gebe
 1. SadmiN

  SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  29 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  15.510
  Beğenilen Mesajlar:
  1.023
  Ödül Puanları:
  113

  Töre, anneye bebeğini öldürttü

  Konu, 'Kadın Haberleri' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

  Töre, anneye bebeğini öldürttü Töreden korkan 24 yaşındaki Kumriye Işık, evlilik dışı dünyaya getirdiği bebeğini, öldürüp toprağa gömdü. Kumriye Işık ve bebeğin babası olduğu ileri sürülen evli 33 yaşındaki Ertan E. tutuklanarak cezaevine konuldu. Kumriye Işık'ın yengesi N.I. ise olayları bildiği için koruma altına alındı. Van'ın Başkale ilçesi Gelenler köyünde oturan Kumriye Işık, aynı köyde oturan 3 çocuk babası Ertan E.'den, 1.5 yıl önce hamile kaldı. Ancak, hamile kaldığını ailesinden gizleyen Kumriye Işık, 8 ay önce bir kız bebek dünyaya getirdi. Bebeğini saklama imkânı olmayan Kumriye Işık, töre gereği öldürülmekten korktuğu için bebeği yok etmeye karar verdi. Kumriye Işık, kız bebeğini henüz 1 günlükken öldürdü ve evlerinin yakınında toprağa gömdü.
  Aile fertlerinin bebek gömüldükten 2 ay sonra olayı öğrenmesinden sonra Kumriye Işık, 4 bin YTL başlık parası alınarak Ertan E. ile evlendirildi. Ancak Ertan E.'nin eşi, üstüne kuma getirmesine sinirlendiği kocasından boşanacağını söyledi. Bunun üzerine Ertan E., Kumriye Işık'ın evine giderek ailesine bu evliliği bitirmek istediğini, aksi durumda eski eşinden boşanmasının söz konusu olacağını belirtti.
  Kumriye'nin ailesi, Ertan E.'ye böyle bir şeyin sözkonusu olamayacağını ve gerekirse kendisini öldürecekleri cevabını verdi. Ertan E. bunun üzerine Gelenler Jandarma Karakolu'na giderek, baskı altında bulunduğunu ve Kumriye Işık'ın bebeğini öldürüp toprağa gömdüğünü tüm detaylarıyla ifadesinde anlattı. Ertan E. bebeğin de kendisinden olmadığını ileri sürdü.
  BEBEĞE OTOPSİ
  Başkale Cumhuriyet Savcısı Yusuf Kuyruk, hâkim ve jandarma ekipleri ile birlikte Gelenler köyünde inceleme başlattı. Savcı Kuyruk'un talimatı ile bebek gömüldüğü yerden çıkarıldı. Bebeğin cesedinin, otopsisinin ardından İstanbul Adli Tıp Kuru-mu'na gönderileceği belirtildi.
  Jandarma tarafından gözaltına alınan bebeğin annesi Kumriye Işık ile ilişkiye girdiği ve bebeğin babası olduğu iddia edilen Ertan E, ifadelerinin alınmasının ardından tutuklanarak cezaevine konuldu.
  Bebeğinin katil zanlısı anne Kumriye Işık'ın ise yasak ilişkiyi Ertan E. ile yaşadığını ve bebeğin de ondan olduğunu iddia ettiği belirtildi.
  YENGE KORUMA ALTINA ALINDI
  Bu arada, tüm bu olup bitenlerden haberdar olan Kumriye Işık'ın yengesi N.I. ise ailesi tarafından öldürülme endişesi ile Savcı Yusuf Kuyruk'un talimatı üzerine, Jandarma tarafından Van Sosyal Hizmetler İl Mü-dürlüğü'ne getirilerek koruma altına alındı. Van Cumhuriyet Başsavcısı Yahya Akçadırcı, bebeğin 2006 yılının Temmuz ayında dünyaya geldiğinin belirlendiğini söyledi. Akçadırcı şöyle konuştu:
  "Kış ayları olması nedeniyle bebek cesedinde fazla bir çürüme meydana gelmemiş. Bebeğe ait ceset üzerinde incelemeler sürüyor. İncelemelerin ardından gerekli tetkiklerin yapılması için ilgili birimlere gönderilecek. Soruşturma aşamasında olan olayla ilgili şu anda bebeğin annesi olduğu iddia edilen Kumriye Işık ve babası olduğu ileri sürülen Ertan E. tutuklu bulunuyor. Konuyu yakından takip ediyoruz."

   
Töre, anneye bebeğini öldürttü konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. ‘Töre’ genelgesi

  ‘Töre’ genelgesi

  ‘Töre’ genelgesi İl veya ilçe sosyal hizmet birimleri, 24 saat ulaşılabilecek şekilde görevlendirilen personelin iletişim bilgilerini, genel kolluk kuvvetlerine bildirecek. Kadın sığınma evi bulunmayan yerlerde, mağdurların ilgili yere sevkine kadar geçen sürede geçici olarak korunmalarının sağlanacağı otel, pansiyon ve misafirhane gibi yerler, oluşturulan komitelerce...
 2. töre diye bebeği boğmuşlar

  töre diye bebeği boğmuşlar

  Cehalet,öfke ve sevgisizliğin yaptığı yıkımın sonucu bebek için çok üzüldüm .. OSMANİYE’DE 12 yıl önce, evlilik bağı olmadan yaşanan bir ilişkiden doğan bebeği öldürdükleri ve gizlice gömdükleri iddiasıyla dört kişi tutuklandı. Osmaniye’de E.B.A. ile M.A. arasında yaşanan ilişkiden, 23 Mayıs 1997’de bir erkek bebek dünyaya geldi. İddiaya göre, E.B.A.’nın ailesi, olayı namus meselesi yaparak...
 3. Anne karnındaki bebeğin annesine mektubu

  Anne karnındaki bebeğin annesine mektubu

  anne karnındaki bebeğin annesine mektubu anne karnındaki bebeğin mektubu annesine anneye şiiri Bi kere daha düşünün... 5 Ekim: Bugün var edildim. Buradayım. Varım. Müthiş bir duygu bu. Var olduğumu henüz annem ve babam bilmiyor. Bir elma çekirdeğinden bile küçüğüm. Ama ne de olsa, ben benim. Varım ya! Bu bana yetiyor. Henüz bedenim belli belirsiz, yüzüm yok ama, varlığımı ve benliğimi...
 4. Annemin Bebek Örgüleri

  Annemin Bebek Örgüleri

  annemin örgüleri annemin bebek örgüleri Merhaba kızlar... Biliyorsunuz benim annem pek hamarat bir hatun...Maşallah.... Eli de hiç boş durmaz. Örgüyü harika yapar.İğne oyalarının hiçbir modeli zor gelmez vs...İşte annemin ördüğü birkaç bebiş örgüsü modelleri... Bu şapka annemin buluşu.... =)) atkılı şapka... ucundaki ponponlar ne kadar tatlı dimi :D
 5. bebeği uyumayan anneler

  bebeği uyumayan anneler

  merhaba hanımlar benim kızım şu an 21 aylık olduğu halde doğduğundan beri gecem gündüzüm belli değil. Doğduğu ilk aylar gaz sancısından uyumuyor diye düşündük çevremdekiler büyüdükçe düzelir dedi ama nafile halen geceleri uyumuyor hadi uyumuyor ama sürekli ağlıyor benimle aynı durumu yaşayan anneler varmı acaba inanın artık dayanacak gücüm kalmadı uykusuzluktan perişan bir haldeyim çok zor...

Sayfayı Paylaş