büyük ihtimalle dirsekten tıkanmıştır. Klozet önce boşalıyor fakat daha sonra doluyorsa daha uzak bir mesafeden, direnden tıkanmıştır. Bu durumda 3 numaralı işlemi yapın veya bir tesisatçı çağırın.

  < Konu Resmi..>
  Eğer tıkanıklık yakınday-sa elinizle {lastik eldiven giyin!) ya da bir burgu veya lavabo pompasiyla çıkarmayı deneyebilirsiniz. Eğer lavabo pompanız yoksa bir sopanın ucuna bez veya çaput dolayabilirsiniz. Çaputun çözülmeyecek şekilde dolandığından ve kuvvetlice bastırmaya dayanabileceğinden emin olun.

  Tıkanmış bir direni (kanalizasyon kanalı) temizlemek için rögar kapağını kaldırın. Burgu ya da lavabo pompasını drenaj çubuğuna takın ve tıkanan bölgeye doğru bastırın. Tıkanık bölgeye ulaşana kadar drenaj çubuklarını uç uca birleştiriri. Ulaştığınızda, pompalayın veya burguyu saat yönünde çevirin.


   
 2. Zeliha Aslan

  Zeliha Aslan Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  13 Ağustos 2014
  Mesajlar:
  9
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  1
  dediğinizi yapınca tıkanıklık gitmedi ama başıma geleni anlatayım internette gezerken bu siteyi gördüm ve resimli çok güzel anlatım yapılmıştı ve hatta az önce buldum paylaşıyorum. 8 farklı çözüm sunuyor hangisi kolayınıza gelirse artık.
  http://www.protesisat.com.tr/tuvalet-tikanikligi-nasil-acilir/
   
 3. sema154

  sema154 Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  8 Haziran 2015
  Mesajlar:
  1
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  1
  Arkadaşlar kendi ürettiğimiz bir çok pratik çözüm var ama kalıcı olmuyor ne yazık ki en güzeli tesisatçı çağırmak bende bu sıkıntıdan sıkıldığım için Meba Tesisatı çağırmaya karar verdim verdikleri çözümden çok memnunum bu sorunu yaşayanlara tavsiye ederim :)
   
Tıkanmış bir klozet nasıl açılır konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Açılır-kapanır bir masa nasıl seçilir?

  Açılır-kapanır bir masa nasıl seçilir?

  Açılır-kapanır bir masa nasıl seçilir? Günlük hayatta rahatlıkla kullanabileceğiniz ancak büyük davetler için de son derece pratik olabilecek bir yemek masasına mı ihtiyacınız var? Büyüyebilen masanızı seçerken dikkat etmeniz gereken noktalar için bize kulak verin. Yemek masası almadan önce göz önünde bulundurmanız gereken 5 şey: Masanızın, açıldığı zaman yemek...
 2. Tıkanmış bir klozet nasıl açılır...?

  Tıkanmış bir klozet nasıl açılır...?

  tıkanan klozet nasıl açılır klozet tıkanması tıkanıklığı nasıl açılır tıkanması tıkanan tuvalet Bir düşünün klozetiniz birden tıkandı ve tesisatçı çağıracak bir durumunuz yok ne yapacaksınız peki çok iğrenç bir durum olsa gerek:D İşte bu iğrenç durumda mawi yine imdadınıza yetişiyor ve size yapmanız gereken faydalı bilgileri huzurlarınıza sunuyor:D Acil olarak bir tesisatçı bulamadığınız...
 3. Klozet ( Gülümseten Bir Öykü)

  Klozet ( Gülümseten Bir Öykü)

  Bu hikayeyi okuyunca yüzümde öyle kocaman bir gülümseme oluştu ki sizlerle paylaşmadan edemedim meleklerim. Anne dışarıda alış-verişteydi. İki buçuk yaşındaki bebeğe babası gözkulak oluyordu.Aslında bu pek de zor bir şey değildi. Yavrucak halının üzerinde 'çay seti' oyuncağıyla oynarken baba da koltuğunda gazetesini okuyor, ara sıra da bebeğinin kendisine -çay seti oyuncağının minik...
 4. Sıkışan Fermuar Nasıl Açılır?

  Sıkışan Fermuar Nasıl Açılır?

  sıkışan fermuar sıkışmış fermuar nasıl açılır Sevgili melekler, tam da evden çıkarken, pantolonunuzun ya da elbisenizin belki de çantanızın fermuarının sıkışmasından daha aksi ne olabilir? Hemen moralinizi bozmayın ve şu küçük bilgiyi aklınızın bir köşesine yazın :D:D Fermuarı açabilmek için, fermuarın dişlerine boydan boya dudak kremi sürün. :tik:

Sayfayı Paylaş