1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  120
  Ödül Puanları:
  0

  Türkiye, Almanya'da en fazla kara para gönderilen 3. ülke

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  Almanya'dan en fazla kara para gönderildiği tahmin edilen ülkeler arasında Türkiye'nin 3. sırada yer aldığı bildirildi. Focus dergisinin kara para aklanmasına ilişkin bir haberinde, 2006 yılında Almanya'dan en fazla kara para gönderildiği tahmin edilen ülkelerin başında 500 adet şüpheli havaleyle Rusya'nın geldiği, Rusya'yı 213 adetle Ukrayna ve 112 şüpheli olayla Türkiye'nin izlediği belirtildi.


  Buğday ve zeytin yağı

  Almanya'ya en fazla şüpheli havalenin de geçen yıl içinde 168 adetle ABD'den yapıldığı, bunu 139 havaleyle Rusya'nın ve 126 şüpheli havaleyle de Kazakistan'ın izlediği kaydedildi.
  Suç örgütlerinin genel olarak uyuşturucu, fuhuş ve silah ticaretinden elde ettikleri yasa dışı kara parayı, piyasada aklayabilmek için de yoğun şekilde buğday ve zeytin yağı gibi gıda maddelerinden faydalandıkları ifade edilen haberde, bu tür gıda maddelerinin genelde BM'nin ticaret yasağı kapsamına girmediği, bu nedenle dikkat çekmeden diğer ülkelere nakledilebildiği ve satılabildiği bildirildi.
  Almanya'da her yıl 3 milyon tondan fazla zeytin yağı üretildiği ve satıldığı, bir kısmının da kara para aklamada kullanıldığı kaydedildi.

  Berlin AA


   
Türkiye, Almanya'da en fazla kara para gönderilen 3. ülke konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Türkiye en mutlu 67. ülke

  Türkiye en mutlu 67. ülke

  0XFORD ve Cambridge üniversitelerinin kriterlerine göre yapılan geleneksel “En Mutlu Ülkeler” sıralamasında Türkiye, 95 ülke arasında 67’nci sırada yer aldı.Gelir, eğitim, beslenme kalitesi, seçim özgürlüğü, cinsiyet eşitliği gibi kriterlerle belirlenen mutluluk endeksinde Türkler 10 puan üzerinden 5.2 puan aldı. Dünyanın en mutlu insanlarının yaşadığı ülke 10 üzerinden8.2 puanla Danimarka...
 2. En fazla ihracat artışını, gelişmiş ülkelere gerçekleştirdik

  En fazla ihracat artışını, gelişmiş ülkelere gerçekleştirdik

  İhracatçının yüzünü 'gelişmiş ülke' pazarları güldürdü. Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, bu yıl en fazla ihracat artışının gelişmiş ülkelere gerçekleştirildiğini, sadece Almanya'ya, geçen yıla kıyasla bu yıl dokuz ayda 1,6 milyar dolar daha fazla ihracat yapıldığını bildirdi. Gelişmiş ülkelere yönelik hazır giyim ve konfeksiyon sektöründe geçtiğimiz yıllarda Uzakdoğu ülkelerine kayan...
 3. En Fazla Omega 3 Hangi Balıkta

  En Fazla Omega 3 Hangi Balıkta

  En Fazla Omega 3 Hangi Balıkta kızlar bunu acilen öğrenmem lazım çünkü çocuğumun beslenmesi için bilinçli olmak istiyorum.
 4. En Fazla İhracat Yaptığımız Ülkeler hangileridir merak ettim

  En Fazla İhracat Yaptığımız Ülkeler hangileridir merak ettim

  En Fazla İhracat Yaptığımız Ülkeler hangi ülkelerdir bunu merak ettim de zaten benim garipten meraklarım var :)
 5. Su kirliliğinin en fazla olduğu iller ve ülkeler ?

  Su kirliliğinin en fazla olduğu iller ve ülkeler ?

  Araştırma ödevim var melekler. Bana da yardım edin lütfen. Önemli bir konu; su kirliliğinini en falz olduğu illerimiz ve ülkeler hangileri ?

Sayfayı Paylaş