1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Tuncay Güney'in ifadesi alınacak

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  Adalet Bakanı Şahin, Tuncay Güney'in ifadesinin alınması için Bakanlık olarak harekete geçtiklerini açıkladı. Şahin, Habertürk televizyonunda ''Soruyorum'' adlı programda soruları yanıtladı.

  Tuncay Güney'in son dönemde özellikle TRT'de yaptığı açıklamaların sorulması üzerine Şahin, ''o şahsı (Tuncay Güney) başka televizyonlarda da izlediğini, aynı şeyleri TRT'de de söylediğini'' ifade etti.

  TRT'nin de yayıncılık yaptığını ancak bu şahsın hangi televizyonda olursa olsun uzun boylu konuşturulmasını doğru bulmadığını belirten Şahin, şunları söyledi:

  ''Çünkü bu kişi bu davanın önemli isimlerinden biridir. Şu anda yurt dışındadır ve şimdi ilk kez açıklama ihtiyacını duydum, soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcılığı Adalet Bakanlığımıza bir yazı yazarak bu kişiyle ilgili Kanada Hükümetinden adli yardım talebinde bulunmamızı istedi. Biz de Dışişleri Bakanlığımızla temasa geçtik. Dışişleri Bakanlığımız uluslararası Suçluların İadesi Sözleşmeleri bağlamında Türkiye'nin Kanada'yla bu konuda bir anlaşması varsa o bağlamda bu kişinin bu davaya dönük olarak ifadesinin alınması konusunda.''

  ''Tanık mı sanık mı?'' sorusuna Şahin, ''Her ikisi de. O nedenle böyle bir kişinin televizyonlara çıkarılarak çok rahat, ulu orta konuşmuş olmasına imkan tanınmasını isabetli bulmuyorum'' diye konuştu.

  Şahin, adli yardım talebi üzerine Bakanlık olarak harekete geçtiklerini, sadece kamuoyunun bunu bilmesini kafi gördüğünü, ileride de gerek görülürse daha farklı açıklamalar yapacaklarını kaydetti.

  'Adli yardım talebinde geç kalındı mı'' sorusu üzerine Şahin, Cumhuriyet Savcılığı'ndan talebin bir kaç gün önce geldiğini ve bekletmeden gerekli adımları attıklarını belirtti. Şahin, ''Şu anda Dışişleri Bakanlığımızla koordineli şekilde bir çalışma yapıyoruz. Sanıyorum Dışişleri Bakanlığı da Kanada makamlarıyla temasa geçecek hemen'' dedi.
   
Tuncay Güney'in ifadesi alınacak konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Uçan Tuncay Gördünüzmü

  Uçan Tuncay Gördünüzmü

  Hiç bi fake yok:D
 2. Suikastçinin Tuncay Özkan bağlantısı

  Suikastçinin Tuncay Özkan bağlantısı

  Erdoğan'a suikast hazırlığındayken yakalanan kişinin ilginç bağlantıları ortaya çıkarıldı. Tekirdağ'da AK Parti mitinginde Başbakan'a suikast düzenleyeceği iddiasıyla tutuklanan Muammer A.'nın, Ergenekon sanık ve şüphelililerinin yöneticileriyle ilişkisi mercek altına alındı. 'Eylemi bir yıldır planladım. Başbakan Erdoğan ve Deniz Baykal'ı vurduktan sonra intihar edecektim' diyen Muammer...
 3. Hilmi Özkök'ün ifadesi alınacak

  Hilmi Özkök'ün ifadesi alınacak

  Ergenekon soruşturması kapsamında savcılık eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök'ün ifadesini alacak. Emekli Orgeneral Hilmi Özkök, Ergenekon iddianamesinin ana dayanaklarından biri olan "Darbe Günlükleri"nin yazıldığı iddia edilen dönemde Genelkurmay başkanıydı. Eski Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Özden Örnek tarafından yazıldığı iddia edilen günlüklerde Özkök...
 4. msn ifadesi

  msn ifadesi

  msnde kullanmak için öpücük ifadeleri var mı acaba sizde,eklermisiniz,teşekkürler...
 5. Küfür ifadesi bilmeyerek olursa?

  Küfür ifadesi bilmeyerek olursa?

  Biraz önceki sorumda küfrü gerektiren ifadelerle dinden çıkılır diye cevap aldım. Peki bu bilmeyerek olursa da aynısı mı geçerli

Sayfayı Paylaş