1. EspanOL

  EspanOL Forum Okuru

  Trichogaster leerii (İnci Gurami)

  Konu, 'Akvaryum' kısmında EspanOL tarafından paylaşıldı.


  < Konu Resmi..>


  Boy:15 cm ye kadar büyüyebilirler.

  Sıcaklık:Sıcaklık tüm labirentlilerdeki gibi 26 derece uygundur.Üremede 2 derece arttırmakta fayda var.
  Ph:Aynı üç noktalı guramiler gibi 7 onlar için en uygun olanıdır.
  Su sertliği:Labirentler genellikle yumuşak suyu severler.Tabiki orta sertlikte olabilir ama yumuşak olması balığın üremesi açısından önemli bir rol oynar.

  Üreme:Üremeleri oldukça kolaydır.Erkek aynı üç noktalı guramilerde olduğu gibi suyun yüzeyine çıkıp oksijen alır içine çeker ve kendine köpük yapar.Çiftleşme olayı yine burada gerçekleşir ama yumurta sayısı en fazla 300 dür ve buda üç noktalıya göre az bir rakam.
  Yavruların gelişimi:Yavruların gelişiminde kesinlikle artemia büyük bir rol oynar.Yavrular daha hızlı gelişir ama labirentlere göre genelleme yaparsak yavrular oldukça yavaş büyürler.
  Önerilen akvaryum şartları:Akvaryumunuzun en az 100 litre olması bu balıklar açısından faydalı olacaktır.Akvaryumda asla akım bulunmamalıdır.Güzel bir bitkili akvaryum yapabilirsiniz.
  Davranış Biçimi:Davranışları oldukça barışçıldır ama bunlarda akvaryumda yeni bir balık gördümü ilk günlerde sorun çıkarır ama sonra alışır.
  Geçindiği balıklar:Tüm tetra grubuyla diğer üç noktalı gurami ve corylarla iyi geçinirler.

  Beslenme:Haşlanmış ıspanak, sivrisinek lavrası ve kurtlar genellikle tavsiye edilir.   
Trichogaster leerii (İnci Gurami) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Trichogaster trichopterus (Üç Noktalı Gurami)

  Trichogaster trichopterus (Üç Noktalı Gurami)

  üç noktalı gurami Boy:En fazla 15 cm ye kadar büyüyebilirler. Sıcaklık:Sıcaklık 26-27 derece olmalıdır.Tüm labirentli balıklarda bu sıcaklık uygundur. Ph:7.0 uygundur. Su sertliği:Yumuşaktada rahat yaşar ortadada.Ama yumuşak su tüm labirentliler için en uygun olanıdır. Üreme:1000 e kadar yumurta dökebilme yetenekleri vardır.Üç noktalıların üremeleri ilginçtir.Erkek atmosferden suyun...
 2. İnci

  İnci

  Yüzyıllardır masumiyetin ve zarafetin simgesi olan inci, bu yıl da kadınların en şık aksesuarı olacak. Her zaman gözde olan beyaz inci, tahtını siyah inciye bırakacak. Grace Kelly, Jacqueline Kennedy Onasis, Elizabeth Taylor, Sophia Loren ve Prenses Diana gibi zarafet abidelerinin, unutulmaz birer moda ikonuna dönüşmesinde onun rolü inkâr edilemez. Onların hafızalarımıza kazınan görüntüleri,...
 3. Bal gurami

  Bal gurami

  bal gurami Bal gurami Bal gurami (Colisa chuna): Anavatanı Hindistan ve Bangladeş olan bu balık, cüce guraminin çok yakın akrabasıdır. Farklı olarak vücudunda tatlı sarı bir bal rengi hakimdir.6 cm. boya ulaşabilir. En az 100 litrelik bir akvaryumda bakılması gerekir. Bakımı biraz tecrübe ister. pH 6,7 olmalıdır. 26°C sıcaklık idealdir.Su yüzeyine köpükten yuva yaparlar.
 4. Dev gurami

  Dev gurami

  gurami fiyatları dev gurami balığı çeşitleri öpüşen fiyatı Dev gurami Dev gurami (Osphronemus goramy): Anavatanı Asya'nın güneydoğusundaki tatlı sular olan bu balık gerçekten de dev bir balıktır. Ev akvaryumlarında bakılamayacak derecede iri bir balık türüdür.Aslında bu tür Asya'da sofra balığı olarak yetiştirilen bir balıktır.pH 7 cvarında olmalıdır, 27°C sıcaklık yeterlidir.70 cm. boya...
 5. İnci gurami

  İnci gurami

  inci gurami gurami İnci gurami İnci gurami (Trichogaster leeri): Anavatanı Malezya, Borneo, Sumatra'dır. 12 cm. boya ulaşabilen bu balıklar skin ve barışçıldır, karma akvaryumlarda bakılabilirler.Etçil ve otçuldur.pH 6-7 arasında olmalıdır. 24-30°C sıcaklık uygundur.Su yüzeyine köpükten yuva yapar.En az 100 litrelik bir akvaryum gerekir. Bakımı biraz tecrübe ister.

Sayfayı Paylaş