Trichogaster leerii (İnci Gurami)

E

EspanOL

Forum Okuru
#1
Trichogaster leerii (İnci Gurami)
< Konu Resmi..>
Boy:15 cm ye kadar büyüyebilirler.

Sıcaklık:Sıcaklık tüm labirentlilerdeki gibi 26 derece uygundur.Üremede 2 derece arttırmakta fayda var. Ph:Aynı üç noktalı guramiler gibi 7 onlar için en uygun olanıdır.
Su sertliği:Labirentler genellikle yumuşak suyu severler.Tabiki orta sertlikte olabilir ama yumuşak olması balığın üremesi açısından önemli bir rol oynar.
Üreme:Üremeleri oldukça kolaydır.Erkek aynı üç noktalı guramilerde olduğu gibi suyun yüzeyine çıkıp oksijen alır içine çeker ve kendine köpük yapar.Çiftleşme olayı yine burada gerçekleşir ama yumurta sayısı en fazla 300 dür ve buda üç noktalıya göre az bir rakam.
Yavruların gelişimi:Yavruların gelişiminde kesinlikle artemia büyük bir rol oynar.Yavrular daha hızlı gelişir ama labirentlere göre genelleme yaparsak yavrular oldukça yavaş büyürler.
Önerilen akvaryum şartları:Akvaryumunuzun en az 100 litre olması bu balıklar açısından faydalı olacaktır.Akvaryumda asla akım bulunmamalıdır.Güzel bir bitkili akvaryum yapabilirsiniz.
Davranış Biçimi:Davranışları oldukça barışçıldır ama bunlarda akvaryumda yeni bir balık gördümü ilk günlerde sorun çıkarır ama sonra alışır.

Geçindiği balıklar:Tüm tetra grubuyla diğer üç noktalı gurami ve corylarla iyi geçinirler. Beslenme:Haşlanmış ıspanak, sivrisinek lavrası ve kurtlar genellikle tavsiye edilir.
 
  Trichogaster trichopterus (Üç Noktalı Gurami) hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
nivea inci taneleri kullanan varmı nivea inci taneleri kullanan varmı
selamlar artık 40 yaşını geçtim ve cildime her zamankinden daha fazla özen ve bakım uygulamaya çalışıyorum cildim açık tene sahip ve bir hayli kuru bir cilt yapısına sahip geçenlerde gratiste gezerken bayan elamana cildimin kuruluğundan...
Soru-Cevap 1
Mondi'nin Kaliteli İnci Yatak Odası Mondi'nin Kaliteli İnci Yatak Odası
Yatak odanıza yeni bir takım almak istiyorsanız Mondi mağaza ziyaretini yapmadan karar vermeyin. Birbirinden farklı kalitede ve fiyat seçenekleri ile sizlere her ürü yelpazesinda en özel koleksiyonu sunan Mondi mağazaları yatak odası tercihinizde...
Tatlı Evim 0
Ütopya İnci Satır Kimdir? Ütopya İnci Satır Kimdir?
49779 Farklı olmanın kendisi için önemli olduğunu ifade eden İnci “bir anda güler, bir anda ağlarım” diyerek ne zaman ne yapacağının kestirilememesi konusunda ip uçları veriyor. Ütopya İnci İsim: İnci Satır Ütopya İnci...
Kim Kimdir ? 0
İnci Tozu Maskesi Nasıl Hazırlanır ? İnci Tozu Maskesi Nasıl Hazırlanır ?
inci tozu maskesi,inci tozu ile maske hazırlanışı,inci tozu maskesi nasıl uygulanır,inci tozu maskesi cilde faydalımı 48407 İnci tozu, insanın cilt dokusu gibi, mineral tabanlı organik yapısında çeşitli bioaktif...
Cilt Bakımı 0
Trichogaster trichopterus (Üç Noktalı Gurami) Trichogaster trichopterus (Üç Noktalı Gurami)
üç noktalı gurami Boy:En fazla 15 cm ye kadar büyüyebilirler. Sıcaklık:Sıcaklık 26-27 derece olmalıdır.Tüm...
Akvaryum 0

Benzer Konular