Etiketler:
 1. meleklerin sultanı

  meleklerin sultanı Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  15 Nisan 2008
  Mesajlar:
  487
  Beğenilen Mesajlar:
  2
  Ödül Puanları:
  0

  Türk erkeklerinin nataşa faturası 600 milyon doları buluyormuş...

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında meleklerin sultanı tarafından paylaşıldı.

  Prof. Hurşit Güneş, Türk erkeklerinin fuhuş yapan Rus kadınlar aracılığıyla Rusya’ya büyük bir miktarda döviz kazandırdıklarını öne sürdü.
  Bunu ayda 50 milyon dolar olarak hesaplayan Güneş, "Almanya’dan 1.5 milyar dolar işçi dövizi geliyor, bunun yarısını dışarı yolluyoruz. Yani yılda 600 milyon dolar o... parası yolluyoruz dışarıya" dedi.

  MARMARA Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hurşit Güneş, Türk erkeklerin fuhuş yapan kadınlar aracılığıyla Rusya’ya yılda 600 milyon dolar yolladıklarını öne sürdü.

  İşçi dövizlerinin yarısı

  Erzurum’da yapılan "Küresel dalgalanmalar gölgesinde ekonomik beklentiler’ panelinde konuştu. Konuşmasında fuhuş sektöründe dönen paralara dikkat çeken Güneş, Türkiye’nin, Almanya’daki işçilerin gönderdiği dövizin neredeyse yarısı kadar parayı fuhuş yapan kadınlar aracılığıyla Rusya’ya gönderdiğini belirtti.

  50 bin hayat kadını

  Güneş, Rusya’da 500 bin hayat kadını olduğunu, bunların yüzde 10’unun Türkiye’de bulunduğunu ileri sürdü. Fuhuş yapan her kadının, Rusya’ya ayda 1000 dolar gönderdiğini dikkate alan Güneş, şu hesabı yaptı: "Ayda 50 milyon dolar, yılda 600 milyon dolar yapıyor. 600 milyon dolar ne parası ödüyoruz dışarıya? O... parası yolluyoruz."

  Hesaptan düşmek lazım

  Bu kalemin hesaplarda dikkati alınması gerektiğini savunan Güneş, şöyle konuştu: "Nasıl Almanya’dan işçi dövizlerimiz geliyor 1.5 milyar dolar. Geliyor ama onun yarısı kadar parayı da Nataşalara ödüyoruz. Bizim ekonomistler konuşuyor, ’Efendim, işçi dövizlerimizi yazdık, açık şu kadar oldu.’ İşçi dövizlerini yazıyorsun ama Nataşanın parasını yazmıyorsun. Onu da düş içinden bakayım. O zaman denge değişiyor tabi. Ama bunu konuşmuyoruz, konuşmamız lazım."

  Herkesin enflasyonu farklı

  Bu arada Türkiye’de enflasyonun herkes için eşit olmadığını anlatan Güneş, şunları söyledi: "Mesela gübrenin fiyatı yüzde 100’ün üzerinde arttı. Mazot derseniz o da arttı. Demek ki, çiftçinin enflasyonu daha yüksek. Gelelim bir asgari ücretlinin veya düşük gelirlinin enflasyonuna. Onlarınki de çok yüksek. Enflasyon yüzde 10 arttı ama gıda fiyatları yüzde 20’ye yakın arttı. Yoksul insanlar paralarıyla ancak karınlarını doyurabiliyorlar. Demek ki onların enflasyonu daha yüksek."

  Uyuşturucu yüzünden piyasaya dolar hakim

  PROFESÖR Hurşit Güneş’in bir ilginç tezi de, Türkiye’de dolar kullanımının yaygınlığına ilişkin oldu. Bu durum ile uyuşturucu trafiğini ilişkilendiren Güneş, şu değerlendirmeyi yaptı: "Türkiye’de dolardan çok Euro işlem görüyor. İhracatın yüzde 60’ı Euro ile yapılıyor. İşçi dövizleri Euro olarak geliyor. Avrupalı turistler Türkiye’de Euro harcıyor. Türkiye’ye Euro geliyor ama ithalat ödemelerimiz ise dolarla yapılıyor. Petrole, altına, demire dolar ödüyoruz. Yani Türkiye’ye Euro geliyor, dolar çıkıyor. Niye Türkiye’de herkesin cebinde dolar var da Euro yok? Nerede bu Euro’lar? Niye Türkiye’de bu kadar çok dolar var ama Euro yok? 75 milyar dolarlık uyuşturucu Türkiye’den geçer. Uyuşturucu da Euro ile değil dolarla alınıp satılır. Onun için Türkiye’de ibadullah dolar vardır, Euro yoktur."
  alıntı


   
Türk erkeklerinin nataşa faturası 600 milyon doları buluyormuş... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. 150 milyon dolar ÇÖPE

  150 milyon dolar ÇÖPE

  Kanallar dizilerle 13 bölümlük anlaşma yapıyor. Ama diziler 3. ve 4. bölümü bile bulmuyor. Kanallararası rekabet öyle bir hal aldı ki, bir dizi başlarken diğeri yayından kaldırılıyor. Üstelik bu projeler için milyonlarca lira gözden çıkarılabiliyor. Yapımcı firmalar, diziler için kanallarla 13'er bölümlük anlaşmalar yapıyor. PARALAR HAVAYA UÇTU Ancak buna rağmen pek çok projeye...
 2. Bedel 50 milyon dolardı

  Bedel 50 milyon dolardı

  Bedel 50 milyon dolardıKanaltürk'ün fiyatını düşüren beklenmedik gelişme neydi? 5 milyon dolar neden bloke edildi, Tuncay Özkan hangi şartlarda 5 milyon dolar daha alacak? 13.05.2008 12:11 Kanaltürk dün İpek-KozaGrubu'na satıldı. Satış şartlarıyla ilgili birçok şey konuşuluyor. En doğru bilgileri her zaman olduğu gibi HABERTURK.COM açıklıyor. İşte Kanaltürk'ün satış şartları.. Kanaltürk...
 3. ’Likör’ faturası 500 milyon YTL olacak

  ’Likör’ faturası 500 milyon YTL olacak

  Mecidiyeköy’deki eski Likör Fabrikası’nın yeni sahibi 415 milyon YTL’lik teklifle Aşçıoğlu-Ofton-Meydanbey ve Omak İnşaat Ortak Girişimi oldu. Aşçıoğlu’nun Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Aşçıoğlu, "415 milyon YTL teklif verdik ama hasılat paylaşımla TOKİ’nin cebine 500 milyon YTL girer. Kazanç arttığı için toplum adına ihalenin yenilenmiş olmasına seviniyoruz" dedi....
 4. Türkiye’de 2 milyon 600 bin şeker, 2 milyon 400 bin de gizli şeker hastası var.

  Türkiye’de 2 milyon 600 bin şeker, 2 milyon 400 bin de gizli şeker hastası var.

  Türki*ye Diyabet Epidemiyoloji Çalışması sonuçla*rına göre; 20 yaş üstü diyabet oranının yüz*de 7.2 olduğu ve bunların yüzde 32’sinin di*yabetli olduklarını bilmedikleri ortaya çıktı. Uzmanlar, tip 2 diya*bet tanısı konulmuş hastaların yüzde 20-30′unda göz bo*zukluğu, yüzde 10-20’sinde böbrek bozukluğu, yüzde 30-40′ında hipertansi*yon, yüzde 50-80′inde kan yağı bozukluğu ve yüzde 80-90′ında...
 5. Valentino Modaevi 600 Milyon Euro’ya Satılıyor....

  Valentino Modaevi 600 Milyon Euro’ya Satılıyor....

  Valentino Modaevi Satılığa Çıkarıldı Valentino Modaevi 600 milyon Euro'ya Satılıyor İtalyanın ünlü modaevi Valentino Katar Şeyhine satılıyor...600 Milyon Euro istenilen Valentino Modaevi Katar Şeyhi Hamid Bin Halife El Tani'ye Satıldı... Valentino modaevi 600 milyon Euro’ya satılıyor Valentino, 600 milyon Euro’ya Katar Şeyhi Hamid bin Halife el Tani’ye satılıyor Ünlü İtalyan...

Sayfayı Paylaş