1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  117
  Ödül Puanları:
  0

  Turkcell’in karında artış abone sayısında düşüş var

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, 2008’in ilk çeyreğinin zor bir dönem olduğunu, küresel makro ekonomik dengelerin bozulmasının ve Türkiye’deki makro ekonomik ile siyasi gelişmelerin, Türk tüketici güveninin daha da düşmesiyle sonuçlandığını, tüm bu yaşananların faaliyet gösterdikleri sektörü de etkilediği belirtirken, Turkcell’in ilk çeyrek kárı geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranla yüzde 78.9 artarak 486.8 milyon dolara yükseldi.
  Turkcell İletişim Hizmetleri’nin internet sitesinde açıkladığı ilk çeyrek verilerine göre, 2007 yılının birinci çeyreğine göre şirketin gelirleri yüzde 21.6 artarak 1 milyar 574.4 milyon dolar oldu.

  Abone sayısı düştü

  Turkcell abone sayısında 2007 yılının dördüncü çeyreğine göre hafif bir düşüş gerçekleşse de abone sayısı; 2007 yılının birinci çeyreği ile karşılaştırıldığında yüzde 9 artarak, 31 Mart 2008 itibarı ile 35.1 milyona ulaştı. Aylık Kullanım Dakikası (MoU), 2007’nin birinci çeyreğine göre yüzde 17.2 artarak 73.6 dakika olarak gerçekleşirken, Abone Başı Aylık Ortalama Gelir (ARPU) de, 2007 yılının ilk çeyreğine göre yüzde 9.1 artarak 13.2 dolar seviyesinde gerçekleşti.

  Olumsuz etkilenme

  Süreyya Ciliv, şu değerlendirmeyi yapttı: "Türkiye’de yaşanan politik belirsizlik, global ekonomideki dalgalanma ve tüketici güvenindeki gerileme daha zorlu bir ortam yaratmaya başladı. 2007’nin ekim ayında perakende fiyatlama alanında yaşanan alışılmadık ve özellikle Turkcell’i hedefleyen düzenleyici gelişmeler, 2008’in şubat ayı sonuna kadar pazarlama kampanyalarımızı sınırladı. Sonuç olarak, faaliyet sonuçlarımız olumsuz yönde etkilendi. diğer yandan, kullanımdaki ve faturalı abone tabanındaki artış ve kurumsal müşteri bazımızdan sağladığımız pozitif etki gelirlerimizi olumlu etkileyen başlıca unsurlar arasında yer aldı."

  hurriyet.com
   
Turkcell’in karında artış abone sayısında düşüş var konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Abone Olduğunuz Dergi Var mı?

  Abone Olduğunuz Dergi Var mı?

  Melekler Mekanı sakinleri, dergi okur musunuz? Özellikle sevdiğiniz ve abone olduğunuz dergiler var mı? Yoksa farklı zamanlarda farklı şeyler okuyanlardan mısınız?
 2. sayılar

  sayılar

  3, 3, 7, 7 sayılarından her birini bir kere kullanarak ve toplama çıkarma, çarpma ve bölme işlemlerini kullanarak 24 sayısını elde ediniz.
 3. Abone

  Abone

  Gazete, dergi vb.ye abone olan kişinin hayatının farklılaşacağı ve yaşamına yeni bir yön vereceğine işarettir.
 4. Bankalarda genel müdür yardımcısı sayısında büyük artış

  Bankalarda genel müdür yardımcısı sayısında büyük artış

  Bankalarda genel müdür yardımcısı sayısında büyük artış ANKA Bankalar arasındaki rekabet toplam aktifler, krediler, mevduat hacmi, kredi kartları, şube ve personel sayıları gibi bankacılık alanlarının yanı sıra üst yönetim kadrolarının sayısına da yansıdı. Geçmiş yıllarda tek haneli rakamlarla ifade edilen bankalardaki üst yönetim kadroları günümüzde birçok bankada çift haneli sayılara...
 5. Cari Açıkta Rekor Artış Var

  Cari Açıkta Rekor Artış Var

  Cari işlemler açığı ağustos ayında da hızla büyümeye devam etti. Cari açık, ağustos ayında, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 101.7 artarak 3.3 milyar dolara yükseldi. Ocak-ağustos döneminde cari açık, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 46.5 büyüyerek 34.8 milyar dolar oldu. Ağustos sonu itibariyle yıllık cari açık 48 milyar 745 milyon dolara ulaştı.

Sayfayı Paylaş