1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  117
  Ödül Puanları:
  0

  Turkland Bank KOBİ'lere odaklandı

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  Turkland Bank (T-Bank) Genel Müdürü Dinçer Alpman, banka olarak 2009 sonuna kadar KOBİ ve ticari bankacılığa yoğunlaşacaklarını belirterek, 1.5 - 2 milyar dolar arasında kredi aktarmayı planladıklarını söyledi.
  KOBİ olarak 1 - 7.5 milyon dolar arasında cirosu bulunan firmalara odaklandıklarını kaydeden Alpman, bu yıl KOBİ'lere bir yıl ödemesiz dönemli 100 milyon dolarlık kaynak ayırdıklarını bildirdi. Alpman, eylül ayında başlayan faaliyetlerle bugüne kadar yaklaşık 30 milyon dolarlık toplam kredi ile 500 müşteriye ulaştıklarını kaydetti.

  Alpman, 2008 yılının ilk 3 ayında tamamen KOBİ piyasasına hitap edecek 10 yeni şubenin devreye gireceğini, bunlardan 5'inin İstanbul, 5'inin de diğer büyük Anadolu illerinde olacağını ifade etti. 2009 sonuna kadar 45-50 şubeye ve yaklaşık 3 milyar dolarlık bilanço büyüklüğüne ulaşmayı hedeflediklerini aktaran Alpman, 1.5 - 2 milyar dolarlık kredi hacminin 1.2 - 1.3 milyar dolarlık kısmının KOBİ portföyü için ayrıldığını ve bir KOBİ başına ortalama 100 bin dolar kredi miktarı düştüğünü söyledi.
  Alpman, KOBİ'lere yönelik fiyatlamalarının oldukça iyi olduğunu ve şu anda bireysel bankacılık alanına yatırım yapmadıkları için KOBİ'lere rekabetçi oranlarda hizmet verebildiklerini vurguladı.

  Alpman tutsat (mortgage) kredileriyle ilgili olarak da Alpman, Türkiye'de bu pazarın yaratılan imaja uygun sonuç getirmediğini ifade ederek, faizler yıllık yüzde 5'in altına inmediği sürece mortgage pazarının kitlelere yayılmasının mümkün olmadığını kaydetti.

  Milliyet
   
Turkland Bank KOBİ'lere odaklandı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Bank

  Bank

  Bir bankın üzerinde oturuyorsanız, size yakın görünen bir arkadaşınızdan çekinmenizde yarar var.
 2. İhracatçı KOBİ'lere cansuyu desteği

  İhracatçı KOBİ'lere cansuyu desteği

  Yeni kredi desteği 1 milyar dolar büyüklüğünde olacak. KOBİ'ler 200 bin dolara kadar bu krediden yararlanacak. İhracatçıya KOSGEB'den 1 milyar dolarlık yeni kredi paketi kullanıma sunuldu. Krediden ihracatçı KOBİ'ler yararlanabilecek. 1 milyar dolarlık cansuyu kredisi ihracatçı ve imalatçı KOBİ'lerin kullanımına sunuldu. Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, "Bakın bu rakam geçen yıl...
 3. Rixos şehir otelciliğine odaklandı

  Rixos şehir otelciliğine odaklandı

  Konya'daki iş otelinin ardından Büyük Ankara Oteli'nin işletmeciliğini alan Rixos, başta İstanbul olmak üzere Türkiye'nin diğer şehirlerinde yeni otel yatırımlarını hayata geçirecek Rixos Hotels, Çelikler Holding tarafından Özelleştirme İdaresi'nden alınan ve 150 milyon $'lık yatırımla restore edilen, Büyük Ankara Oteli'nin işletmeciliği devraldığını açıkladı. Ilk şehir otelini Konya'da...
 4. Bahçeleriniz İçin Banklar

  Bahçeleriniz İçin Banklar

  Banklar, bahçe dekorunda önemsenmeyen fakat dekorun en önemli ve büyük ayrıntılarındandır.. Bahçeli eviniz varsa bu konu tam size göre. Bir fikir edinmiş olursunuz meleklerim :)
 5. Südyen bank

  Südyen bank

  südyen, südyen modelleri ,farklı tasarımlar,farklı tasarım,değişik tasarımlar Kapkaçcılara karşı tasarlandığını düşündüğüm,içindeki gözleri sayesinde para veya kredi kartı gibi minik ama değerli eşyalarınızı sütyeniniz içinde saklama yöntemi.. Eskilerde anneannelerimizin zaten parasını saklamak için sütyenini kullandığını düşünürsek biz Türkler için pek değişik bir metod olmadığı kesin:)

Sayfayı Paylaş