1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  117
  Ödül Puanları:
  0

  Türk Telekom'da referandum önlemi

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  Son günlerde fiber optik kablolara ve bağlantı dolaplarına yapılan saldırılar yüzünden haberleşmede ciddi sıkıntıların ortaya çıkması referandum sonuçlarını internete dayalı olarak açıklayacak il seçim kurullarını harekete geçirdi.
  Türk TELEKOM'da grevin başlamasıyla ortaya çıkan fiber optik kablolarına ve bağlantı dolaplarına yönelik saldırıların, pazar günü yapılacak referandum sonuçlarının açıklanmasında sorun yaratabileceği gündeme geldi.

  Konya İl Seçim Kurulu Müdürü Ahmet Kiraz, Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) referandum sonuçlarını ilçe ve illerden internet tabanlı programlar vasıtasıyla alacağını belirterek, “Artık seçim sonuçları internetteki veri tabanlarına göre açıklanıyor. Referandum da bu şekilde yapılacak. Yani internet bağlantısı olmadan sonuçları ilçelerden almamız ve toplayıp açıklamamız çok zor görünüyor” dedi.

  Bu yüzden özellikle Pazar günü herhangi bir sıkıntı yaşanmaması için Türk TELEKOM İl Müdürlüğü ile gerekli her türlü tedbirin alınması için yazışma yaptıklarını belirten Kiraz, diğer il seçim kurulu müdürlüklerinin de benzer şekilde önlemlerin artırılması, arıza ve engellemelerin hemen ortadan kaldırılması için kendileri gibi girişimlerde bulunduğunu bildirdi.

  TÜRK TELEKOM, EMNİYET VE JANDARMA ÇALIŞIYOR

  Türk TELEKOM İl Müdürlüğü yetkilileri ise son günlerde özellikle fiber optik kabloların kesilmesi yüzünden haberleşmede ciddi sorunlar yaşandığını söyledi.

  Bu kabloların kesilmesiyle internet, cep telefonları dahil tüm telefon görüşmeleri ve haberleşmenin aksayabildiğini vurgulayan yetkililer, şunları kaydetti:

  “Örneğin Ankara'dan çıkan link, Konya, Ereğli, Mersin ve Adana'yı dolaşıp tekrar Ankara'ya döner. Bu linki taşılan fiber optik kablolarda sıkıntı yaşanması ihtimaline karşı yedeklemelerimiz bulunuyor. Yani biri kesilse bile yedekleme sayesinde haberleşme yürür. Fakat son günlerdeki saldırılar kesinlikle bilenler tarafından yapılıyor. Çünkü fiber optik kablolar, eş zamanlı kesiliyor. Yani yedekleme bile çalışamaz duruma geliyor. Bu durumda haberleşmede ciddi aksaklıklar ortaya çıkıyor.”

  Yetkililer, bir fiber optik kablonun kesilmesi sonucunda yapılan onarımın saç teli kadar ince olduğu 60 kopmuş telin birbirine kaynatılmasının çok zor olduğunu belirterek, bu yüzden onarımların saatlerce sürebildiğini bildirdi.

  Konya'da, Beyşehir ve Ereğli bölgesinde fiber optik kablo ve kutuları ile kent merkezinde bağlantı dolaplarına saldırılar olduğunu ifade eden yetkililer, “Konuyu Jandarma İl Komutanlığı ve Emniyet İl Müdürlüğüne ilettik. Hassas bölgelerde devriye geziyor. Özel görevlendirmeler yapıldı. Jandarma ve Emniyet ile çalışarak üst seviyede tedbir aldık. Şimdilik sıkıntı görünmüyor. Referandumun yapılacağı Pazar günü sorun yaşanmaması için her türlü önlemi alıyoruz “ diye konuştu.
   
Türk Telekom'da referandum önlemi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Türk Telekom'un sabit ücretine yargı onayı

  Türk Telekom'un sabit ücretine yargı onayı

  Beykoz Tüketici Hakem Heyeti’nin Türk Telekom’un her ay abonelerinden tahsil ettiği sabit ücretin geri ödenmesine yönünde verdiği karar, İstanbul 4. Tüketici Mahkemesi tarafından iptal edildi. Mahkeme kararıyla, Telekom’un aldığı sabit ücrete yargı onayı verilmiş oldu. Türk Telekom’dan yapılan açıklamada, daha önce de aynı konuda mahkemelerin birçok benzer karara imza attığı anımsatılarak,...
 2. Türk Telekom'dan 1.68 milyar YTL’lik kár

  Türk Telekom'dan 1.68 milyar YTL’lik kár

  SABİT telefon operatörü Türk Telekom’un, 9 aylık net kárı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 6 düşüşle, 1 milyar 68 milyon YTL olarak gerçekleşti. Şirketten yapılan açıklamaya göre, Türk Telekom’un aynı dönemler itibarıyla faiz, amortisman ve vergi öncesi kárı (FAVÖK) ise, yüzde 8.8 artışla 3 milyar 412 milyon YTL oldu. Türk Telekom’un ilk 9 aydaki toplam gelirleri ise yüzde 10.4...
 3. Türk Telekom'dan öğretmenlere hediye

  Türk Telekom'dan öğretmenlere hediye

  Türk Telekom'un, grup şirketlerinden Sebit'in Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) müfredatına uygun olarak geliştirdiği eğitim yazılımı Vitamin'i, MEB'e bağlı ilköğretim okulları öğretmenlerine ücretsiz olarak sunduğu bildirildi. Türk Telekom'dan yapılan yazılı açıklamada, ilk ve orta öğretim öğrencileri ile öğretmenlerin eğitim süreçlerini kolaylaştırmaya yönelik olarak geliştirilen...
 4. Türk Telekom'dan Mehmetçiklere Kampanya

  Türk Telekom'dan Mehmetçiklere Kampanya

  Türk Telekom, Videofon'dan askerler ile ailelerinin de yararlanabilmeleri için yeni bir kampanya başlattı. Türk Telekom'dan yapılan açıklamada, Türkiye'nin farklı bölgelerinde vatani görevini yerine getirmekte olan Mehmetçikler'e yönelik olarak geliştirilen ''Videofon Asker ve Asker Aileleri Kampanyası'' ile askerler ve aileleri 6 ay boyunca ücretsiz ve yüz yüze konuşma fırsatı bulacakları...
 5. Türk Telekom'dan "Tekno Tekir"

  Türk Telekom'dan "Tekno Tekir"

  türk telekom, tekno tekir, türk telekomdan yenilik 2014 Sevgili melekler, birkaç gündür ekranlarda dönen Türk Telekom reklamını mutlaka izlemişsinizdir. "Tekno Tekir" maskotuyla yeniliklerini tanıtan Türk Telekom, yeni müşteri yaklaşımını "Mutluluk Evinizde" sloganıyla evlere taşıyor. Türk Telekom'un müşterilerine sunacağı tüm yenilikleri duyuracak olan Tekno Tekir,...

Sayfayı Paylaş