Etiketler:
 1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.444
  Beğenilen Mesajlar:
  2.302
  Ödül Puanları:
  113

  Tüp bebek... Ama ne zaman?

  Konu, 'Tüp Bebek Özel Bölüm' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  Pek çok çiftin en büyük arzusudur bir çocuk sahibi olmak... Ancak bunun için bazen doğal yollar yeterli olmuyor. İşte, bu noktada ...tüp bebek... merkezleri devreye giriyor. Ama tüp bebek herkese uygulanabilen bir yöntem değil. Yaş ve sorunun niteliği çok önemli. Biz de uzmanlara sorduk: "Tüp bebek kime, ne zaman uygulanmalı?"
  "Hamilesiniz..."Tüm yaşantınız boyunca alabileceğiniz en güzel müjde bu olsa gerek. Öyle ya, sevginizin ortak meyvesi olan o minik bedeni nihayet mutlulukla bağrınıza basabileceksiniz...Peki, ya bu cümleyi doktorunuzdan bir türlü duyamıyorsanız? Üzülmeyin! Çünkü, günümüzde, modern tıp alanında yaşanan gelişmeler, infertilite yani kısırlık sorununa karşı size pek çok çözüm sunuyor. Bu yöntemlerden en sık başvurulanı, hiç kuşkusuz tüp bebek. Ancak, madalyonun öbür yüzünü de unutmayalım; tüp bebek gereksiz yere uygulandığında pek çok sorunu da beraberinde getiriyor!

  TÜP BEBEK NEDİR?

  * Sperm ve dişi yumurta hücrelerinin laboratuar koşullarında birleştirilmesi sonucunda oluşan embriyoların, rahme transfer ilkesine dayanıyor.

  *Tüp bebekte yaş sınırlaması getirilmiyor.

  *Tedavi maliyeti 2-3 bin dolar arasında değişiyor.

  *Çoğul hamileliğin önlenmesi için, istisna durumlar dışında embriyo sayısı 2-3 ile sınırlı tutulmalı.

  *Uzmanlar hem bedenen hem de ekonomik anlamda sıkıntıya düşmemeniz için yöntemi 3-4 denemeyle sınırlamanız gerektiğini belirtiyorlar. Ancak literatüre göre 12. denemede hamile kalanlar da var.

  NASIL UYGULANIYOR?

  Yumurtalıkların uyarılması: İlaçlarla yumurtalıklardan çok sayıda olgun yumurta üretilmesi sağlanıyor.

  Yumurtaların toplanması: Ultrason yardımıyla ameliyathanede gerçekleştiriliyor. İğne ve iğneye bağlı elektronik pompa aracılığıyla yumurtalar toplanıyor.

  Emriyo gelişimi: Yumurtalar toplandığı gün, eşe mastürbasyon yoluyla meni veriyor. Hareketli spermler, toplanan yumurtalarla birlikte vücut ortamına ayarlı özel kaplara yerleştiriliyor.

  Embriyo transferi: Gelişen embriyoların kaliteleri değerlendirilerek, uygun sayıda embriyo, transfer kataterinin içine alınıyor. Embriyolar, kateterin ucuyla rahim içine bırakılıyor.

  Test: 10 gün sonra hamilelik testi yapılıyor.

   
Tüp bebek... Ama ne zaman? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Tüp bebek programı için ne zaman başvurmalı?

  Tüp bebek programı için ne zaman başvurmalı?

  Öngörüşme, muayene ve tetkikler yapılıp yönteme karar verildikten sonra adet kanamasının 2. günü başvurulmalı.
 2. İkinci Tüp Bebek Girişimi Ne Zaman Denenmeli?

  İkinci Tüp Bebek Girişimi Ne Zaman Denenmeli?

  Bu sayfa; İkinci Tüp Bebek Girişimi Ne Zaman Denenmeli konusu hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, bebek sahibi olamayan kadınların başvurduğu tüp bebek uygulaması bazen ilk denemede başarılı sonuç vermeyebilir. Böyle bir durumda çiftler hemen hayal kırıklığı yaşamamalı ikinci deneme için doktorlarıyla iletişim halinde olmalıdırlar. Peki başarızı tüp bebek denemesinde ikinci...
 3. Tüp bebek yaptırdım.Ne zaman test yapmalıyım?

  Tüp bebek yaptırdım.Ne zaman test yapmalıyım?

  tüp bebekte gebelik testi,tüp bebekte hamilelik testi,tüp bebekte gebelik testi ne zaman yapılmalı,tüp bebekte hamilelik testi ne zaman yapılmalı,tüp bebek ve gebelik testi hakkında bilgiler Klasik tüp bebek tedavisi (IVF) veya ICSI (mikroenjeksiyon) gibi hangi yöntemle yapılırsa yapılsın tüp bebek tedavisinde embriyonun rahim içerisine transfer edilmesinden 12 gün sonra gebelik testi...
 4. Tüp bebek yaptırdım ne zaman test yaptırmalıyım?

  Tüp bebek yaptırdım ne zaman test yaptırmalıyım?

  tüp bebekte gebelik testi ne zaman yapılır,tüp bebekte gebelik testi,tüp bebek tedavisi gebelik testi,tüp bebek tedavisi ve hamilelik testi hakkında bilgiler Normal yolla gebe kalmış bir kadın tam olarak ne zaman gebe kaldığını kestiremeyebilir ve genellikle adet gecikmesinden sonra gebelik testine başvurur. Tüp bebek yöntemi ile gebe kalınmış olma ihtimaline karşılık yine...
 5. Tüp bebek tedavisine ne zaman başlanmalı?

  Tüp bebek tedavisine ne zaman başlanmalı?

  tüp bebek tedavisi nedir,tüp bebek tedavisine ne zaman karar verilir,tüp bebek tedavisine ne zaman başlamak gerekir,tüp bebek tedavisi hakkında bilgiler Ülkemizde anne-baba olma çağında yaklaşık 10 milyon çiftin bulunuyor. Araştırmalara göre her 100 çiftten 15’i yani 1.5 milyon çift çocuk sahibi olma konusunda sıkıntı yaşıyor. Kadında Gebelik Oluşum Süreci Gebeliğin oluşabilmesi için...

Sayfayı Paylaş