1. Julieт

  Julieт Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  17 Kasım 2009
  Mesajlar:
  561
  Beğenilen Mesajlar:
  3
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Cehennemin dibi

  Tuzaklara düşme başarıyı garantile

  Konu, 'Hayat Bilgisi' kısmında Julieт tarafından paylaşıldı.

  Başarılı olmak için, önce yaşamının her alanında onarıma gitmelisin. Yaptığın hataları en aza indirerek dilediğin hayat için sağlam temeller atabilirsin.


  Duygular
  Kabul etmemek: Üzgün olduğunu ve bir problemin olduğunu kabul etmezsen, onu hiçbir zaman çözümleyemez ve rahata eremezsin, bilmelisin.


  Dağınık olmak: Odanın sürekli dağınık ya da aynı dekorda olmasının, kendini kötü, yorgun ve yenik hissetmene sebep olan unsurlardan biri olduğunu biliyor muydun? Dolayısıyla her zaman tertipli düzenli olmak ve arada bir en azından dolabının yerini değiştirmenin duygularının da düzene girmesine bir bakıma yardımcı olacağını bilmelisin.
  Patlamak: Olaylar karşısında sinirlerine hakim olamamak, sonradan pişman olmana ve yanlışlar yapmana sebep olabilir. Örneğin, arkadaşın söz verdiği halde seninle sinemaya gelmiyor ve sana bahaneler sıralıyorsa, ona hemen "satıcı" olduğunu söylemek ve sayıp dökmek yerine önce derin bir nefes al. Sonra sakince düşün ve haklı olup olmadığını kendine sor.  Sinirlere hakim: Bunun tam tersi de tehlikeli bir durum. Sinirlendiğini ve kızdığını karşı tarafın bilmesini engellemek ve sürekli içine atmak, özellikle yeme bozukluğu gibi pek çok fiziksel ve psikolojik sorunlar yaşamana sebep olur.
  Internet delisi olmak: İnternette zaman geçirmek eğlenceli ve öğretici olsa da, bazen zaman kaybı olduğu da bir gerçek. Çünkü ailen, arkadaşların ya da sevgilinle geçirebileceğin zamanı bu şekilde harcamış oluyor, insanlardan kendini soyutluyorsun. Bu, zamanla kişisel sorunlar yaşamana ve ilişkilerinin bozulmasına sebep olabilir

  [​IMG]Beden
  Uyku:
  Uykusuzluk, kendini sinirli ve alıngan hissetmene, ufak sorunlarla bile başa çıkma güçlüğü yaşamana sebep olur. Her gün aynı saatte yatıp kalkmak ve en az 7-8 saat uyumak bu problemi ortadan kaldıracaktır. Uyumakta güçlük çekiyorsan, yatmadan önce kitap okuyabilir ya da ılık bir bardak süt içebilirsin.
  Çikolata: İnsanın kendini iyi hissetmesini sağlayan seretonin gibi kimyasalların seviyesini artırır. Özellikle kadınların seretonine bolca ihtiyacı olduğu düşünülürse, "diyet yapıyorum" gerekçesiyle çikolatayı kendine yasaklaman hiç de doğru değil.
  Spor: Stresi engelleyen en önemli faktörlerden. Eğer hala kendine bir spor dalını hobi edinemediysen, en azından haftada üçer gün, yarımşar saat egzersiz yapmak sana güç verebilir.
  Derin nefes: Derin nefes almak, insanı rahatlatır ve uyanık olmasını sağlar. Aklına geldikçe nefesini olabildiğince içine çek ve sonra da 3’e kadar sayıp dışarı ver. Bu sana iyi gelecek.
  Kalori hesabı: Az yemek, özellikle de günde 1200 kaloriden az kalori almak, kendini yorgun ve bitkin hissetmene neden olur. Bu da verimini düşürür.
  Kahvaltı: Düzenli olarak her gün kahvaltı etmezsen başarılı olman güçleşir, ona göre! Çünkü karbonhidrat ve protein içeren iyi bir kahvaltı, hafızanı da kuvvetlendirir.
  Sigara: Eğer "akciğerlerini mahveder" söylemleri bir işe yaramıyorsa, buna "libidonu düşürür"ü de ekleyelim. Libido’nun düşük olması da ilişkilerini etkiler; başarısız ilişkiler yaşamana sebep olur.  [​IMG]İlişkiler
  Tavsiyelere kulak vermemek:
  Konu aşka gelince arkadaşlarının ve büyüklerinin tavsiyelerini hiçe sayıyor, yine bildiğini okuyorsun. Güya kalbinin sesini dinliyorsun! Unutma, dışarıdan tarafsız bir göz, ilerideki mutluluğun için iyi bir başvuru kaynağıdır.
  Duygularını açıklamak: Bencil olmamak iyidir, ama her zaman karşındakini düşünmek ve kendi fikirlerini ikinci planda tutmak bir zaman sonra seni yorabilir. Sevgilin, ailen ya da arkadaşlarına hissettiklerini anlatmazsan, hiçbir zaman seni üzen ya da seni mutlu eden durumları bilemezler.
  Sürekli yalnız takılmak: Yalnız kalmayı seviyor olabilirsin. Ama evde daima odana çekiliyor, ailenden uzak duruyorsan, bir sevgilin olmasını ısrarla istemiyorsan ve arkadaşlarınla dertlerini paylaşmak yerine onlarla arana daima mesafe koyuyorsan, bu seni zamanla depresyona itebilir. Biraz daha sosyal olmaya çalışmalı, insan içine karışmalısın.
  Çok fazla eleştirmek: Birisini eleştirmeden önce, kendinde de bir sorun olup olmadığını önce bir düşün. Eleştirmek kolaydır, zor olan ise yapıcı olmaktır. Eğer sevgilinin kıskanç olmasından şikayet ediyorsan, önce sen kıskanç olmayı bırakmalısın.
  Ağlamamak: Ağlamak, kesinlikle zayıflık göstergesi sayılmaz. Hatta, "Ağla, rahatlarsın" sözü son derece doğrudur. Ağlarken içimizdeki sıkıntıyı da bir bakıma boşaltmış oluruz. Bu nedenle kendini ne zaman kötü hissetsen ve gözlerin dolsa, muslukları açmaktan çekinme!


  [​IMG]
  Okul
  Okuldan nefret etmek:
  Eğer okula giderken ayakların geri geri gidiyorsa okuldan, öğretmenlerinden, derslerden sana bıkkınlık geldiyse, kendine hemen bir çeki düzen vermelisin. Yoksa başarılı olmayı hiç bekleme. İnsan sevmeli, istemeli ve çalışmalı ki başarıya ulaşsın.
  Günü gününe çalışmamak: Tamam, hepimiz yapıyoruz bu hatayı. Ama bir kere okulda anlatılanları akşam en azından yarım saat tekrarlamayı denesen, başarının ikiye katlandığını sen de göreceksin.
  Dersi dinlememek: Cık, cık, cık, ne ayıp! Eğer arkadaşlarınla gülüp eğlenmek, dalga geçmek ve mesajlaşmak, ders dinlemekten çok daha eğlenceli diyorsan, doğru diyorsun. Ama bunları dersten sonra da yapabilirsin, değil mi? Dersi derste dinlemedikten sonra nasıl öğrenmeyi bekliyorsun? Unutma, sonradan çalışmak, bi’ yere kadar…
  Sesli ortamlarda çalışmak: Bazıları, müzik dinleyerek ya da televizyon karşısında oturarak da ders çalışabilir (ya da öyle olduğunu iddia eder), ama bunun, verimini, sessiz ve konsantrasyonunu sağlayabileceğin bir ortamda çalışmaya nazaran yarı yarıya düşürdüğünü söyleyelim.

  Gerçek başarının, insanın kendini sevmesi ve kendisiyle barışık yaşaması olduğunu artık herkes kabul ediyor. Herkesin sevip beğeneceği ortalama biri olmak ya da kendini seven aykırı biri olmak kişinin kendi tercihi! MTV’de Eminem’i veya Pink’i gördüklerinde onların soytarı olduğunu düşünen insanlar da var, ama bu onların başarılı olduğu gerçeğini değiştirmiyor

   
Tuzaklara düşme başarıyı garantile konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. gülme garantili yazı okuyun

  gülme garantili yazı okuyun

  - Kim var tuvalette ?" - Kimi isterdin, Ajda Pekkan mı Cem Yılmaz mı ?" Ne salaksın ya bu evde iki kişiyiz.Sen dışarıda olduğuna göre burada kim olabilir? - Aman aman iyi ki bir soru sorduk sanada.Ukala şey - Tuvalette misin? - Evet.Nasıl anladın,Nasadan mi bildirdiler? - Ne yapıyorsun orada ? - Hep tüketici olduğumdan şikayet ederdin ya. Üretime katkıda bulunuyorum. - Tuvaletten...
 2. Kuş tuzağı

  Kuş tuzağı

  kuş tuzağı kuş tuzakları tuzağı yapımı tuzak yapımı tuzaği yapilişi resimleri Kuş tuzağı Rüyada kaçak kimsenin kus tuzagi görmesi, yakalanmasina ve bir seyi kaybetmis olan kimsenin de, onu bulmasina ve bir seyi ümit eden birisinin ise, ümitinin meydana gelmesine isarettir.
 3. Tuzak

  Tuzak

  İnancı zayıf ve hilekar bir kimseye, Tuzak kurmak hile yapmaya delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Fakat basmak, Ağ.)Olduğu gibi yorumlanır. Kişinin etrafında kötü birisi olduğunu gösterir.Rüyada görülen tuzak, dini zayif ve hilekar bir kimseye isarettir. Rüyada kus avlamak için tuzak kurduGunu gören kimse, kaba bir adama hile eder. Bir kadin rüyada kendisinin bir tuzak kurdugunu ve oraya gelen...
 4. Sudaki Tuzak

  Sudaki Tuzak

  SUDAKİ TUZAK Bazı okyanus ve tatlı sularda yaşayan bir tür bitki beslenme ihtiyacını ilginç bir tuzak sistemiyle karşılamaktadır.Bu bitkinin Türkce ismi " Su kapanı " dır.Bu bitki tıpkı sönmuş bir balona benzer.Bitkinin vücudunun etrafından sarkan ilginç uzantılar vardır.Bu uzantılar aslında dokunma duyusunu algılayabilen reseptörlerdir.Bunun dışında birde bitkinin gövdesinin...
 5. Mayın tuzağı!

  Mayın tuzağı!

  Siirt'te pikniğe giden öğrencileri taşıyan minibüsün geçişi sırasında teröristlerce önceden yola döşenen mayın, uzaktan kumandayla patlatıldı. Olayda ölen ya da yaralanan olmadı. Edinilen bilgiye göre, Selahattin Çetin'in kullandığı 56 M 0065 plakalı ve yaklaşık 12 öğrenciyi taşıyan minibüs, Zorava Çayı kenarındaki tali yolda seyir halindeyken terör örgütü PKK mensuplarınca daha önceden yola...

Sayfayı Paylaş