1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  TMSF'den Halis Toprak'a haciz şoku

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  [​IMG]
  TMSF, Toprak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Halis Toprak'ın İstinye'deki yalısında haciz işlemi yaptı.

  Evde bulunan bazı taşınabilir eşyalar görevliler tarafından haczedildi.
  TMSF yetkililerinden alınan bilgiye göre, TMSF avukatları, icra memurlarıyla birlikte polis nezaretinde Halis Toprak'ın İstinye'deki yalısına gitti. Evde bulunan bazı taşınabilir eşyalar görevliler tarafından haczedildi.

  Halis Toprak'ın TMSF'ye 133 milyon dolar borcu olduğu gerekçesiyle yapılan haciz işleminin ardından TMSF'ye hacizli ve ipotekli olan İstinye'deki yalının mart ayı içinde satışa çıkarılacağı öğrenildi.

  'BANKAMA SAHTECİLİKLE EL KOYDULAR'

  Yalısında haciz işlemi yapılan Halis Toprak, evde gazetecilere yaptığı açıklamada, bankasına, ''batmış'' denilerek el konulduğunu söyledi.

  Bankalar Birliğinin resmi evrakına göre, bankasının 2002'nin ilk 3 ayında, TMSF'nin elindeyken 237 trilyon lira kar ettiğini ifade eden Toprak, ''Böyle bir bankaya el koydular. Nasıl? Sahtecilikle el koydular. İştiraklerini öz kaynağı saymadılar. 1 katrilyon 300 milyarlık hazine bonosu vardı kasada. 800 milyar da bankalar arası para satıyordu. Bu bankaya eğer el konulmasaydı, sene başına kadar 2 katrilyon para kazanırdık'' şeklinde konuştu.

  'SEN NASIL 320 TRİLYON BORÇ DİYORSUN'

  Borcunun 40 trilyon lira olduğunu, ancak kendisine 320 trilyon lira borcu olduğunun söylendiğini kaydeden Toprak, şöyle devam etti:

  ''Dedi ki; '320 trilyonu verirsen ben alırım, vermezsen alıkoyarım'. Mahkeme kararında 40 trilyon 600 milyar geçiyor. Bir devleti temsil eden yetkili, yargı kararını kabul etmez mi? 40 trilyon borç var, sen nasıl '320 trilyon' diyorsun. 'Kabul ediyorsan et, etmiyorsan yarın sabah polis evinde' diyor. Özellikle pazar günü icraya geliyorlar ki kimse olmasın. Bir insan söylediğini inkar eder mi? İmzası bu devletin itibarı. Hem devleti temsil ediyorsun, hem de sende hiç iman, vicdan yok mu?.

  '320 trilyon' dedi, ondan da caydı. '450 trilyon, 10 yıl vade' dedi. Ona da 'peki' dedik. Orada da imzasını inkar etti. Mallarımızı, evleri sattı. 480 trilyon aldı. Kendisi de kabul ediyor 480 trilyonu. 40 trilyon yerine 480 trilyon almışlar benden.''

  'TAZMİNAT DAVASI AÇACAĞIZ'

  Öte yandan, Halis Toprak, yaptığı yazılı açıklamada da bugün İstinye'deki evinde, yatağında doktor kontrolünde tedavi görürken, TMSF görevlilerinin, kendilerine haber vermeden polislerle birlikte eve geldiklerini belirtti.

  Evdeki tüm mobilyaların haczedilerek kamyona yüklendiğini, bu uygulamaya anlam veremediğini bildiren Toprak, şunları kaydetti:

  ''Biz Toprak Grubu olarak, TMSF'ye şu ana kadar 480 milyon dolar ödeme yaptık. Bu ödeme, Çukurova Grubundan sonra TMSF'ye yapılan en yüksek ödemedir. Bu ödemeyi yaptığımızı TMSF Başkanı Ahmet Ertürk kendisi açıklamıştır. Bizim borcumuz, 18 Aralık 2004 tarihli imzaladığımız protokolle TMSF tarafından 450 milyon dolar olarak belirlenmiştir. Peşin ödeme iskontosuyla borcumuzu çoktan ödedik. TMSF'ye borçlarımızı ödedik, ödemediysek bile evimdeki 30 bin lira değerindeki mobilyalarla Ertürk'ün iddia ettiği benim kalan borcum ödenemez. Grubumuzun elinde yüzlerce taşınmaz ve 23 sanayi tesisi varken, Ahmet Ertürk'un şahsıma duyduğu kin nedeniyle mobilyalarıma el koymasına anlam veremiyorum. Ertürk'ün tüm hukuk dışı işlemleri ve hukuk dışı olarak taşınmazlarımı satışa çıkarmasıyla ilgili olarak bağımsız yüce yargıya gideceğiz. Ertürk aleyhine tazminat davası açacağız.''
   
TMSF'den Halis Toprak'a haciz şoku konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Şok

  Şok

  Degişik nedenlerle kalbin pompalama etkinli inin zayıflaması, ya da, damarlarda pompalanacak yeterli kan olmaması halinde, ciltte, bilinçte ve kaslarda ortaya çıkan ilerleyici nitelikte belirtilerin tümüne şok denir. Müdahale edilmezse, belirtiler ilerler, kişi ölebilir. Aşırı kanamalar, ishal, yanıklar, kusma, kalp krizi, aşırı korku ve heyecan, allerjik olaylar, aşırı a rılı olaylar şok...
 2. Haciz

  Haciz

  haczin yenilenmesi takibin yenilenmesi - TALEP MÜDDETİ Madde 78 - (Değişik madde: 03/07/1940 - 3890/1 md.) Ödeme emrindeki müddet geçtikten ve borçlu itiraz etmiş ise itirazı refolunduktan sonra mal beyanını beklemeksizin alacaklı haciz konmasını isteyebilir. (Değişik fıkra: 06/06/1985 - 3222/9 md.) Haciz istemek hakkı, ödeme emrinin tebliği tarihinden itibaren bir sene geçmekle...
 3. Halis Ağa TMSF'den özür diledi

  Halis Ağa TMSF'den özür diledi

  TMSF başkanı Ahmet Ertürk hakkında sert açıklamalarda bulunan işadamı Toprak gazete ilanıyla özür diledi. Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF) 2001 yılında sahibi olduğu Toprakbank'a el koyması sonrasında gerek TMSF gerekse başkanı Ahmet Ertürk hakkında sert açıklamalarda bulunan işadamı Halis Toprak, verdiği gazete ilanı ile "TMSF'den ve Ahmet Ertürk'ten özür dilerim" dedi....
 4. Şok...Şok...Şok...Şok

  Şok...Şok...Şok...Şok

  Kızlar başlığı görünce eminim ne kadar şaşırtıcı birşey olduğunu anlayabilmişsinizdir.Açıklama yapmak istemiyorum lütfen sadece resimlere bakın:S:S:S * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * size ŞOK olduğunu söylemiştim:piha::piha::piha:
 5. Keriman halis ece fotoğrafları

  Keriman halis ece fotoğrafları

  Keriman halis ece fotoğrafları Merhaba millet Keriman halis ece fotoğraflarını istiyorum sizden

Sayfayı Paylaş