1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Türk kadınının ortalama fiziği boy 1.63 metre, ağırlık 63 kilo

  Konu, 'Hayatın İçinden & Hayata Dair Herşey' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  163 boy ideal kilo bayanlarda ortalama boy gülse birsel kilo gülse birsel boyu Türkiye Aile Planlaması Derneği’nin (TAPD), "Doğum Kontrol Hapı Sizi Tüm Artıları ile Korur" bilinçlendirme kampanyası kapsamında Aralık 2006-Şubat 2007 tarihleri arasında Türkiye genelinde 2020 kadın üzerinde gerçekleştirilen "Aile Planlaması Bilinci-Doğum Kontrol Yöntemleri Kullanımı 2007" araştırması, Türk kadınının genel özelliklerini ortaya koydu.

  Ortalama Türk kadını, 163 santimetre boyunda ve 63 kilogram. Her 10 kadından yaklaşık 9’u çocuk sahibi. Ortalama çocuk sayısı 2.3 ve doğumları arasındaki süre 3.9 yıl. Türkiye’de her iki kadından sadece biri doğru korunuyor, her 5 kadından biri doğurganlık döneminde en az 1 kez kürtaj yaptırmış. Jinekologa gitme sıklığı ise yılda bir.

  26 İLDE ARAŞTIRMA

  Bayer Schering Pharma ilaç şirketi tarafından İstanbul, Bursa, İzmir, Ankara, Konya, Trabzon, Samsun, Malatya, Van, Ağrı ve Erzurum’un da aralarında bulunduğu 26 ilde yürütülen araştırmanın sonuçları dün Harbiye’deki Hilton Oteli’nde düzenlenen basın toplantısıyla kamuoyuna duyuruldu.


  Araştırma 18-45 yaşları arasında, tüm sosyoekonomik sınıflardan kadınlarla yüzyüze görüşmelerle oluşturuldu. Yüzde 62’si kırsal, yüzde 38’i kentsel kökenli katılımcıların yüzde 74’ü evli, yüzde 22’si bekar, yüzde 3’ü boşanmış veya dul kadınlardan oluşuyor. TAPD Genel Başkanı Prof. Dr. Hakan Şatıroğlu, kampanyaya destek veren oyuncu Hale Caneroğlu ve Bayer Schering Pharma Ürün Müdürü Dr. Bekir Yavuzer’in katıldığı toplantıda açıklanan araştırmanın bazı sonuçları şöyle:
  18-45 yaş grubundaki kadınların yüzde 50’si, doğum kontrolünde modern yöntem kullanırken, yüzde 12’i ise halen geri çekilme yöntemini kullanıyor, yüzde 38’i ise hiçbir yöntem kullanmıyor. Modern yöntem kullanımı, Ege ve Marmara Bölgesi’nde 29-45 yaş arasında gelir düzeyi yüksek gruplarda sıklıkla görülürken, Karadeniz ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi 18-28 yaş arası düşük gelir grubunda modern yöntemlere itibar edilmiyor.

  Rahim içi araçlar yüzde 19 ile en yüksek oranda tercih edilen yöntem. Rahim içi araçları yüzde 16 ile prezervatif, yüzde 12 ile geri çekilme yöntemi, yüzde 9 ile ise doğum kontrol hapları izliyor.

  Kadınların yüzde 18’i şimdiye kadar en az bir kez kürtaj yaptırmış. Ortalama kürtaj sayısı 1.6. 34-45 yaş grubunda ve düşük sosyoekonomik sınıflarda kürtaj oranı yükseliyor.   
Türk kadınının ortalama fiziği boy 1.63 metre, ağırlık 63 kilo konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Tarihin En Büyük Fizik Deneyinde Bir Türk

  Tarihin En Büyük Fizik Deneyinde Bir Türk

  Dünyanın en büyük fizik ve nükleer araştırma merkezi olarak bilinen İsviçre'deki Avrupa Nükleer Araştırma Örgütü'nde (CERN) görev yapan parçacık fiziği uzmanı Yrd.Doç. Dr. Bilge Demirköz, başarılarıyla adından söz ettiriyor. CERN'in en başarılı bilim insanları arasında gösterilen Yrd.Doç. Dr. Bilge Demirköz, 1.5 yıldır üzerinde çalıştığı Atlas Projesi'yle İsviçre'de adından söz...
 2. Küçük Kadınlar Dizisi 63.Bölüm özeti

  Küçük Kadınlar Dizisi 63.Bölüm özeti

  Cansu’nun kaldığı yetimhanede yangın çıkıyor ve küçük kız ölümden kıl payı kurtuluyor. Armi ile Eylül iş kurmaya karar verirler ve öncelikle Yeliz’den alınan para ile bir araba almak isterler. Ancak para yetmeyince Eylül yine Armi’den habersiz Yeliz ile buluşur. Cansu’nun kaldığı yetimhanede yangın çıkar. Kızlar haberi alınca büyük bir panik yaşarlar ve Cansu’ya ulaşmak için harekete geçerler....
 3. 14 Yaşında ama tam 2 metre boyunda!

  14 Yaşında ama tam 2 metre boyunda!

  2 metre boy Ş una 14 yaşında ama boyu tam tamına 2 metre.20 yaşlarına kadar boy uzamasını düşünecek olursak bu genç kızın boyunu sonradan düşünemiyorum bile... Bu insan brezilya’da yaşıyor. Ve 14 yaşındaki Elisany Silva, tamemen yaşına göre aşırı uzun boyu ile görenleri hayrete düşürüyor.
 4. Boy kilo

  Boy kilo

  2 ila 3 yas arası kız cocuğunda boy aylık ne olmalıdır
 5. metre

  metre

  benim ödevlerim biraz zor bana yardım edermisin

Sayfayı Paylaş