1. güneş2

  güneş2 Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  5 Ekim 2008
  Mesajlar:
  25
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Türkçeye Girmeye Aday Sözcükler :)

  Konu, 'Komik Yazılar Duvar Yazıları' kısmında güneş2 tarafından paylaşıldı.

  Çayyaş Sabahtan akşama kadar çay içen bağımlı kimse.
  Türkler kahveden çok çayı severler.
  Dekılte
  Görgüsüz, kıro erkeğin ipek gömleğinin önünü derin açarak sergilediği kıllı ve altın kolyeli göğsü. Nedense bazı kadınlar erkekte kıllı göğsü seksi bulurlar.
  Hiç çamaşırı
  Varlığı ile yokluğu belli olmayan kadın iç çamaşırı.
  Duşünür
  Duş alırken gelen ilhamla ülke sorunları, hayatın anlamı veya benzer derin konulara kafa yoran ve özgün fikirler üreten entelektüel ve temiz kimse.

  Cinekolog "Kızım, senin içine cin girmiş" diyerek kadınların oralarını buralarını elleyen, cinsel tacizde bulunan hoca, üfürükçü, rahatsız karakter.
  Kankamatik
  Yolsuz kaldığınızda borç para aldığınız yakın arkadaş.
  Efemdi
  Davranışları ve sözleri kadınsı olacak kadar nazik, yumuşak ve ince erkek.
  İçerdöver
  Her akşam bir yerde içip, eve zil zurna sarhoş gelip karısını, çocuğunu döven hayırsız koca, kötü baba, zayıf karakter.
  Sinirbaz
  Nasıl olduğunu anlayamadığınız ve çözemediğiniz bir şekilde, sizi her defasında sinirlendirebilen özel kimse.
  Hafızapping
  Bir şeyi hatırlamaya çalışırken hafızanızda attığınız hızlı tur.
  Lafıza kaybı
  Söyleyeceğiniz sözü unutmanız.
  Keldiven
  Saçı olmayan erkeklerin, kafalarını soğuk hava, yağmur gibi dış etkilerden korumak için kullandıkları şapka, peruk gibi gereçler.
  Markalemun
  Saç şeklini ve rengini üzerindeki marka giysiye göre değiştiren, dış görünüşüne aşırı önem veren boş ve sığ insan.
  Jeloğlan
  Saçlarına bir kutu jöle sürmeden asla insan içine çıkmayan, görünüşüne fazlasıyla düşkün genç erkek. Derler ki uzun süreli jel kullananlar sonunda "jeltoş" olurlarmış.
  İNCE İŞLER: TÖ BE OR NOT TÖ BE...
  Tö be or not tö be…
  Uzun yıllar yasadışı faaliyetlerle uğraşan kulağı kesik şahsın hapisten çıktıktan sonra, aynı pis işlere bulaşmakla sakin ve namuslu bir hayat yaşamak arasında yapması gereken zor seçim.
  Keşportacı
  Sokağa tezgâh açmış uyuşturucu satıcısı.
  Shopşal
  Büyük alışveriş merkezlerine gidip saatlerce aylak aylak dolaşan, mağazaların önünde dakikalarca dikilip boş boş vitrine, içerideki bayan görevlilere bakan işsiz, güçsüz ve alık kimse.
  Şenformasyon
  İyi, müjdeli haber.
  Tükürükçe
  Konuşurken ağızlarından çok fazla tükürük saçan kişilerin ana lisanı.
  Zırvana
  Aptallığın en aşmış noktası. Zırvanın zirvesi ve nirvanası. Salaklığın ulaşılabilecek en üst seviyesi.
  OKUL
  Tembesil
  Çok zeki olmamasının dezavantajını çok çalışarak kapatacağına, bütün gün yan gelip yatan tembel ve akılsız öğrenci, kimse.
  Tıntınager
  13-19 yaşlarında boş ve cahil genç.
  Keneffüs
  Ders aralarında verilen ihtiyaç molası.
  Notlakçı
  Üniversitede derslere girmeyen, sınavlara başkalarının notlarından fotokopi çekerek hazırlanan beleşçi ve hayta öğrenci.
  Kampusırık
  İş hayatından korktuğu için bütün eğitimi boyunca kampusun içinde saklanan, bu nedenle de şirketleri ve iş ortamını tanıma fırsatını kaçıran üniversite öğrencisi.


   
Türkçeye Girmeye Aday Sözcükler :) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Hangi dilde kaç Türkçe sözcük var?

  Hangi dilde kaç Türkçe sözcük var?

  Hangi dilde kaç Türkçe sözcük var? Türk Dil Kurumu (TDK), yabancı dillerde 10 binin üzerinde Türkçe sözcük olduğunu, Türkçe'den en fazla sözcüğün ise Ermeniler ile Sırpların aldığını belirledi. TDK Başkanı Şükrü Haluk Akalın, kurul üyesi Prof. Dr. Günay Karaağaç'ın yürüttüğü çalışmada, bir kültür ve uygarlık dili olarak Türkçe'nin pek çok dile sözcük verdiğinin örnekleriyle ve kanıtlarıyla...
 2. Türkçeye girmeye aday kelimeler...

  Türkçeye girmeye aday kelimeler...

  Çayyaş Sabahtan akşama kadar çay içen bağımlı kimse. Türkler kahveden çok çayı severler. Dekılte Görgüsüz, kıro erkeğin ipek gömleğinin önünü derin açarak sergilediği kıllı ve altın kolyeli göğsü. Nedense bazı kadınlar erkekte kıllı göğsü seksi bulurlar. Hiç çamaşırı Varlığı ile yokluğu belli olmayan kadın iç çamaşırı. Duşünür Duş alırken gelen ilhamla ülke sorunları, hayatın anlamı...
 3. Aday

  Aday

  Rüyada kendisinin bir ise aday oldugunu gören, bulundugu isinde kazanci artar. Kadin ise evlenir, evli ise kocasindan çok mal kalir. Bir adayin seçilmesi için sandik basina gittigini gören, sevdigi bir arkadasindan büyük bir menfaat görür.
 4. Öz Türkçe ile Birleşik Sözcükler Üzerine

  Öz Türkçe ile Birleşik Sözcükler Üzerine

  ÖZTÜRKÇE ile BİRLEŞİK SÖZCÜKLER ÜZERİNE ÖZTÜRKÇE ile BİRLEŞİK SÖZCÜKLER ÜZERİNE Notlar : 1) Hasan Eren “Eski dilci” kavramını öz Türkçe akımı ve Atatürk’ün “Türk Dil Kurumu” yanlıları için; “yeni dilci”leriyse şimdiki “Türk Dil Kurumu” yanlıları anlamında kullanmaktadır. 2) Doğan Aksan, devrimi sonucunda 25.000 kadar yeni sözcüğün benimsenmiş olduğunu, kuruluş biçimi tartışılan...
 5. Havlu Kenarı Örnekleri Çeyizlere Girmeye Aday Modeller

  Havlu Kenarı Örnekleri Çeyizlere Girmeye Aday Modeller

  İğne Oyası Havlu Kenarı Örnekleri- Gerek yaşadıkları alanları gerekse kendilerini süslemeye alışkın olan biz kadınlar geçmişten günümüze gelene kadar bu gelenek böyle devam etmiştir. Süsleme amaçlı yapılan el işlerinden biri olan iğne oyaları da gerek havlu kenarlarını gerek tülbentleri, gerek mendil ya da fularları süsleyerek hoş görünmelerini sağlamıştır. İğne oyaları biz Türk kadınlarının...

Sayfayı Paylaş