Etiketler:
 1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.444
  Beğenilen Mesajlar:
  2.301
  Ödül Puanları:
  113

  Tüp bebek sahibi olacaklara uyarı!

  Konu, 'Tüp Bebek Özel Bölüm' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  Uzmanlar, tüp bebekle çocuk sahibi olacak ailelere: "Baba adaylarındaki genetik problemler tüp bebekte oluşan erkek çocuklara geçebilir." uyarısında bulunuyor.
  Ulusal Üreme Tıbbı ve Tüp Bebek Cemiyeti Başkanı, Anatolia Tüp Bebek Merkezi Sorumlusu Prof. Dr. Hakan Yaralı, tüp bebek tedavisiyle doğan bebeklerin yapısal ve doğumsal anormallikler açısından, doğal yolla oluşan bebeklerden bir farklılık göstermediğini belirtti. Yaralı, "Yalnızca, baba adaylarındaki genetik problemler tüp bebekte oluşan erkek çocuklara geçebilir" uyarısında bulundu.

  SPERM ÜRETEMEYEN ERKEĞİN BU ÖZELLİĞİ DE ÇOCUĞA GEÇEBİLİR
  Yaralı ile aynı görüşü paylaşan Jinekoloji Derneği Başkanı Bülent Tıraş ise sperm üretemeyen ya da 5 milyonun altında sperme sahip olan kişilerin doğal yolla bebek sahibi olamadıkları için tüp bebek yöntemini tercih ettiklerini kaydetti. Doğacak çocuğun erkek olması durumunda bu özelliğinin çocuğa geçtiğini anlatan Tıraş, 5 milyonun altında sperme sahip olan kişinin doğacak erkek çocuğunda genetik problem oluşma olasılığının arttığına dikkat çekti.

  Tıraş, kadındaki bazı sorunlar nedeniyle de tüp bebek yönteminin tercih edildiğine değindi.

  DÜŞÜK RİSKİ NORMAL GEBELİKLERLE AYNI
  Doktor Yaralı, tüp bebek gebeliklerinin düşükle sonuçlanma riskinin doğal yolla oluşan gebeliklerle aynı olduğunu söyledi.

  Tüp bebek tedavisinde sürenin, doktorun çift için uygun gördüğü protokole göre değişiklik gösterdiğini ifade eden Yaralı, genelde ilaçların kullanılmaya başlanmasından embriyo transferine kadar geçen sürenin 4–5 hafta arasında olduğunu vurguladı.

  KISIR ÇİFTLERDE BELİRGİN BİR ARTIŞ YOK
  Bir yıl süreyle korunmaksızın düzenli ilişkide bulunulmasına rağmen gebe kalınamaması durumuna kısırlık adını verdiklerini kaydeden Yaralı, sağlıklı bir çiftin bir ay boyunca düzenli ilişkide bulunmaları durumunda gebe kalabilme şansının yüzde 20–25 olduğunu belirtti.

  Yaralı, kısır (infertil) çiftlerin toplumdaki oranında son yılarda belirgin bir artış olmadığını söyledi.

   
Tüp bebek sahibi olacaklara uyarı! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Tüp bebek düşünenlere uyarı

  Tüp bebek düşünenlere uyarı

  Üreme Endokrinolojisi, İnfertilite ve Yardımla Üreme Teknikleri Derneği (TSRM), tüp bebek konusunda bilimsel olarak henüz kesinleşmemiş yöntemler konusunda vatandaşları uyarmak amacıyla gazetelere ilan verdi. Dernek Başkanı Prof. Dr. Hakan Yaralı, yaptığı açıklamada, tüp bebek uygulamaları ile ilgili yazılı ve görsel medyada yer alan bilimsel olarak henüz kesinleşmemiş ve deneysel olarak...
 2. Kadınların Sahip Olacağı 100 Şey

  Kadınların Sahip Olacağı 100 Şey

  siyah dar elbise dar etekli kadınlar saten elbise düz modelleri siyah modelleri Sahip Olmanız Gereken 100 Şey Beden, stil ya da bütçenizin önemi yok.. İşte her...
 3. Tüplerini bağlatan kadınlar da bebek sahibi olabilecek!

  Tüplerini bağlatan kadınlar da bebek sahibi olabilecek!

  tüpleri bağlattıktan sonra hamile kalınırmı Tüplerini bağlatan kadınlar da artık bebek sahibi olabiliyor.Herhangi bir gerekçeyle eğer kadın tüplerini bağlatmışsa ve daha sonra bebek sahibi olmak istiyorsa artık bu istediğini gerçekleştirebilecek nasıl mı? Konuyla ilgili haberin detaylarına geçiyorum Doğum kontrolü amacıyla tüplerini bağlatan kadınlar, tüp bebek yöntemi kullanılmadan mikro...
 4. Fakir aileler de tüp bebek sahibi olabilecek

  Fakir aileler de tüp bebek sahibi olabilecek

  Bu konu;tüp bebek,tüb bebek hakkında merak edilenlerle ilgili bilgiler vermektedir Çocuk sahibi olamayan,maddi imkansızlıklardan dolayı tüp bebek tedavisine giremeyenler müjde!!Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Acıbadem Sağlık Grubu işbirliğiyle tüp bebek tedavi giderlerini karşılayamayan ihtiyaç sahibi ailelerin tüp bebek tedavilerinin yaptırılması amacıyla Tüp Bebek Projesi...

Sayfayı Paylaş