Trabzon Of Kaymakamı yetim babası

PaSikA

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Trabzon Of Kaymakamı yetim babası
Trabzon Of Kaymakamı Tuncay Sonel, ilçedeki yetim ve öksüz çocuklara "Aileniz yaşasa, onlardan ne isterdiniz" diye mektup yazdı. 212 çocuğun hayali gerçekleştiriliyor..

Trabzon'un Of ilçesi Kaymakamı Tuncay Sonel Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinden atanır atanmaz, Birecik'te yaptığı gibi ilçedeki yetim ve öksüz çocukları tespit ettirerek hepsine birer mektup yazdı. "Anne veya babalarınız yaşasaydı onlardan ne isterdiniz'' diye soran kaymakam, 212 çocuktan gelen yanıt mektuplarını okuyup değerlendirdi ve miniklerin hayallerini gerçekleştirmek için kolları sıvadı.

RENCİDE ETMEDEN YARDIM
Çocuklardan gelen mektupları okurken bazen hüzünlendiğini bazen de tebessüm ettiğini belirten Tuncay Sonel, "Devletimizin şefkatli yüzünü bu çocuklarımıza göstermeliyiz. Onların gülümsemesi, sevinmesi bizim için çok önemli'' dedi. Çocukların sadece günlük isteklerinin değil, başta eğitimleri olmak üzere tüm ihtiyaçlarının karşılanılmasına çalışıldığını ifade eden vefakâr kaymakam, en çok bir çocuktan gelen "Babam hayatta olsaydı ona sarılıp koklamak isterdim" şeklindeki mektuptan etkilendiğini belirterek, "Oflu hayırseverleri de yanımıza alarak dilekleri tek tek gerçekleştirmeye çalıştık. Yardımları onları rencide etmeden yaptık'' diye konuştu. Sonel, 2 çocuğu olduğunu ancak mektuplardan sonra yüzlerce çocuğu olduğunu dile getirerek, duygularını, "Birecik'te 656, Of'ta da 212 çocuğa ulaştım. Benimkilerle birlikte 870'e ulaştı. Bundan daha büyük mutluluk olabilir mi'' diye dile getirdi.

DÖRT KARDEŞE BİR EV TUTTU
İlçenin Uluağaç köyünde yaşayan 4 yetim kız kardeş de kaymakam Sonel'e ulaşan çocuklardan... Satırlarında, "Sizin de bildiğiniz gibi annemle babam kavga ettiler. Annem vefat etti. Babam da hapiste. Dedemle babaannem ayrıldı. Ben ve kardeşlerim dedemle kalıyoruz. 4 kız kardeşiz'' diyen kızların yaşadıkları eve giden Sonel, çocukların yaşadıkları evden ve yaşam şartlar karşısında çok duygulandı ve gerekli yardım çalışmalarını başlattı. Çocukların kötü şartlar altında yaşadığını belirleyen Sonel, minikler için ev yapılana kadar şehir merkezinde bir ev kiralanması talimatını verdi. Çocuklara bilgisayar, mont, oyuncak, bisiklet, çanta gibi armağanlar götüren kaymakam Sonel, sobası bulunmayan eve bir de ısıtıcı getirttirdi. En büyüğü 12 yaşında olan 4 kız kardeş ise hediyeleri görünce, kaymakam amcalarının boynuna sarıldı.


Kimi oda istiyor kimi de çikolata

"Annem öleli 1.5 yıl oldu. Şu anda bir cici annem var. Annemin yerine doldurmasa da bana iyi davranıyor. Dondurma, çikolata, oyuncak araba ve kocaman bir TIR istiyorum. Bunları temin ederseniz belki annem geri gelmez ama en azından ondani stediklerim gerçekleşir.''

* "Ben babamı 2.5 yaşımdayken kaybetmişim. Sizi bir baba olarak gördüm. Eğer babam hayatta olsaydı ondan istediğim tek şey genç odası olurdu. Çünkü bizim eve misafir geldiği zaman ödevlerimi yapamıyorum. Benim de arkadaşlarım gibi genç odamın olmasını istiyorum.''

 

Benzer İçerikler

Üst