1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Tüp ligasyonu

Konu, 'Gebelik' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Tüp Ligasyonu Ne Demektir? Kadınlarda yumurta, yumurtalıklarda meydana gelir ve tüplerden (yumurta kanallarından) geçerek rahime ulaşır. Yumurta kanalları bağlanınca, yumurta rahime geçemez ve rahim içinde erkek tohum hücresi (sperm) olsa dahi gebelik mümkün olmaz.
    Tüplerin bağlanması kimler için uygundur ?
    Yeterli sayıda çocuğu olup bir daha kesinlikle çocuk istemeyenler.
    Sağlıkları açısından bir daha doğum yapmaması gereken kadınlar.
    Nasıl yapılır, hastanede yatmak gerekir mi?
    Kadında yumurta kanalları küçük bir işlemle bağlanır. Bunun için her zaman hastanın uyutulması gerekmez. Karında kesi yapılacak yer uyuşturulur. Daha sonra 1-1.5 cm. genişliğinde kesi yapılır ve buradan içeriye sokulan özel aletler sayesinde tüpler kesilerek bağlanır. Tüm bunlar içeriye sokulan küçük bir kamera sayesinde ekrandan izlenir. İşlem tamamlandıktan sonra açılan delik tekrar kapatılır. Hiçbir ağrı olmaz. Hastanede yatmak gerekmez. İşlemden sonra biraz dinlenip aynı gün evine gidebilir.
    Tüpleri bağlanan kadının adetlerinde ve cinsel yaşamında değişiklik olur mu ?
    Yumurta kanalları bağlanan kadının adet düzeninde bir değişiklik olmaz. Bunun yanında cinsel organlarında, cinsel arzu ve yeterliliğinde değişiklik olmaz. Yumurta yapımı devam eder, fakat yumurta kanallarını geçemediği için erkek tohum hücresiyle birleşemez, böylece gebelik oluşmaz.

Tüplerin bağlanması için nereye başvurulmalıdır ? Tüplerin bağlanması hastanelerde Kadın-Doğum uzmanlarınca yapılır. Bu yöntemi uygulatmak isteyenler hastanelere başvurmalıdırlar.

Tüp ligasyonu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Oksijen tüpü

Oksijen tüpü

Rüyada oksijen tüpü görmek, çok sinirli ve hirçin bir gün geçireceginize, hiç bir sebep olmadan bazi kimselerle manasiz sekilde tartisacaginiza, bu olayin sizi çok üzecegine, bu yüzden bu haftanizin berbat bir sekilde geçecegine delalet der.
  2. Tüp Ligasyonu  Kordon bağlatma nedir?

Tüp Ligasyonu Kordon bağlatma nedir?

bu konu;kordon bağlatma,tüpleri bağlatma hakkında bilgiler vermektedir Kadında yumurtayı taşıyan tüplerin ameliyatla bağlanmasıdır. Uygulandıktan sonra artık gebe kalınmaz.Tüplerin bağlanması, kadının cinsel isteğinde, adet düzeninde, vücut yapısında herhangi bir değişiklik meydana getirmez, bütün bu olaylar eskisi gibi devam eder.Geri dönüşü olmayan bir aile planlaması yöntemi olduğundan...
  3. Sezeryan olurken tüplerini bağlatanlar

Sezeryan olurken tüplerini bağlatanlar

sezeryan ameliyatı ve tüp bağlatma,tüpleri bağlatma nedir,tüpleri sezeryan doğumunda bağlatanlar,tüplerini sezeryan ameliyatında bağlatanlar tüp bağlatma hakkında bilgiler Laparoskopik ameliyat yönteminde karından ve göbekten sadece deliklerden sokulan kamera ve aletlerle işlem yapılır. Karına sezaryen kesisi şeklinde kesi yapılmaz sadece 1-2 adet küçük delik bulunur. Bu nedenle ameliyat...
  4. Tüp bebek ilaçlarımı satıyorum.

Tüp bebek ilaçlarımı satıyorum.

Merhaba arkadaşlar; Tedavim bittiği için elimde kalan ilaçları uygun fiyata vermek istiyorum. İzmit (kocaeli) içi olursa daha iyi olur. İlaçları çok iyi muhafaza ettim. Elimdeki İlaçlar; Menopur 5 kutu var. tanesi 100 tl skt:03/2017 puregon 2 kutu var tanesi 100 tl 02/2017 orgalutran 3 kutu tanesi 70 tl 09/2018
  5. Tüp bebek  yaptırmak caizmidir ?

Tüp bebek yaptırmak caizmidir ?

Tüp bebek , normal yolla gebelik ihtimali olmayan yada gebe kalma ihtimali düşük olan, doğurganlık problemi yaşayan, hamile kalmaya olanak sağlayan bir tedavi yöntemidir. Çiftler bu tedavi sayesinde , bebek sahibi olabilmektedirler . Bebeği olmayan hanım kardeşlerim bana tüp bebek yaptırmak caiz mi? , tüp bebek yaptırmanın islami hükmü nedir gibi sorular soruyor. Tüp bebek tedavisi ile...

Sayfayı Paylaş