Üç Maymun Filminin galası yapıldı

PaSikA

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Üç Maymun Filminin galası yapıldı

Fİlm, küçük zaafların büyük yalanlara dönüşerek parçaladığı bir ailenin gerçeği örtbas ederek her şeye rağmen bir arada kalma çabasını konu alıyor.

Üç Maymun'un galası yapıldı


Nuri Bilge Ceylan'a Cannes'da ödül getiren film, Altın Portakal Film Festivali'nde Türk izleyici ile buluştu.Filmin başrol oyuncuları Hatice Aslan (solda), Yavuz Bingöl (sağda) ve yönetmen Nuri Bilge Ceylan galada hazır bulundu.

Üç Maymun, 24 Ekim'de tüm Türkiye'de vizyona girecek.

Nuri Bilge Ceylan, 'Üç Maymun' ile Cannes Film Festivali'nde 'En İyi Yönetmen' ödülünü kazanmıştı.

61. Uluslararası Cannes Film Festivali'nde ''En İyi Yönetmen Ödülü''nü kazanan Nuri Bilge Ceylan'ın ''3 Maymun'' filmi, yarıştığı 45. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde gala gösterimiyle ilk kez Türk izleyiciyle buluştu.

Nuri Bilge Ceylan'ın senaryosunu eşi Ebru Ceylan ve Ercan Kesal'la yazdığı ''3 Maymun'' filmi, 45. Antalya Altın Portakal Film Festivali Ulusal Uzun Metrajlı Film Yarışması ile 4. Uluslararası Avrasya Film Festivali Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması'nda ayrı ayrı ödül arıyor.

Sinemaseverlerin yoğun ilgi gösterdiği galaya, yönetmen Nuri Bilge Ceylan, senarist eşi Ebru Ceylan, başrol oyuncuları Hatice Aslan, Yavuz Bingöl, Ahmet Rıfat Şungar ve Ercan Kesal de katıldı.

DANNY GLOVER DA GALADAYDI

Küçük zaafların büyük yalanlara dönüşerek parçaladığı bir ailenin gerçeği örtbas ederek her şeye rağmen bir arada kalma çabasıyla bir anlamda ''3 Maymun''u oynamasının öyküsünün anlatıldığı filmin gösteriminde, festival için Antalya'ya gelen ABD'li ünlü aktörler Danny Glover, Michael Ironside da bulundu.

Festivalde galası yapılan filmler arasında şu ana kadar en çok ilgiyi ''3 Maymun'' görürken, salonun tamamının koridorlar dahil dolduğu görüldü.

ÜÇ GALA DAHA YAPILACAK

Öte yandan, 24 Ekimde gösterime girecek olan ''Üç Maymun'' filminin yapımcıları ve oyuncuları, Ankara, İstanbul ve İzmir'de düzenlenecek galalara da katılacak.

Film için 21 Ekimde İstanbul'da, 22 Ekimde Ankara'da, 23 Ekimde İzmir'de gala yapılacak.
 

Benzer İçerikler

PaSikA
Cevaplar
0
Görüntüleme
749
PaSikA
PaSikA
fırtına
Cevaplar
0
Görüntüleme
612
fırtına
fırtına
Üst