1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  117
  Ödül Puanları:
  0

  Türk şarapları Londra'da tanıtıldı

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  Birbirinden lezzetli Türk şarapları, İngiltere'nin başkenti Londra'da aralarında şarap uzmanları, yemek yazarları, ünlü restoranların şeflerinin bulunduğu bir topluluğa tanıtıldı. 9 ayrı firmanın ürettiği 20'ye yakın şarabın Londra'nın ünlü Sofra restoranda yapılan tanıtımı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Taste of Anatolia dergisinin organizasyonu ve Sofra restoranlar zincirinin sponsorluğunda gerçekleşti.
  Türkiye'nin Londra Büyükelçisi Yiğit Alpogan, Londra Başkonsolosu Bahadır Kaleli ve kalabalık bir davetli topluluğunun da katıldığı tanıtımda, aralarında yazarlar, şefler ve şarap uzmanlarının bulunduğu 50'yi aşkın kişi bir masa etrafında oturtuldu ve Türk şarapları üreticilerinin yaptıkları kısa sunuş konuşmaları eşliğinde söz konusu kişilere tattırıldı.
  Şarap tadım seansı sırasında tadım gerçekleştiren uzmanlardan şaraplar hakkında tek tek yazılı yorumda bulunmaları da istendi.
  Büyülübağ, Corvus, Doluca, Gestin, Kavalıdere, Melen, Mey, Pamukkale ve Sevilen gibi markaların üretimlerinin ikram edildiği tanıtımda sözkonusu firmaların temsilcileri de birer konuşma yaptı. Büyülübağ adına Alp Törüner, Corvus adına Reşit solay, Doluca adına Sibel Kutman, Gestin adına İnci Özay, Kavaklıdere adına Ali Başman, Kayra adına Bülent Özfırat, Sevilen adına Enis Güner ve Melen adına Osman Tokat konuşmalar yaparak üretimlerini tanıttı.
  Taste of Anatolia dergisi adına konuşan şarap editörü Andrew Catchpole de Türk şarap üretiminin geldiği nokta ve başarıları konusunda konuklara bilgi verdi.
  Daha sonra düzenlenen kokteylde de konuklara tanıtılan Türk şaraplarından ikram edildi.
   
Türk şarapları Londra'da tanıtıldı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. şarabın yıllanması

  şarabın yıllanması

  Şarabın Yıllanması Dünyanın çeşitli yerlerinde yetiştirilen üzümlerin renkleri de çok çeşitlidir. Şarap yapımında kullanılan üzümlerin renkleri iki ana gurupta toplanır. San ile yeşil arasında rengi olanlara 'beyaz üzüm', kırmızı ile mavimsi siyah renk arasında olanlara 'siyah üzüm' denilir. Kırmızı şaraplar siyah üzümden yapılırken, beyaz şarapların da sadece beyaz üzümlerden yapıldığı...
 2. Şarap tutkunlarına

  Şarap tutkunlarına

  Şarap tutkunlarına Şarap tutkunlarına fransız bir şarap uzmanı: İntema Daıly’den l’esprıt et le vın. Birbirinden seçkin markaların tasarım mutfak aksesuarlarını tüketicileri ile buluşturan İntema Daily, Fransa’nın şarap aksesuarları konusundaki en seçkin ve uzman markalarından biri olan L’esprit et Le Vin markasını, şarap severlerin beğenisine sunuyor. 200’ü aşkın ürün portföyüyle,...
 3. yeni Türk liraları tanıtıldı

  yeni Türk liraları tanıtıldı

  yeni paraların üstündeki kişiler paraların üstündeki kişiler türk liralarının paranın türk paralarının Para Reformu çerçevesinde 1 Ocak 2009'da tedavüle girecek Türk Lirası banknotlarının ön yüzünde Atatürk portreleri yer alacak. EN DÜŞÜK BANKNOT 5 YTL Merkez Bankası İdare Merkezinde, 1 Ocak 2009'da tedavüle çıkacak Türk Lirası banknot ve madeni paraların tanıtım toplantısı düzenlendi....
 4. Şarap Mahzeni

  Şarap Mahzeni

  şarap mahzenleri şarap mahzeni 212 326 46 46 Faks : 212 259 66 87 Yer : Beşiktaş Adres : Çırağan Palace Hotel Kempinski, Çırağan Cad. No:32 Beşiktaş İstanbul Ücret : TLTLTL Kredi Kartı : Butun Kartlar Gecerli Park : VAR Web : ciragan palace kempinski Çırağan Palace Kempinski Hotel İstanbul bünyesinde hizmet veren "Şarap Mahzeni", her gün...
 5. Şarap tutucular

  Şarap tutucular

  Dekoratif şaraf tutucu modelleri Şaraplık modelleri eğer alkol alıyorsanız romantik anlar için şaraplı bir sofra kurmak isteyebilirsiniz. bu dekoratif şarap tutucular şık sofranıza dahada şıklık katacak. Gümüş yapısı ile sofranızas ışıltı verecekler.

Sayfayı Paylaş