Trichogaster trichopterus (Üç Noktalı Gurami)

E

EspanOL

Forum Okuru
Trichogaster trichopterus (Üç Noktalı Gurami)
üç noktalı gurami
trichopterustr6.jpg


Boy:En fazla 15 cm ye kadar büyüyebilirler.

Sıcaklık:Sıcaklık 26-27 derece olmalıdır.Tüm labirentli balıklarda bu sıcaklık uygundur.

Ph:7.0 uygundur.

Su sertliği:Yumuşaktada rahat yaşar ortadada.Ama yumuşak su tüm labirentliler için en uygun olanıdır.

Üreme:1000 e kadar yumurta dökebilme yetenekleri vardır.Üç noktalıların üremeleri ilginçtir.Erkek atmosferden suyun yüzeyine çıkıp kendiden doğru oksijeni alır ve akvaryumun en köşesinde oksijenleri bırakır.Köpükten yuva yapar.Köpükler misket büyüklüğündedir.Erkek yuvayı yaptıktan sonra dişiki kendine doğru çekmeye çalışır ve çiftleşme işlemini köpükğün tam altında uygularlar.Dişi yumurtaları döker.Yumurtalar tam 5. günde çatlar.Erkek bu süreçte agresif olduğu için erkeği çıkarmakta fayda vardır.

Yavru gelişimi:Yavrular birbirinden çok dengesiz gelişirler.Biri 2 cm iken diğeri daha 1 cm bile olmayabilir bu durum normaldir.Sadece yapacağınız küçükleri oradan çıkarmaktır.Eğer bu balıkları besliyorsanız akvaryumunuzda hiç akım bulunmaması son derece önemlidir.Akum onları strese sokar.Atmosferden oksijeni daha zor alır.

Davranış Biçimi:Aslında oldukça barışçıl bir balıktır.Ama akvaryumunuza ondan daha küçük bir balık attığınızda ona karşı agrasif davranış.Hep kovalar.Zamanla geçtikçe alışır.Genelde barışçıl bir tutum içerisindedir.
 

Benzer İçerikler

E
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
EspanOL
E
E
Cevaplar
0
Görüntüleme
2K
EspanOL
E
E
Cevaplar
0
Görüntüleme
3K
EspanOL
E
Üst