Türk kadını avrupa göbek birincisi

S

selinn

Forum Okuru
Türk kadını avrupa göbek birincisi
Türk kadınına kötü haber. Avrupa göbekte sınır değerinin düşürdü. Yeni beden ölçülerine göre Türk kadınları göbekte Avrupa genelinde birinci sıraya yerleşti.Türk kadınına kötü haber. Kadınların bel çevresinden göbekliliği belirlemede sınır değer olarak kabul edilen 88 santimetre, Avrupa’da 80′e düşürüldü. Yeni beden ölçülerine göre Türk kadınları göbekte Avrupa genelinde birinci oldu

Genel olarak kısa boylu ve geniş kalçalı olarak nitelendirilen Türk kadınlarının fiziksel özelliklerine şimdi de göbekleri eklendi. Kadınların bel çevresinden göbekliliği belirlemek için sınır değer olarak kabul edilen 88 santimetrenin Avrupa’da 80′e düşürülmesi nedeniyle yüzde 54 olan göbekli Türk kadını oranı yüzde 70′e çıktı.

Antalya’da devam eden 4. Metabolik Sendrom Sempozyumu Düzenleme Kurulu Üyesi Kardiyoloji ve İç Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Ahmet Temizhan, göbeklilik (abdominal obezite) için belirlenen sınır değerlerin Avrupa’da yeniden tartışıldığını söyledi. Temizhan, yeni ölçünün daha sağlıklı olduğunu kaydetti. Eski ölçülere göre Türk kadınının yüzde 54′ü göbekli, Avrupa’daki yeni sınır değere göre ise Türk kadınının yüzde 70′i göbekli sınıfına girdi.

ABD İLE YARIŞIYORUZ

İleri yaşlarda göbekli kadın oranının arttığını ve 60 yaşın üzerindeki Türk kadınlarının yüzde 80′inin abdominal obez olduğunu dile getiren Temizhan, bunu korkunç bir rakam olarak nitelendirdi. Göbek bölgesinde biriken yağ dokusu koroner kalp hastalığı riskini iki, diyabet riskini ise 5-6 kat arttırıyor. Temizhan göbeklilikte Avrupa’da bizden fazlası yok, Amerika ile yarışıyoruz” dedi.

Türkiye’de kadınların yüzde 38’i, erkeklerin ise yüzde 25′i metabolik sendrom hastası. Bunun, kadınların kendilerine bakmadığının göstergesi olduğunu ifade eden Kozan, ”Şehirdeki kadın da kırsaldaki kadın da kendine bakmıyor. Evlendikten sonra, yani beğenilme duygusu ortadan kalkınca metabolik sendrom artıveriyor” dedi.
alıntı

Bende eritemedim bir türlü göbeğimi,sporda yapsam erimiyor:(
 

Benzer İçerikler

PeLiNiM
Cevaplar
3
Görüntüleme
829
papatya57
papatya57
MeLOo
Cevaplar
0
Görüntüleme
775
MeLOo
*MeleK*
Cevaplar
0
Görüntüleme
686
*MeleK*
*MeleK*
Üst