Türkiye'nin ilk yaratık filmi...

M

Misafir

Forum Okuru
Türkiye'nin ilk yaratık filmi...

Türkiye'nin ilk yaratık filmi...

Sinemamızın ilk yaratık filmi 'Semum'un çekimleri başladı. filmde, içine yaratık giren bir kadının hikayesi anlatılıyor.

Türk Sineması'nın yaratıkları konu eden ilk filmi 'Semum'un 5 hafta boyunca sürecek olan çekimleri başladı. Daha önce kıyamet temasını işleyen 'Dabbe' adlı bir korku filmi çeken Hasan Karacadağ 'Semum'da hem yapımcı, hem yönetmen hem senarist kimliğiyle karşımıza çıkıyor. Film hem korku, hem de bilimkurgu türünün özelliklerini taşıyor.

Çekimleri İstanbul ve Çatalca'da gerçekleştirilecek olan filmde Ayça İnci, Burak Hakkı, Nazlı Ceren Argon, Cem Kurtoğlu, Sefa Zengin, Bahtiyar Engin, Yıldırım Öcek ve Levent Sülün rol alıyor. Aralık ayının sonunda Türkiye'yle eş zamanlı olarak dünya sinemalarında da vizyona girecek olan film, tamamen bilgisayar ortamında 3D olarak tasarlandı. 'Semum' karakterini oluşturmak için tam 22 tane 3D uzmanı gecegündüz çalıştı.

Canan Karaca (Ayça İnci) adlı bir kadın ile kocası Volkan'ın (Burak Hakkı) yeni bir taşınmalarıyla başlayan filmde, bu evde Canan'ın başına gelen ürkütücü ve akıl olaylar anlatılıyor. Semum adlı yaratığın ağına düşen Canan, kendini korkunç olayların ortasında buluyor. Öyküsünü gerçek bir hikayeden alan filmin başrol oyuncularından Ayça İnci, Bu filmle korkularımı yendim' diyor. Burak Hakkı ise tam tersine, 'Bu filmle korkmaya başladım' diye konuşuyor.
 

Benzer İçerikler

Üst